اشتباهات رایج در اینستاگرام که باید از آنها اجتناب کرد
4.4/5 (5)

اشتباهات رایج در اینستاگرام در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

اشتباهات رایج در اینستاگرام که باید از آنها اجتناب کرد

با بیش از 700 میلیون کاربر، تعجب آور نیست که اینستاگرام یکی از بخش های اصلی بسیاری از استراتژی های شبکه های اجتماعی است. برندها نباید با انجام اشتباهات و بی دقتی ، مخاطبان خود را از دست بدهند.

اگر در فیلترها ، هشتگها ، کپشن ها و فالوورها سردرگم هستید یا به دنبال راههایی برای افزایش اثربخشی حضور خود در اینستاگرام هستید، در این مطلب اشتباهات رایج در اینستاگرام که باید از آنها اجتناب کنید را بررسی خواهیم کرد .

در ادامه ، 9 اشتباه رایج مدیران رسانه های اجتماعی در اینستاگرام را معرفی میکنیم.

1. خرید فالوور

کسب و کارهای خوب برای یک حضور قوی در اینستاگرام به سختی فعالیت می کنند و خریدن به جای کار کردن هرگز کمکی به شما نمی کند.

به عنوان یک آزمایش،  یک حساب ساختگی ایجاد کردیم و برای اینکه نشان دهیم چه اتفاقی خواهد افتاد فالوورهای اینستاگرام را خریداری کردیم. نتایج نشان می دهد دو حالت به وجود می آید :

 1. مشارکت صفر. در حالی که بیش از 1000 فالوور را تنها در یک روز به دست آوردیم، اما محتوای ما هیچ لایک یا کامنتی دریافت نکرد.
 2. مخاطب نامرتبط. وقتی مخاطبان را بررسی کردیم، متوجه شدیم آنها یا نوجوان بودند یا رباتهایی که محتوای نامناسب را به اشتراک میگذارند. این ها در واقع کاربرانی نبودند که می خواستیم با آنها در ارتباط باشیم.

به جای خرید فالوور، باید یک استراتژی بر اساس تفکر، اهداف هوشمندانه ای داشته باشید، محتوای عالی به اشتراک بگذارید و مخاطبان خود را به مشارکت تشویق کنید.

2. نادیده گرفتن آمار و ارقام

هنگامی که یک حساب کاربری ایجاد کردید ممکن است شروع به ارسال پست کنید و به عقب نگاه نکنید. اما برای استفاده از همه پتانسیل اینستاگرام ، باید به اعداد توجه داشته باشید. با آزمون و خطا، می توانید ببینید که چه زمانبندی ، نوع محتوا ، هشتگ ها و کپشن هایی بهترین پاسخ و میزان مشارکت را دریافت می کنند.

چند مورد که باید ارزیابی کنید عبارتند از :

 • فالوورها ، افزایش یا کاهش
 • مشارکت در قالب لایک و کامنت
 • استفاده از هشتگ
 • نرخ کلیک روی لینک بیو
 • منشن ها
 • تناوب ارسال پست
 • آمار جمعیتی مخاطبان
 • میزان مشارکت  (چه زمانی پست های شما بیشترین لایک را دریافت می کنند)
 • فروش از طریق  اینستاگرام (به عنوان مثال ، با ایجاد کوپن اینستاگرام)

یکی از راه های نظارت بر موفقیت شما ، قابلیت Insights است که درون خود اینستاگرام قرار دارد. Instagram Insights اطلاعاتی درباره اینکه فالوورهای شما چه کسانی هستند، چه زمان هایی آنلاین هستند و …  را ارائه می دهد. شما همچنین می توانید آمارهای پست ها و استوری های خاص خود را ببینید تا عملکرد آنها و چگونگی مشارکت فالوورها را مشاهده کنید.

در حالی که آمار و ارقام تنها راه محاسبه میزان موفقیت شما در اینستاگرام نیستند، اما قطعا می توانند شاخصی برای غلط یا صحیح انجام داردن کارها ارائه کنند.

3. افراط در تبلیغ

همانند سایر ابزارهای تبلیغاتی ، اگر کسب و کار شما به طور مداوم جلوی دید افراد باشد در واقع راهی مطمئن برای دفع مخاطب خواهد بود.

اگر همیشه در حال ارسال عکس از محصول یا لوگوی خود هستید، فالوورهای شما علاقه خود را از دست خواهند داد. در عوض، یک رویکرد نرم تر و نامحسوس تر داشته باشید و سعی کنید با محتوای جذاب ، ارزش های برند یا محصول خود را نشان دهید.

به عنوان مثال، IKEA Canada یک حساب کاربری اینستاگرام دارد که تصاویر کارکنان، کامیونیتی ها و سایر محتواهای سبک زندگی را در کنار پست هایی شامل محصولاتش ، قرار می دهد. این روش در واقع ارائه بصری از برند به همراه نمایش محصولاتش در دنیای واقعی است.

اشتباهات رایج در اینستاگرام که باید از آنها اجتناب کرد

4. عدم توجه کافی به کپشن ها

اگر میخواهید مشارکت بیشتری جذب کنید، نمی توانید کپشن های اینستاگرام را نادیده بگیرید. یک کپشن عالی نه تنها زمینه ای برای پست های شما ارائه می دهد، بلکه می تواند پاسخ های احساسی را نیز در مخاطبان ایجاد کند.

Psychological Science یک مطالعه در مورد روانشناسی به اشتراک گذاری منتشر کرد که نشان داد تحریک احساسات خاص می تواند به افزایش شانس به اشتراک گذاری پیام کمک کند. محرک های ذهنی اساسا سیستم عصبی را فعال می کنند و “انتقال اجتماعی” را افزایش می دهند.

پست ما در مورد چگونگی نوشتن کپشن،  ایده ها، نکات و استراتژی می تواند با دنبال کردن نکات زیر به شما کمک کند :

 • مهمترین کلمات را در ابتدای کپشن خود قرار دهید. متن بعد از چند خط قطع می شود، بنابراین @ و منشن ها و هشتگ ها را در انتها قرار دهید و کلمات مهم را در ابتدا.
 • یک سوال مطرح کنید. از طریق پرسیدن یک سوال متفکرانه مخاطب را تشویق به مشارکت کنید. می توانید نظرات مخاطبان را در مورد جدیدترین محصولتان (نمایش داده شده در پست) و یا طرح سوالات باز بپرسید.
 • از Emoji استفاده کنید. این زبان بصری به جلب توجه مخاطب کمک می کند و به کپشن ها شخصیت و هویت می بخشد و آن را سرگرم کننده تر می کند.

5. استفاده اشتباه از هشتگ ها

نود و یك درصد پست ها در اینستاگرام حاوی یك تا هفت هشتگ می باشند، بنابراین واضح است كه هشتگ ها ابزار ارزشمند و قدرتمندی هستند. اما مانند دیگر موارد در زندگی، از این قدرت نیز می تواند سو استفاده شود.

سوء استفاده از هشتگ ها می تواند به شکل های مختلف صورت گیرد، مانند استفاده بیش از حد از هشتگ ، استفاده از هشتگ های نامناسب و …

هشتگ ها عمدتا برای بیشتر دیده شدن مورد استفاده قرار می گیرند و به کمک استفاده از کلمات کلیدی مرتبط ، به افراد این امکان را می دهد تا کاربران و عناوین مورد نظرشان را بیابند. اگر هشتگ های خیلی زیاد یا هشتگ های نامناسب در پست خود قرار می دهید ، اعتبار و اکانت خود را در معرض خطر قرار می دهید . این کار را انجام ندهید.

همچنین اگر شما دارای محتوای با کیفیت هستید اما از هشتگ استفاده نمی کنید فرصت بسیار بزرگی برای دیده شدن و افزایش مشارکت را از دست می دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد استفاده از هشتگ، به پست راهنمای کامل هشتگ مراجعه کنید.

6. محتوای خود را ویرایش نمی کنید

در واقع یکی از ابتدایی ترین اشتباهات رایج در اینستاگرام ، استفاده ناکافی از ابزارهای ویرایشگر عکس و ویدئو می باشد. ویرایش عکسها و ویدیوهای اینستاگرام شما میتواند بیش از 45 درصد تعامل را افزایش دهد. اگر از این مرحله صرف نظر می کنید در واقع فرصت بسیار بزرگی را از دست می دهید.

از سوی دیگر، لازم نیست بیش از حد پست خود را ویرایش کنید که عکس اصلی قابل تشخیص نباشد.در حد ایجاد تعادل در عکس ، تنظیم روشنایی و اضافه کردن فیلتر .
شناخت برخی از اصول ساده عکاسی و در دسترس بودن برنامه های بی شمار ویرایش عکس به این معنا است که برای داشتن تصاویر خوب و باکیفیت هیچ عذری وجود ندارد.

برخی از اصول اولیه دوربین گوشی هوشمند که در داشتن عکس خوب به شما کمک می کند عبارتند از :

 • برای گرفتن یک عکس خوب از یک سوژه چند عکس بگیرید (به این معنی است که در خارج از اپلیکیشن باید عکس بگیرید). VSCO Cam و Afterlight دو اپلیکیشن برای عکسبرداری می باشند.
 • نور را دنبال کنید. در صورت امکان سعی کنید همیشه در نور روز طبیعی غیر مستقیم و یا در طول ساعت طلایی یا آبی عکس بگیرید. علاوه بر این، به سایه ها و بازتاب های غیر عمدی که می توانند در تصاویر شما (مانند تلفن های همراه شما) ظاهر شوند، دقت کنید، زیرا می توانند توجه را از سوژه اصلی دور کرده و کیفیت تصویر را کم کنند.
 • عکس انتخابی خود را ویرایش کنید و در استفاده از فیلترها افراط نکنید. برخی از اپلیکیشن های محبوب مانند VSCO  Cam , Snapseed , Priime و Afterlight گزینه های ویرایش زیادی دارند که می تواند عکس را حرفه ای نشان دهند.
 • یک سبک بصری را پیدا کنید و همیشه از آن استفاده کنید. زمانی که فید شما به عنوان کل مشاهده می شود هماهنگی در تصاویر شما باعث می شود یک انسجام کلی در آن دیده شود، این چیزی است که به شما اعتبار می دهد و در عین حال از لحاظ بصری نیز خوشایند است.

اگر به دنبال ابزارهایی برای ارتقا کیفیت عکس ها و ویدئوهای خود هستید ، از قسمت ابزارهای کمکی و اپلیکیشن ها در سایت ما دیدن کنید.

اشتباهات رایج در اینستاگرام که باید از آنها اجتناب کرد

7. نادیده گرفتن جامعه (community) خود

همانند دیگر پلت فرم های شبکه های اجتماعی، در اینستاگرام نیز مهم است که روابط و ارتباطات ارزشمند برقرار شود.

به منظور استفاده بیشتر از جامعه اینستاگرام خود :

 • سایر کاربران مرتبط را دنبال کنید. آن ها را از طریق جستجوی هشتگ ، صفحه Discover یا بررسی اینکه فالوورهای شما چه کسانی را فالو و لایک کرده اند ، پیدا کنید.
 • زمانی برای پاسخ دادن به نظرات و سؤالات مخاطبان در نظر بگیرید. در بازاریابی و برندسازی همه چیز به ایجاد روابط بستگی دارد، بنابراین منطقی است که برای جامعه اینستاگرام خود وقت صرف کنید.
 • به طور منظم محتوای تولید شده توسط کاربر را به اشتراک بگذارید. از مخاطبان خود تجلیل کنید و محتواهای آنها را به عنوان راهی برای تقدیر بازنشر کنید.
 • میزبان رویدادهای آفلاین باشید. این مورد ممکن است برای همه امکان پذیر نباشد، اما میزبانی یک رویداد می تواند منافع زیادی برای ایجاد جامعه برای شما داشته باشد.
 • سوال بپرسید (و پاسخ دهید). با سوال پرسیدن از مخاطبان و پاسخ دادن به آنها در کامنت ها ، به آنها نشان دهید که نظراتشان برای شما اهمیت دارد. به عنوان مثال، اگر شما دو رنگ جدید از کفش های ورزشی راه اندازی کرده اید، از آنها بپرسید که کدام یک را ترجیح می دهند و چه رنگی را می خواهند در آینده ببینند. از سوی دیگر، اگر یک سوال را بارها از اشخاص مختلفی دریافت کردید، از پست اینستاگرام برای پاسخ دادن استفاده کنید.

8. قابلیت های تبلیغاتی را امتحان کنید

تقریبا 120 میلیون کاربر اینستاگرام هر ماه از طریق این اپلیکیشن از یک وبسایت بازدید می کنند، ، تماس می گیرند، ایمیل و یا پیام مستقیم را به یک کسب و کار می فرستند. Forrester می گوید که تعداد متوسط فالوور برندهای برتر بیش از 1 میلیون است که نشان می دهد که این مخاطبان مشتاق هستند محتوای شرکت ها را ببینند.
پس از اجرای یک تبلیغ در اینستاگرام، بیش از 70 درصد از کسب و کارها ، افزایش قابل ملاحظه ای در تبدیل آنلاین داشتند. اگر از تبلیغات اینستاگرام استفاده نکنید، فرصت های زیادی برای جذب مشتریانی که مایل به دیدن شما و محصولات و خدماتتان هستند را از دست داده اید.

چهار نوع اصلی تبلیغات اینستاگرام متناسب با محتوای شما وجود دارد : تبلیغات عکس ، تبلیغات ویدئویی ، تبلیغات کاروسل و تبلیغ استوری.

9. نادیده گرفتن استوری اینستاگرام

یکی از مهمترین ابزارهای بازاریابی کنونی این رسانه اجتماعی و یکی از اشتباهات رایج در اینستاگرام عدم استاده مناسب از استوری آن است. استوری اینستاگرام این امکان را می دهد تا کاربران چندین عکس و فیلم را به صورت اسلاید به اشتراک بگذارند که بعد از 24 ساعت از بین می رود. بیش از 200 میلیون کاربر اینستاگرام روزانه از استوری استفاده می کنند و از هر پنج استوری یکی پیام مستقیم از بیننده دریافت می کنند. اگر به دنبال این نوع ارتباط مستقیم با مخاطبین خود هستید، نباید از این قابلیت صرف نظر کنید.

پست ما راهنمای تبلیغ در استوری اینستاگرام برای کسب و کار ، راه های بسیار خوبی برای استفاده از این فرمت ها برای برند شما ارائه می دهد :

 • یک داستان بگویید. به این دلیل به آنها استوری می گویند زیرا کوتاه و پشت سر هم و دنباله دار هستند و می توان به شکل جذابی از آن برای بیان یک داستان بزرگ تر استفاده کرد. به عنوان مثال، می توانید یک دستور پخت را گام به گام نشان دهید.
 • واقعی باشید. نیازی نیست در مورد ایجاد محتوای کاملا ویرایش شده و باکیفیت برای استوری اینستاگرم بیش از حد نگران نباشید. اشتباهات را مرتکب شوید، واقعی باشید و هویت واقعی برند خود را نشان دهید.
 • ارزش ایجاد کنید. در حالی که می خواهید محتوای خود را واقعی نشان دهید، همچنین باید اطمینان حاصل کنید که واقعا به مخاطبان خود اهمیت می دهید و زمان آنها را هدر نمی دهید. اهدافی که برای استراتژی های شبکه های اجتماعی ایجاد کردید را بررسی کنید و مطمئن شوید که استراتژی استوری اینستاگرام شما همسو با این اهداف باشد.
 • خلاق باشید. از همه قابلیت های استوری اینستاگرام مانند فیلترها، استیکرها، متن ، ابزارهای طراحی و تگ ها استفاده کنید تا محتوای شما جذاب تر شود.

اشتباهات رایج در اینستاگرام که باید از آنها اجتناب کرد

 

اگر به درستی از اپلیکیشن اینستاگرام استفاده کنید ، این شبکه اجتماعی یک راه فوق العاده برای به اشتراک گذاری برند شما با دنیا می باشد. با در نظر گرفتن این اشتباهات و اجتناب از آنها ، موفقیت خود در اینستاگرام را تضمین کنید.

 

منبع : Nine Instagram Mistakes Social Media Managers Should Avoid

Tags:

عضویت در خبرنامه تخصصی شبکه های اجتماعی

دریافت آخرین مطالب آموزشی، ترفندها، اخبار و بروز رسانی های شبکه های اجتماعی

متشکریم از شما برای عضویت در خبرنامه.

چیزی اشتباه شده.

اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

اشتباهات رایج در اینستاگرام که باید از آنها اجتناب کرد

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟