استوری گروهی در فیسبوک قابلیتی جدید برای اعضای گروه
4.6/5 (5)

استوری گروهی در فیسبوک در وبسایت تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

استوری گروهی در فیسبوک در اختیار تمام کاربران دنیا قرار گرفت

در خبر قبل در مورد قابلیت فیلتر کردن کامنتها در فیسبوک صحبت کردیم، در این مطلب به قابلیت جدید این پلتفرم یعنی امکان انتشار استوری گروهی در فیسبوک خواهیم پرداخت.

چندی پیش، فیسبوک اخباری را منتشر کرد مبنی بر اینکه در حال آزمایش روی قابلیت جدیدی است که امکان انتشار استوری بصورت گروهی برای اعضای یک گروه را فراهم میکند. حالا پس از گذشت چندین ماه از این خبر، بطور رسمی این قابلیت در اختیار کاربران فیسبوک در تمام نقاط دنیا قرار گرفت.

انتشار استوری گروهی در فیسبوک

طبق اظهارات فیسبوک:

“در ماههای گذشته ما در حال آزمایش بر روی قابلیت استوری گروهی در فیسبوک بودیم تا ادمین و سایر اعضای گروه بتوانند روابط نزدیکتری با هم داشته باشند. در حال حاضر بسیار خرسندیم که این قابلیت برای تمام کاربران دنیا ارائه شده است. هر کدام از اعضای گروه میتوانند یک یا چند استوری با اسم گروه خود منتشر کرده و سایر اعضا نیز از طریق پیام و یا ایموجی نسبت به استوریها واکنش نشان دهند.”

همانطور که در تصاویر بالا مشاهده میکنید، بکار گرفتن قابلیت استوری گروهی در فیسبوک بسیار آسان است. کافیست در صفحه گروه، گزینه ADD را بزنید و عکس یا فیلم مورد نظر خود را انتخاب کنید و در آخر آنرا در استوری گروهی خود به اشتراک بگذارید. فعال کردن گزینه استوری گروهی در فیسبوک توسط ادمین انجام میشود.

در واقع کنترل کردن تمام تنظیمات مربوط به استوری گروهی فیسبوک بر عهده ادمین گروه است. او میتواند در صورت تمایل به هیچ کدام از اعضا بغیر از خودش دسترسی برای اشتراک گذاری استوری گروهی ندهد یا اینکه فقط به برخی از اعضا این دسترسی را بدهد و همچنین سقف استوری هایی که هرکدام از اعضای گروه میتوانند به اشتراک بگذارند را تعیین کند. همچنین ادمین این توانایی را دارد که استوری به اشتراک گذاشته شده توسط اعضای گروه را پاک کند.

اگر ادمین گروه هستید، برای کنترل کردن استوری گروهی در فیسبوک مسیر زیر را دنبال کنید:

  • برای تعیین دسترسی های به اشتراک گذاری استوری برای اعضای گروه، وارد قسمت تنظیمات گروه شوید.
  • گزینه admin tools را در اپلیکیشن فیسبوک یا moderate group را در نسخه دسکتاپ انتخاب کنید.
  • در این قسمت تمام تنظیمات لازم برای استوری گروهی فیسبوک از قبیل دسترسی یا عدم دسترسی کاربران یا تعیین محدودیت برای استوریها را اعمال کنید.

اگر تا به الان از استوری فیسبوک بعنوان یکی از ابزارهای بازاریابی برای کسب و کار خود استفاده نمیکردید، حالا زمان آن رسیده که از قابلیت استوری گروهی در فیسبوک برای هماهنگی و ارتباط نزدیکتر با اعضای گروه خود استفاده کنید. چرا که فیسبوک بعنوان محبوب ترین رسانه اجتماعی دنیا، به سرعت در حال توسعه و پیشرفت قابلیتهای استوری در تمام پلتفرمهای وابسته به خود است.


اخبار مرتبط: رونمایی از 3 قابلیت جدید استوری فیسبوک


Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟