افزایش ترافیک ارگانیک از توییتر بصورت رایگان و بدون پرداخت هزینه
4.67/5 (12)

افزایش ترافیک ارگانیک از توییتر در وبسایت شبکه های اجتماعی سونت اینفو

افزایش ترافیک ارگانیک از توییتر بصورت رایگان

من طرفدار بزرگ توییتر هستم، گرچه با بعضی تغییرات پلتفرم موافق نیستم (مانند محدودیت API). اخیرا ساختار جمعیتی توییتر در حال تغییر است که در نهایت قدرت پلتفرم را تضعیف میکند و اگر درست باشد، کاربران جوان روز به روز بیشتر به سمت Snapchat و Instagram میروند.

علیرغم تغییر تمایلات، توییتر هنوز 335 میلیون کاربر فعال دارد. با اینکه توییتر هرگز تاکنون به سطحی که فیسبوک رسیده نتوانسته برسد اما تأثیر آن بر روند فرایند ارتباطات و ارزش آن در ارتباطات برند با مصرف کننده قابل انکار نیست.

هیچ پلتفرم دیگری مانند آن نیست و این پلتفرم طیف وسیعی از فرصتهایی ارائه میدهد که شرکتها باید به آنها توجه داشته باشند.

توییتر در سال 2018

همانطور که اشاره شد، هر کسی که فکر میکند که توییت در حال از دست دادن محبوبیت خودش است، بهتر است آمارهای ماهیانه را بررسی کند.

بله، 335 میلیون کاربر توییتر خیلی از 2.2 میلیارد کاربر فیسبوک فاصله دارد. اینستاگرام دارای یک میلیارد کاربر فعال است و فیسبوک کمک زیادی در رشد آن کرده است. Snapchat دارای 188 میلیون کاربر فعال روزانه است، Pinterest اخیرا به 250 میلیون MAU رسیده است. در مقایسه با فیسبوک، ممکن است توییتر کوچک باشد، اما شاید این معیار منصفانه ای برای اندازه گیری نباشد، زیرا فقط بخشی از داستان را بیان میکند.

چند آمار دیگر برای توییتر وجود دارد که ممکن است شما را متعجب کند: 93 درصد از کاربران توییتر که کسب و کارهای کوچک و متوسط ​​در توییتر را دنبال میکنند، میگویند که قصد دارند نوعی خرید از آن شرکت را انجام دهند. بیش از 80% از درخواستهای خدمات مشتری در شبکه های اجتماعی از طریق توییتر اتفاق می افتد؛ حدود 81 درصد از نسل جدید حداقل یکبار در روز توییتر را چک میکنند.

موارد قابل توجهی وجود دارد که باید لحاظ شوند. با توجه به این امر، ایجاد فرصتهای بیشتر در توییتر نه تنها امکان پذیر است، بلکه چیزی است که همه برندهای فعال باید تلاش کنند به عنوان یک هدف اصلی در راهبرد بازاریابی اجتماعی خود بگنجانند.

چه چیزی در آمارها مهم است

تصور غلط رایج این است که پارامتر کلیدی، تعداد زیاد فالوور است، اما متاسفانه این یک پارامتر بی ارزش است، زیرا آنچه که واقعا اهمیت دارد تعداد افرادی است که با شما تعامل برقرار میکنند و در پستهای شما مشارکت میکنند، مانند ری توئیت کردن، کلیک کردن روی لینک و …

اما به یاد داشته باشید، در اینجا ما به دنبال جذب مشتری راغب هستیم. اگر کلیکهایی که کاربر را مجددا به سایت شما برگرداند دریافت نکنید، در نتیجه مشتری راغب و تبدیل جذب نخواهید کرد.

برای این هدف، مهمترین پارامتر افزایش ترافیک ارگانیک از توییتر ، نرخ کلیک شما خواهد بود. آن را به خاطر بسپارید.


مطلب مرتبط: چگونه از سیستم تجزیه و تحلیل توئیتر برای بهبود بازاریابی خود استفاده کنید


کلمات و جملات مناسب استفاده کنید

مانند دیگر انواع بازاریابی محتوا، بازاریابی توییتر نیز به شدت بر روی متن متکی است. برای افزایش ترافیک ارگانیک از توییتر باید کاری کنید که توئیت شما کاربر را به کلیک کردن تشویق کند، در عین حال نباید در این کار افراط کنید.

دو منبع مفید از کلمات جادویی بازاریابی در اینجا ارائه میشود:

1. در این لینک لیستی از عبارات محرک که منجر به اقدام از سمت مخاطب میشود را مشاهده میکنید. میتوانید آنها را به عنوان فراخوان استفاده کنید.

2. همچنین این لیست کلمات بازاریابی را نیز میتوانید استفاده کنید.

افزایش ترافیک ارگانیک از توییتر بصورت رایگان و بدون پرداخت هزینه

یکی دیگر از ایده های خوب، بررسی سریع یک موضوع برای ایجاد یک نقشه ذهنی ساختاری از موارد مورد علاقه مخاطبان است.

Serpstat یک راه عالی برای انجام این کار است. در Serpstat میتوانید لیست کلمات کلیدی خود را وارد کنید و این ابزار کلمات را بر اساس نزدیکی و مرتبط بودن مشخص میکند. در نتیجه یک تصویر واضح تر از مواردی که باید در استراتژی به آن توجه کنید خواهید داشت:

افزایش ترافیک ارگانیک از توییتر بصورت رایگان و بدون پرداخت هزینه

 


مطلب مرتبط: بهبود محتوای شبکه های اجتماعی با 26 ابزار و اپلیکیشن مفید


ارتباط با تاثیرگذاران

یکی از بزرگترین توانایی های توییتر، تمرکز بالای تاثیرگذاران است.

به لطف ماهیت باز پلتفرم و نحوه ارتباط افراد از طریق توییت، نامهای مشهور، اغلب حضور فعال در توییتر دارند و برای همکاری، بسیار مناسب هستند.

باید باز هم یادآوری کنیم که بیش از حد تاکید بر تعداد فالوورهای کاربران توئیتر تاکید نداشته باشید. ممکن است کسی تنها 1000 فالوور داشته باشد، اما بیشتر مشارکت کنند. همچنین ممکن است کسی صدها هزار فالوور داشته باشد، اما برای همه آنها غریبه باشد. شما کدامیک را انتخاب میکنید؟

هنگامیکه کاربران هدف خود را انتخاب کردید، برای افزایش ترافیک ارگانیک از توییتر با جلب توجه آنها شروع کنید. توییت آنها را به اشتراک بگذارید، با آنها ارتباط برقرار کنید و به سوالات پاسخ دهید، اگر امکان داشته باشد با آنها صحبت کنید. بلافاصله به سراغ چیزی که نیاز دارید آنها برای شما انجام دهند نروید. یک ارتباط برقرار کنید، اما اگر تاثیرگذاری با شما ارتباط متقابل برقرار نکرد دیگر این کار را ادامه ندهید. شما نفوذ و تاثیر جعلی نمیخواهید، شما کاربرانی میخواهید که تعامل داشته باشند.

هنگامیکه موفق شدید توجه آنها را جلب کنید، سپس میتوانید به آنها نشان دهید در ازای مشارکت آنها چه چیزی ارائه میکنید، که شما را به یک توافق دو طرفه سودمند میرساند.


مطلب مرتبط: 9 روش برای هدف گذاری صحیح مخاطبان کمپین در توئیتر


یکی از موثرترین راههای ایجاد ارتباط و افزایش ترافیک ارگانیک از توییتر این است که با افرادی که در مورد برند و حوزه تخصص شما صحبت میکنند ارتباط برقرار کنید. داشبورد شبکه های اجتماعی خود را برای جمع آوری توییت های مرتبط تنظیم کنید و قانونی قرار دهید مثلا هفته ای یک بار (ترجیحا روزانه) با آنها ارتباط برقرار کنید.

به عنوان مثال، در اینجا داشبورد Cyfe من پر از ویجت مانیتورینگ توییتر است، از جمله توییت هایی که نام شخصی من، برند من، رقبای اصلی من و همچنین برخی از حوزه های کلیدی تخصصی من را منشن کرده اند:

افزایش ترافیک ارگانیک از توییتر بصورت رایگان و بدون پرداخت هزینه

 


مطلب مرتبط: 7 ابزار مورد استفاده متخصصان توئیتر


انتشار و بازتوئیت خود را افزایش دهید

ماهیت توییتر اینست که بجز مواردی که توئیت شما بازتوییت میشود، توئیت شما فقط برای فالوورهای شما و برای مدت زمان بسیار کوتاه قابل مشاهده خواهد بود.

اگر افراد بیشتری توئیت های شما را در توئیتر منتشر کنند، از دایره شبکه های اجتماعی خود فراتر میروید. کاربران میتوانند محتوای خود را در Viral Content Bee برای کاربران شبکه های اجتماعی قرار دهند تا آنها را پیدا کنند و در شبکه های اجتماعی خودشان منتشر کنند. این امر میزان دسترسی شما را افزایش میدهد و به افراد راهی آسان برای بروز رسانی فید خود با محتوای با کیفیت ارائه میدهد: برد–برد!

افزایش ترافیک ارگانیک از توییتر بصورت رایگان و بدون پرداخت هزینه

هرگز از هشتگ ها بیش از حد استفاده نکنید

میدانید چه چیزی جالب است؟ توئیت های بدون هشتگ و منشن 23% بیشتر از توئیت های دارای هشتگ و منشن کلیک خورده اند. هشتگ ها همیشه برای بازاریابان عاملی برای جذب مخاطب بوده است. اما اکنون به نظر میرسد به سمت نتیجه عکس حرکت میکند.

همچنین نگرانی دیگری در مورد هشتگ ها وجود دارد و آن این است که هنگامیکه یک کاربر روی هشت کلیک میکند، فورا از فید توییتر شما خارج میشود. آیا این برای فعالیتهای بازاریابی شما سودمند است؟

با اینحال، هشتگها برای بیشتر دیده شدن مفید هستند، اما سعی کنید از یک هشتگ استفاده کنید و اگر به دنبال جذب و دریافت کلیک و نهایتا افزایش ترافیک ارگانیک از توییتر هستید، آن را در آخر توئیت قرار دهید.

بخشی از محتوا را کنار لینک قرار دهید

این تاکتیک خیلی خوبی است و موفقیت آمیز بوده است. وقتی مقاله ای منتشر میکنید، بخشی از داخل آن را کنار لینک در توییتر نقل کنید. این امر در هدایت افراد به سایت شما و موفقیت محتوای شما نقش مهمی دارد.

راه دیگر استفاده از توئیت های گذشته است، حتی محتواهای قدیمی، بخشی از داخل آن را ذکر کنید و آنرا پست کنید. اینکار بیشتر به جلب توجه مخاطب به اکانت شما کاربرد دارد، اما کلیک روی لینکهای قدیمی که فراموش شده اند را نیز به همراه دارد.

در پایان پیشنهاد میکنم برای افزایش اعتبار نزد مخاطبان و مشتریان خود، حتما تاییدیه توییتر یا نشان آبی از توییتر را دریافت کنید.

همانطور که می بینید، توییتر هنوز هم یک پلتفرم بسیار موثر است و میتوانید از آن به روشهای مختلف برای ارتقای فعالیتهای بازاریابی شبکه های اجتماعی خود استفاده کنید.

 

منبع: Social Media Today

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟