اشتباهات رایج در اینستاگرام
4.5/5 (6)

اشتباهات رایج در اینستاگرام در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

اشتباهات رایج در اینستاگرام که باید از آنها اجتناب کرد

در مطلب قبل از کپشن اینستاگرام و ایده هایی برای نوشتن آن صحبت کردیم و در این مطلب از اشتباهات رایج در اینستاگرام حرف میزنیم.
با بیش از 700 میلیون کاربر، تعجب آور نیست که اینستاگرام یکی از بخش های اصلی بسیاری از استراتژی های شبکه های اجتماعی است. برندها نباید با انجام اشتباهات و بی دقتی ، مخاطبان خود را از دست بدهند.

اگر در فیلترها ، هشتگها ، کپشنها و فالوورها سردرگم هستید یا به دنبال راههایی برای افزایش اثربخشی حضور خود در اینستاگرام هستید، در این مطلب اشتباهات رایج در اینستاگرام که باید از آنها اجتناب کنید را بررسی خواهیم کرد .

در ادامه ، 9 اشتباه رایج مدیران رسانه های اجتماعی در اینستاگرام را معرفی میکنیم.

1. خرید فالوور

کسب و کارهای خوب برای یک حضور قوی در اینستاگرام به سختی فعالیت میکنند و خریدن به جای کار کردن هرگز کمکی به شما نمی کند.

به عنوان یک آزمایش،  یک حساب ساختگی ایجاد کردیم و برای اینکه نشان دهیم چه اتفاقی خواهد افتاد فالوورهای اینستاگرام را خریداری کردیم.


مطلب آموزشی مرتبط: 8 نکته برای جذب فالوور در اینستاگرام


نتایج نشان میدهد دو حالت به وجود می آید :

 1. مشارکت صفر. در حالی که بیش از 1000 فالوور را تنها در یک روز به دست آوردیم، اما محتوای ما هیچ لایک یا کامنتی دریافت نکرد.
 2. مخاطب نامرتبط. وقتی مخاطبان را بررسی کردیم، متوجه شدیم آنها یا نوجوان بودند یا رباتهایی که محتوای نامناسب را به اشتراک میگذارند. اینها در واقع کاربرانی نبودند که میخواستیم با آنها در ارتباط باشیم.

به جای خرید فالوور، باید یک استراتژی بر اساس تفکر، اهداف هوشمندانه ای داشته باشید، محتوای عالی به اشتراک بگذارید و مخاطبان خود را به مشارکت تشویق کنید.

2. نادیده گرفتن آمار و ارقام

هنگامی که یک حساب کاربری ایجاد کردید ممکن است شروع به ارسال پست کنید و به عقب نگاه نکنید. اما برای استفاده از همه پتانسیل اینستاگرام ، باید به اعداد توجه داشته باشید. با آزمون و خطا، میتوانید ببینید که چه زمانبندی ، نوع محتوا ، هشتگها و کپشنهایی بهترین پاسخ و میزان مشارکت را دریافت می کنند.

چند مورد که باید ارزیابی کنید عبارتند از :

 • فالوورها ، افزایش یا کاهش
 • مشارکت در قالب لایک و کامنت
 • استفاده از هشتگ
 • نرخ کلیک روی لینک بیو
 • منشن ها
 • تناوب ارسال پست
 • آمار جمعیتی مخاطبان
 • میزان مشارکت  (چه زمانی پست های شما بیشترین لایک را دریافت می کنند)
 • فروش از طریق  اینستاگرام (به عنوان مثال ، با ایجاد کوپن اینستاگرام)

یکی از راههای نظارت بر موفقیت شما ، قابلیت Insights است که درون خود اینستاگرام قرار دارد. Instagram Insights اطلاعاتی درباره اینکه فالوورهای شما چه کسانی هستند، چه زمانهایی آنلاین هستند و …  را ارائه میدهد. شما همچنین میتوانید آمارهای پستها و استوریهای خاص خود را ببینید تا عملکرد آنها و چگونگی مشارکت فالوورها را مشاهده کنید.

در حالی که آمار و ارقام تنها راه محاسبه میزان موفقیت شما در اینستاگرام نیستند، اما قطعا میتوانند شاخصی برای غلط یا صحیح انجام داردن کارها ارائه کنند.

3. افراط در تبلیغ

همانند سایر ابزارهای تبلیغاتی ، اگر کسب و کار شما به طور مداوم جلوی دید افراد باشد در واقع راهی مطمئن برای دفع مخاطب خواهد بود.

اگر همیشه در حال ارسال عکس از محصول یا لوگوی خود هستید، فالوورهای شما علاقه خود را از دست خواهند داد. در عوض، یک رویکرد نرم تر و نامحسوس تر داشته باشید و سعی کنید با محتوای جذاب ، ارزش های برند یا محصول خود را نشان دهید.

به عنوان مثال، IKEA Canada یک حساب کاربری اینستاگرام دارد که تصاویر کارکنان، کامیونیتی ها و سایر محتواهای سبک زندگی را در کنار پستهایی شامل محصولاتش ، قرار میدهد. این روش در واقع ارائه بصری از برند به همراه نمایش محصولاتش در دنیای واقعی است.


مطلب آموزشی پیشنهادی: تقسیم بهینه بودجه تبلیغات بین فیسبوک و اینستاگرام


اشتباهات رایج در اینستاگرام که باید از آنها اجتناب کرد

4. عدم توجه کافی به کپشن ها

اگر میخواهید مشارکت بیشتری جذب کنید، نمی توانید کپشنهای اینستاگرام را نادیده بگیرید. یک کپشن عالی نه تنها زمینه ای برای پستهای شما ارائه می دهد، بلکه می تواند پاسخهای احساسی را نیز در مخاطبان ایجاد کند.


مطلب آموزشی مرتبط: کپشن اینستاگرام و ایده هایی برای نوشتن آن


Psychological Science یک مطالعه در مورد روانشناسی به اشتراک گذاری منتشر کرد که نشان داد تحریک احساسات خاص می تواند به افزایش شانس به اشتراک گذاری پیام کمک کند. محرکهای ذهنی اساسا سیستم عصبی را فعال میکنند و “انتقال اجتماعی” را افزایش میدهند.

پست ما در مورد چگونگی نوشتن کپشن،  ایده ها، نکات و استراتژی میتواند با دنبال کردن نکات زیر به شما کمک کند :

 • مهمترین کلمات را در ابتدای کپشن خود قرار دهید. متن بعد از چند خط قطع میشود، بنابراین @ و منشنها و هشتگها را در انتها قرار دهید و کلمات مهم را در ابتدا.
 • یک سوال مطرح کنید. از طریق پرسیدن یک سوال متفکرانه مخاطب را تشویق به مشارکت کنید. میتوانید نظرات مخاطبان را در مورد جدیدترین محصولتان (نمایش داده شده در پست) و یا طرح سوالات باز بپرسید.
 • از Emoji استفاده کنید. این زبان بصری به جلب توجه مخاطب کمک میکند و به کپشنها شخصیت و هویت میبخشد و آن را سرگرم کننده تر میکند.

5. استفاده اشتباه از هشتگ ها

نود و یك درصد پستها در اینستاگرام حاوی یك تا هفت هشتگ میباشند، بنابراین واضح است كه هشتگها ابزار ارزشمند و قدرتمندی هستند. اما مانند دیگر موارد در زندگی، از این قدرت نیز میتواند سو استفاده شود.

سوء استفاده از هشتگها میتواند به شکلهای مختلف صورت گیرد، مانند استفاده بیش از حد از هشتگ ، استفاده از هشتگهای نامناسب و …

هشتگها عمدتا برای بیشتر دیده شدن مورد استفاده قرار میگیرند و به کمک استفاده از کلمات کلیدی مرتبط ، به افراد این امکان را میدهد تا کاربران و عناوین مورد نظرشان را بیابند. اگر هشتگهای خیلی زیاد یا هشتگهای نامناسب در پست خود قرار میدهید ، اعتبار و اکانت خود را در معرض خطر قرار میدهید . این کار را انجام ندهید.

همچنین اگر شما دارای محتوای با کیفیت هستید اما از هشتگ استفاده نمیکنید فرصت بسیار بزرگی برای دیده شدن و افزایش مشارکت را از دست میدهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد استفاده از هشتگ، به پست راهنمای کامل هشتگ مراجعه کنید.


مطلب آموزشی مرتبط: راهنمای کامل هشتگ اینستاگرام برای کسب و کار


6. محتوای خود را ویرایش نمی کنید

در واقع یکی از ابتدایی ترین اشتباهات رایج در اینستاگرام ، استفاده ناکافی از ابزارهای ویرایشگر عکس و ویدئو می باشد. ویرایش عکسها و ویدیوهای اینستاگرام شما میتواند بیش از 45 درصد تعامل را افزایش دهد. اگر از این مرحله صرف نظر می کنید در واقع فرصت بسیار بزرگی را از دست می دهید.


مطلب آموزشی مرتبط: نرم افزار های جذاب ویرایش عکس شبکه های اجتماعی


از سوی دیگر، لازم نیست بیش از حد پست خود را ویرایش کنید که عکس اصلی قابل تشخیص نباشد.در حد ایجاد تعادل در عکس ، تنظیم روشنایی و اضافه کردن فیلتر .
شناخت برخی از اصول ساده عکاسی و در دسترس بودن برنامه های بیشمار ویرایش عکس به این معنا است که برای داشتن تصاویر خوب و باکیفیت هیچ عذری وجود ندارد.

برخی از اصول اولیه دوربین گوشی هوشمند که در داشتن عکس خوب به شما کمک می کند عبارتند از :

 • برای گرفتن یک عکس خوب از یک سوژه چند عکس بگیرید

  (به این معنی است که در خارج از اپلیکیشن باید عکس بگیرید). VSCO Cam و Afterlight دو اپلیکیشن برای عکسبرداری میباشند.

 • نور را دنبال کنید.

  در صورت امکان سعی کنید همیشه در نور روز طبیعی غیر مستقیم و یا در طول ساعت طلایی یا آبی عکس بگیرید. علاوه بر این، به سایه ها و بازتابهای غیر عمدی که میتوانند در تصاویر شما (مانند تلفن های همراه شما) ظاهر شوند، دقت کنید، زیرا میتوانند توجه را از سوژه اصلی دور کرده و کیفیت تصویر را کم کنند.

 • عکس انتخابی خود را ویرایش کنید

  ولی در استفاده از فیلترها افراط نکنید. برخی از اپلیکیشن های محبوب مانند VSCO  Cam , Snapseed , Priime و Afterlight گزینه های ویرایش زیادی دارند که میتواند عکس را حرفه ای نشان دهند.

 • یک سبک بصری را پیدا کنید

  همیشه از آن سبک استفاده کنید. زمانی که فید شما به عنوان کل مشاهده میشود هماهنگی در تصاویر شما باعث میشود یک انسجام کلی در آن دیده شود، این چیزی است که به شما اعتبار میدهد و در عین حال از لحاظ بصری نیز خوشایند است.

اگر به دنبال ابزارهایی برای ارتقا کیفیت عکس ها و ویدئوهای خود هستید ، از قسمت ابزارهای کمکی و اپلیکیشن ها در سایت ما دیدن کنید.

اشتباهات رایج در اینستاگرام که باید از آنها اجتناب کرد


مطالب مرتبط: وبلاگ ابزارهای کمکی شبکه های اجتماعی


7. نادیده گرفتن جامعه (community) خود

همانند دیگر پلتفرم های شبکه های اجتماعی، در اینستاگرام نیز مهم است که روابط و ارتباطات ارزشمند برقرار شود.

به منظور استفاده بیشتر از جامعه اینستاگرام خود :

 • سایر کاربران مرتبط را دنبال کنید.

  آنها را از طریق جستجوی هشتگ ، صفحه Discover یا بررسی اینکه فالوورهای شما چه کسانی را فالو و لایک کرده اند ، پیدا کنید.

 • زمانی برای پاسخ دادن به نظرات و سؤالات مخاطبان در نظر بگیرید.

  در بازاریابی و برندسازی همه چیز به ایجاد روابط بستگی دارد، بنابراین منطقی است که برای جامعه اینستاگرام خود وقت صرف کنید.

 • به طور منظم محتوای تولید شده توسط کاربر را به اشتراک بگذارید.

  از مخاطبان خود تجلیل کنید و محتواهای آنها را به عنوان راهی برای تقدیر بازنشر کنید.

 • میزبان رویدادهای آفلاین باشید.

  این مورد ممکن است برای همه امکان پذیر نباشد، اما میزبانی یک رویداد میتواند منافع زیادی برای ایجاد جامعه برای شما داشته باشد.

 • سوال بپرسید (و پاسخ دهید). 

  با سوال پرسیدن از مخاطبان و پاسخ دادن به آنها در کامنتها ، به آنها نشان دهید که نظراتشان برای شما اهمیت دارد. به عنوان مثال، اگر شما دو رنگ جدید از کفشهای ورزشی راه اندازی کرده اید، از آنها بپرسید که کدام یک را ترجیح میدهند و چه رنگی را میخواهند در آینده ببینند. از سوی دیگر، اگر یک سوال را بارها از اشخاص مختلفی دریافت کردید، از پست اینستاگرام برای پاسخ دادن استفاده کنید.

8. قابلیت های تبلیغاتی را امتحان کنید

تقریبا 120 میلیون کاربر اینستاگرام هر ماه از طریق این اپلیکیشن از یک وبسایت بازدید میکنند، ، تماس میگیرند، ایمیل و یا پیام مستقیم را به یک کسب و کار میفرستند. Forrester میگوید که تعداد متوسط فالوور برندهای برتر بیش از 1 میلیون است که نشان میدهد که این مخاطبان مشتاق هستند محتوای شرکتها را ببینند.
پس از اجرای یک تبلیغ در اینستاگرام، بیش از 70 درصد از کسب و کارها ، افزایش قابل ملاحظه ای در تبدیل آنلاین داشتند. اگر از تبلیغات اینستاگرام استفاده نکنید، فرصتهای زیادی برای جذب مشتریانی که مایل به دیدن شما و محصولات و خدماتتان هستند را از دست داده اید.

چهار نوع اصلی تبلیغات اینستاگرام متناسب با محتوای شما وجود دارد : تبلیغات عکس ، تبلیغات ویدئویی ، تبلیغات کاروسل و تبلیغ استوری.


مطلب آموزشی مرتبط: پتانسیل های تبلیغاتی در اینستاگرام


9. نادیده گرفتن استوری اینستاگرام

یکی از مهمترین ابزارهای بازاریابی کنونی این رسانه اجتماعی و یکی از اشتباهات رایج در اینستاگرام عدم استاده مناسب از استوری آن است. استوری اینستاگرام این امکان را میدهد تا کاربران چندین عکس و فیلم را به صورت اسلاید به اشتراک بگذارند که بعد از 24 ساعت از بین میرود. بیش از 200 میلیون کاربر اینستاگرام روزانه از استوری استفاده می کنند و از هر پنج استوری یکی پیام مستقیم از بیننده دریافت می کنند. اگر به دنبال این نوع ارتباط مستقیم با مخاطبین خود هستید، نباید از این قابلیت صرف نظر کنید.

پست ما راهنمای تبلیغ در استوری اینستاگرام برای کسب و کار ، راههای بسیار خوبی برای استفاده از این فرمتها برای برند شما ارائه می دهد :

 • یک داستان بگویید.

به این دلیل به آنها استوری میگویند زیرا کوتاه و پشت سر هم و دنباله دار هستند و میتوان به شکل جذابی از آن برای بیان یک داستان بزرگ تر استفاده کرد. به عنوان مثال، میتوانید یک دستور پخت را گام به گام نشان دهید.

 • واقعی باشید.

نیازی نیست در مورد ایجاد محتوای کاملا ویرایش شده و باکیفیت برای استوری اینستاگرم بیش از حد نگران نباشید. اشتباهات را مرتکب شوید، واقعی باشید و هویت واقعی برند خود را نشان دهید.

 • ارزش ایجاد کنید.

در حالی که میخواهید محتوای خود را واقعی نشان دهید، همچنین باید اطمینان حاصل کنید که واقعا به مخاطبان خود اهمیت میدهید و زمان آنها را هدر نمیدهید. اهدافی که برای استراتژی های شبکه های اجتماعی ایجاد کردید را بررسی کنید و مطمئن شوید که استراتژی استوری اینستاگرام شما همسو با این اهداف باشد.

 • خلاق باشید.

از همه قابلیتهای استوری اینستاگرام مانند فیلترها، استیکرها، متن ، ابزارهای طراحی و تگها استفاده کنید تا محتوای شما جذاب تر شود.

اشتباهات رایج در اینستاگرام که باید از آنها اجتناب کرد

 

اگر به درستی از اپلیکیشن اینستاگرام استفاده کنید ، این شبکه اجتماعی یک راه فوق العاده برای به اشتراک گذاری برند شما با دنیا میباشد. با در نظر گرفتن این اشتباهات و اجتناب از آنها ، موفقیت خود در اینستاگرام را تضمین کنید.

 

منبع : Nine Instagram Mistakes Social Media Managers Should Avoid

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟