استیکر شمارش معکوس اینستاگرام و نحوه استفاده از آن برای کسب و کارها
4.7/5 (10)

استیکر شمارش معکوس اینستاگرام در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

استیکر شمارش معکوس اینستاگرام و نحوه استفاده از آن برای کسب و کارها

در مطلب پیش در مورد قدرتمندین ویژگیهای پلتفرم اینستاگرام صحبت کردیم. در این مطلب با استیکر شمارش معکوس بیشتر آشنا خواهیم شد.

آیا میخواهید رویدادهای محدود به زمان و فروشهای فوق العاده را در اینستاگرام تبلیغ کنید؟ نمیدانید استیکر شمارش معکوس اینستاگرام چگونه میتواند در انجام این کار به شما کمک کند؟

در این مقاله، نحوه تنظیم استیکر شمارش معکوس اینستاگرام در استوری و چهار راه استفاده از استیکر برای بازاریابی را خواهید آموخت.

استیکر شمارش معکوس اینستاگرام چیست؟

اینستاگرام از مدتهای طولانی با عکسهای زیبا و حتی استوری های سرگرم کننده برای برندها شناخته شده است. اما در مواردی که نیاز به یادآوری و اعلان زمان رویداد است، اکثر بازاریابان معمولا سراغ فیسبوک میروند.

استیکر شمارش معکوس در اینستاگرام به شما این امکان را میدهد برای هر روز و ساعتی که میخواهید (تا 1 سال بعد) یادآوری تنظیم کنید تا مخاطبان شما بتوانند از آن مطلع شوند. ترکیب این قابلیت با دیگر قابلیتها مانند دکمه های Buy Tickets (خرید بلیط) و سایر دکمه های فراخوان و یا استفاده استراتژیک از لینک بیوی اینستاگرام، باعث میشود بتوانید ثبت نام و فروش بیشتری جذب کنید.

هنگامیکه استوری شما با استیکر شمارش معکوس پخش شود، هر کسی که آن را ببیند، میتواند برای یادآوری ثبت نام کند. معمولا یک پاپ آپ بر روی استیکر شمارش معکوس نمایش داده میشود که کاربران با کمک آن متوجه میشوند که با ضربه زدن روی آن میتوانند یادآوری (reminder) دریافت کنند.

استیکر شمارش معکوس

هنگامیکه یک کاربر روی استیکر شمارش معکوس ضربه میزند، یک صفحه باز میشود که به آنها این امکان را میدهد، نوتیفیکیشن (اعلان) را فعال کنند. آنها میتوانند روی دکمه Remind Me ضربه بزنند. همچنین میتوانند شمارش معکوس را در استوری خودشان به اشتراک بگذارند که استیکر شمارش معکوس (و نه بقیه استوری را) را در استوری خودشان قرار دهند و آن را با مخاطبان خودشان به اشتراک بگذارند.

استیکر شمارش معکوس

وقتی کسی نوتیفیکیشن یادآوری برای استیکر شمارش معکوس شما را فعال میکند، شما آنرا در اعلانهای اینستاگرام خود خواهید دید، بنابراین متوجه میشوید چه کسی به رویداد شما علاقمند است و ممکن است در آن شرکت کند.

استیکر شمارش معکوس

و در نهایت، زمانیکه شمارش معکوس به پایان میرسد، افرادی که برای یادآوری ثبت نام کرده اند، مطلع خواهند شد.

استیکر شمارش معکوس

پس از آنکه تایمر شمارش معکوس منقضی شد، اگر استوری هنوز فعال باشد، کاربران ساعت را صفر می بینند تا متوجه شوند که زمان تمام شده است.

اضافه کردن استیکر شمارش معکوس به استوری

استیکر شمارش معکوس برای اکثر کاربران اینستاگرام در دسترس است. هنگام آپلود یک استوری اینستاگرام، روی آیکون Sticker (آیکون چهره خندان مربع) ضربه بزنید و استیکر شمارش معکوس را از گزینه های موجود انتخاب کنید.


مطلب مرتبط: راهنمای کامل استوری اینستاگرام برای کسب و کارها


استیکر شمارش معکوس

پس از انتخاب استیکر شمارش معکوس، این استیکر با قابلیت ویرایش به استوری شما اضافه میشود. شما میتوانید آن را نامگذاری کنید، تاریخ پایان آن را انتخاب کرده و رنگ آن را تغییر دهید.

برای نام گذاری استیکر، روی قسمت Countdown Name ضربه بزنید و نام رویداد خود را تایپ کنید. نام میتواند دو خط متن یا به طور متوسط 40 کاراکتر باشد. فاصله هم در تعداد کاراکترها محاسبه میشود بنابراین ممکن است قادر به استفاده از کل 40 کاراکتر نباشید.

استیکر شمارش معکوس

برای تنظیم تایمر شمارش معکوس، روی فیلد ساعت ضربه بزنید. از شما خواسته میشود تاریخ پایان شمارش معکوس را انتخاب کنید. از تاریخی که استیکر را اضافه میکنید تا یک سال میتوانید انتخاب کنید. با اینکه استوری در 24 ساعت ناپدید میشود، شما به انتخاب 24 ساعته محدود نیستید. از آنجائیکه به طور پیش فرض گزینه All Day انتخاب میشود، ساعت شمارش معکوس 12:01 دقیقه در تاریخ انتتخابی شما خواهد بود.

استیکر شمارش معکوس

برای انتخاب ساعت و روز و تاریخ، روی نوار لغزنده All Day ضربه بزنید. در اینجا میتوانید زمان دقیق اتمام شمارش معکوس را انتخاب کنید. برای انتخاب زمان گزینه های ساعت و دقیقه را به بالا یا پایین بکشید و سپس AM یا PM را انتخاب کنید. همانطور که زمان را تغییر میدهید، تایمر شمارش معکوس را مطابق با آن تنظیم میکنید.

استیکر شمارش معکوس

استیکر شمارش معکوس به طور پیش فرض به رنگ آبی متمایل به بنفش است، اما میتوان آنرا ویرایش کرد. برای دیدن دیگر گزینه های رنگ برای استیکر روی دایره رنگین کمان در بالای صفحه ضربه بزنید. از بین گزینه ها میتوانید رنگهای مختلف را انتخاب کنید.

استیکر شمارش معکوس

پس از اتمام نام گذاری، تنظیم تایمر و فرمت رنگ، برای افزودن استیکر خود به استوری روی Done ضربه بزنید. پس از قرار گرفتن در استوری، میتوانید اندازه آنرا تغییر دهید و استیکر را به هر کجای صفحه که میخواهید بکشید.


مطلب پیشنهادی: ترفندهای کاربردی و تکنیکهای پرطرفدار اینستاگرام


4 راه استفاده از استیکر شمارش معکوس برای کسب و کار

مانند بسیاری از قابلیتهای خوب اینستاگرام، با خلاقیت میتوانید از این استیکر استفاده کنید. روشهای بیشماری وجود دارد که میتوانید از این قابلیت برای کسب و کار خود استفاده کنید.

در اینجا چند نمونه از استفاده استیکر شمارش معکوس توسط برندها بررسی خواهیم کرد:

شمارش معکوس تا زمان پخش زنده

اگر در اینستاگرام، فیسبوک یا هر جای دیگر ویدئوی زنده پخش میکنید، میتوانید از استیکر شمارش معکوس استفاده کنید تا مخاطبان شما زمان دقیق لایو شما را بدانند و هنگامیکه تایمر منقضی میشود و برای افرادی که یادآوری برای لایو شما تنظیم کرده اند، نوتیفیکیشن ارسال میشود، بنابراین میتوانند به لایو شما بپیوندند و آنرا از دست ندهند.


مطلب مرتبط: ذخیره و بازپخش ویدئوی زنده در اینستاگرام


نمونه ای از آن را در مثال زیر می بینید:

استیکر شمارش معکوس

اگر در فیسبوک پخش زنده دارید، میتوانید از رویداد فیسبوک اسکرین شات بگیرید، مانند تصویر زیر، یا یک پست تبلیغ برای شوی زنده فیسبوک خود ارسال کنید. هر دو گزینه به مخاطبان این امکان را میدهد تا از برنامه شما مطلع شود و برای دریافت نوتیفیکیشن، یک یادآوری تنظیم کند.

استیکر شمارش معکوس

همچنین اگر لینک در استوری قرار دهید (اگر این قابلیت را در اختیار داشته باشید) یا لینک رویداد فیسبوک (Facebook event) را در بیوی خود قرار دهید، میتوانید افراد را به این لینک هدایت کنید تا به رویداد فیسبوک پاسخ دهند.


مطلب مرتبط: اضافه کردن لینک به استوری انستاگرام و راههای خلاقانه استفاده از آن


در هر دو حالت، یادآوری شمارش معکوس به مخاطبان شما این امکان را میدهد که هم از رویداد آینده شما مطلع شوند هم از زمان مانده تا رویداد مطلع شوند. اینکار منجر به ایجاد حس فوریت برای پاسخ دادن یا ثبت نام کردن در مخاطب میشود تا مطمئن شوند رویداد را از دست نمیدهند.

تبلیغ برگزاری وبینارها و دوره های آموزشی

اگر رویدادهایی دارید که مدت زمان ثبت نام آنها محدود است، آنها را به استوری اینستاگرام با استیکر شمارش معکوس بسپارید تا طرفداران را تشویق کنید قبل از پایان مهلت، ثبت نام کنند. در این شرایط، شمارش معکوس را برای زمانیکه رویداد واقعی رخ خواهد داد، تنظیم نکنید، بلکه برای زمانیکه ثبت نام به پایان میرسد، تنظیم کنید.

در این شرایط، باید ضرورت ثبت نام قبل از پایان شمارش معکوس را تبلیغ کنید. استیکر شمارش معکوس را به عنوان بخشی از یک استوری کامل با چندین پست اضافه کنید تا جزئیات رویداد و ارزش ثبت نام را ارائه کنید.

در تصویر زیر استفاده از استیکر شمارش معکوس برای وبینار را مشاهده میکنید:

استیکر شمارش معکوس

آماندا رابینسون نیز برای دوره آموزشی از استیکر شمارش معکوس به عنوان بخشی از بلیغ دوره خود استفاده کرد تا به مخاطبان زمان محدود برای ثبت نام را یادآوری کند.

تبلیغ برگزاری وبینارها و دوره های آموزشی

در زمان تبلیغ وبینارها و برنامه های آموزشی، یک لینک مستقیم برای ثبت نام یا به صورت لینکی که با سوایپ کردن قابل دسترسی باشد یا لینک در بیو قرار دهید. این کار احتمال ثبت نام مخاطبان را افزایش میدهد.

تبلیغ برگزاری وبینارها و دوره های آموزشی

اطلاع رسانی رویدادهای غیر آنلاین

همیشه همه چیز به صورت آنلاین اتفاق نمی افتد و برند شما ممکن است گاهی اوقات رویدادهای غیرآنلاین نیز داشته باشد.

گروه Breakdown Shakedown از استیکر شمارش معکوس استفاده میکند تا کنسرتهای آینده خود را برای مخاطبان اطلاع رسانی کند. اطلاعاتی مانند جزئیات مربوط به مکان، محل برگزاری و …

اطلاع رسانی رویدادهای غیر آنلاین

به طور مشابه، San Diego Chamber of Commerce به طور منظم رویدادهای مختلف که اعضا و مردم برای حضور در آن دعوت شده اند را به اینصورت اطلاع رسانی میکند. آنها اکنون از استیکر شمارش معکوس برای کمک به تبلیغ این رویدادها استفاده میکنند و شرکت کنندگان برای حضور ثبت نام میکنند.

اطلاع رسانی رویدادهای غیر آنلاین

اگر شما به طور منظم میزبان رویدادها برای کسب و کارتان هستید، خوشبختانه از چند ماه قبل از آن مطلع هستید. استیکر شمارش معکوس به شما این امکان را میدهد تا حتی از یکسال قبل این رویداد را تبلیغ کنید. حتی ممکن است از شمارش معکوس برای یک رویداد مشابه چندین بار استفاده کنید تا اطمینان حاصل کنید که افراد بیشتری این رویداد را ببینند و از آخرین مهلت ثبت نام برای حضور آگاه باشند.

به اشتراک گذاری مسابقه یا فروش فوق العاده با زمان محدود

مسابقه و تخفیف ها زمان محدودی دارند که پس از آن منقضی میشوند. با استفاده از استیکر شمارش معکوس میتوانید فوریت آن محدودیتهای زمانی را به مخاطبان خود تاکید کنید. هنگامیکه فروش فوق العاده یا مسابقه شروع میشود، یک استوری با شمارش معکوس ارسال کنید تا زمانیکه رویداد به پایان میرسد. با این کار افراد میدانند که زمان محدودی برای استفاده و مشارکت دارند.


مطلب مرتبط: 4 نکته برای موفقیت در برگزاری مسابقه در شبکه های اجتماعی


در تصویر زیر از این روش برای تبلیغ و اطلاع رسانی مهلت مسابقه استفاده شده است.

به اشتراک گذاری مسابقه یا فروش فوق العاده با زمان محدود

اگر یک دوره زمانی کوتاه مدت یک یا دو روزه باشد، یک استوری شمارش معکوس کافی خواهد بود. اما اگر کمپین چند روز یا یک هفته طول بکشد، ممکن است بخواهید چندین پست به اشتراک بگذارید تا به افراد مهلت را اعلام کنید.

نکته مهم: علاوه بر این، همیشه میتوانید استوری های خود را در قسمت Highlight برای افرادی که استوری را در موعد مقرر نمی بینند، اشتراک بگذارید. این کار برای رویدادهایی است که بسیار طولانی تر از 24 ساعت (زمان فعال بودن یک استوری) هستند، بسیار مناسب است.

نتیجه گیری از استیکر شمارش معکوس اینستاگرام

استیکر شمارش معکوس اینستاگرام یکی از ارزشمندترین استیکرهایی است که برای استوری اینستاگرام منتشر شده است. در حالیکه بسیاری از استیکرها سرگرم کننده هستند، این استیکر برای کسب و کارها کاربردی است و ارزش زیادی برای کسب و کارها فراهم میکند و این امکان را میدهد تا با استفاده از استوری اینستاگرام به طور مستقیم از اینستاگرام تبدیل صورت گیرد.

استیکر شمارش معکوس زمانی مفید است که دیده شود، پس باید تا جایی که ممکن است آن را بیشتر در معرض دید قرار دهید.

همانطور که در بالا ذکر شد، هنگام فعال کردن اعلان ها برای تایمر شمارش معکوس، افراد میتوانند شمارش معکوس را در استوری های خودشان به اشتراک بگذارند. شما میتوانید مخاطبان خود را برای انجام این کار تشویق کنید تا اطلاعات را با فالوورهای خود به اشتراک بگذارند. اینکار برای هر چهار نوع رویدادی که در بالا ذکر شد، به خوبی جواب میدهد و با این کار افراد بیشتری میتوانند از رویدادهای آینده شما مطلع شوند.

شما چه فکری میکنید؟ آیا مشتاق هستید از این قابلیت استفاده کنید؟ یا شما قبلا از این استیکر برای استوری های خود استفاده کرده اید؟ لطفا نظرات و نکات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟