استفاده از تبلیغات استوری اینستاگرام
4.88/5 (8)

روش استفاده از تبلیغات استوری اینستاگرام در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

3 روش استفاده از تبلیغات استوری اینستاگرام

آیا در اینستاگرام تبلیغ می کنید؟

میخواهید بدانید تبلیغ در استوری اینستاگرام چگونه به بهبود کسب و کار شما کمک خواهد کرد؟

اکنون همه کسب و کارها چه بزرگ و چه کوچک میتوانند در استوری اینستاگرام به صورت تمام صفحه تبلیغ کنند.

در این مطلب سه روش تبلیغ در استوری اینستاگرام را خواهید آموخت.

درباره تبلیغات استوری اینستاگرام

Instagram stories در قسمت بالای فید اینستاگرام کاربران برای مدت 24 ساعت قابل مشاهده است. استوری ها به صورت پیوسته پخش می شوند و از استوری یک کاربر به کاربر دیگر منتقل می شود. تبلیغات استوری اینستاگرام بین استوری های دو کاربر مختلف که شما آنها را دنبال می کنید نمایش داده می شوند و فقط بر روی موبایل نمایش داده می شوند و قابلیت نمایش روی دسکتاپ را ندارند.

تبلیغات در استوری با برچسب “Sponsored” زیر نام شرکت مورد نظر نمایش داده می شود اما این متن کوچک است به گونه ای که بسیاری از کاربران حتی متوجه نمی شوند.

استفاده از تبلیغات استوری اینستاگرام

بزرگترین عیب آن این است که این تبلیغات ناپدید می شوند و بر خلاف دیگر تبلیغات و استوری ها ، کاربر نمی تواند برگردد و دوباره آن را مشاهده کند.

می توانید از طریق سیستم تبلیغات فیسبوک (از جمله هدف گذاری مخاطبان) ، تبلیغات استوری اینستاگرام را ایجاد کنید. این گونه تبلیغات با دیگر تبلیغات متفاوت است ، به همین دلیل باید به روش مختلفی آن را به کار گیرید.

مهم ترین نکاتی که باید در نظر بگیرید :

در تصویر تبلیغ خود نام برند خود را واضح و شفاف و بزرگ درج کنید زیرا کاربران نمی توانند برگردند و دوباره چک کنند ، باید به گونه ای باشد که کاربر در نگاه اول بداند که تبلیغ مربوط به کدام برند است تا بعدا بتواند شما را جستجو کرده و بیابد. برای این کار باید نام برند شما بزرگ باشد و نسبت به تصویر یا ویدئوی پس زمینه کنتراست داشته باشد و به وضوح قابل مشاهده باشد.

استفاده از تبلیغات استوری اینستاگرام

استفاده از تصویر و متن شفاف و مشخص (branding) در تبلیغات استوری اینستاگرام به کاربر کمک می کند تا پس از آنکه تبلیغات ناپدید شد بتوانند شما را پیدا کنند.

متن ساده و قابل فهم باشد : متنی که در تبلیغ استفاده می کنید ساده و به راحتی قابل درک باشد زیرا همانطور که گفته شد ، کاربران نمی توانند برگردند و تبلیغ را مجدد بررسی کنند.

از قابلیت تمام صفحه بودن تبلیغ استفاده کنید : برخلاف دیگر فرمت های تبلیغات ، تبلیغات در استوری اینستاگرام به صورت تمام صفحه روی گوشی شما نمایش داده می شود.طرح تبلیغ خود را به صورت عمودی ایجاد کنید در غیر این صورت برش خواهد خورد.

چه نوع محتوایی در تبلیغات استوری اینستاگرام بهتر نتیجه می دهد و بهترین راه استفاده از آنها چیست؟ در اینجا سه روش موثر در استفاده بهتر از تبلیغات استوری اینستاگرام شرح داده می شود.

1. آگاهی از برند

بهترین دلیل استفاده از استوری اینستاگرام ، افزایش آگاهی از برند و محصول است. به همین دلیل است که در زمان ایجاد کمپین ، هدف خود را در حال حاضر، Reach یا دسترسی انتخاب می کنید. یک عکس یا ویدئوی کوتاه برای جلب توجه مخاطب انتخاب کنید. سپس نام برند خود را به اندازه کافی برجسته درج کنید تا پس از ناپدید شدن تبلیغ ، کاربر شما را به خاطر بسپارد و جستجو کند.

به عنوان مثال در تبلیغ زیر ، رنگ های استفاده شده در تبلیغ زیر ، نام برند و قیمت به گونه ای انتخاب شده که توجه مخاطب را جلب می کند و پس از ناپدید شدن تبلیغ ، در ذهن مخاطب می ماند.

استفاده از تبلیغات استوری اینستاگرام

2. استفاده از محتوای ایجاد شده توسط کاربران

محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) یکی از موثرترین روش های بازاریابی است زیرا توسط کاربران ایجاد می شود و کسب و کارها آن محتوا را تولید نمی کنند. می توانید مخاطبان را تشویق کنید تا در این زمینه خلاق باشند.

استفاده از تبلیغات استوری اینستاگرام

روش  سریع و مستقیمی برای فراخوان دادن کاربران برای ایجاد محتوا ، استفاده از تبلیغات استوری اینستاگرام است و کاربران پس از ناپدید شدن تبلیغ  آن را به خاطر می سپارند.

از تبلیغات استوری اینستاگرام می توانید برای ایجاد محتوا توسط کاربران ، فراخوان بدهید. زیرا اکثر کاربران تمایل دارند تا از آنها بخواهید چیزی را که به دنبالش هستید را ارائه کنند. این یک فرصت استثنایی برای جذب مشارکت مخاطبان و دریافت محتواهایی است که مختص کسب و کار شما ایجاد شده اند.

3. اعلام حراج و تخفیف

همه افراد حراج و تخفیف را دوست دارند و استفاده از تبلیغات استوری اینستاگرام برای اعلام تخفیف یا حراج راه موثری برای جلب توجه سریع مخاطب است.

Express برای اعلام تخفیف 40% از تبلیغ در استوری اینتستاگرام استفاده کرده است و اطلاعات بیشتر را به صورت متن کوچکی زیر متن بزرگ قرار داده است.

استفاده از تبلیغات استوری اینستاگرام

هیچ چیز به اندازه حراج و تخفیف توجه مخاطب را جلب نخواهد کرد و اعلام آن توسط تبلیغ در استوری اینستاگرام ، برای کاربران ایجاد انگیزه می کند تا به وبسایت شما رفته و خرید کنند.

تبلیغ استوری اینستاگرام خود را ایجاد کنید

شما می توانید تبلیغات استوری اینستاگرام خود را از طریق سیستم تبلیغات فیسبوک ، Power Editor یا Ads Manager  ایجاد کنید. در حال حاضر تنها هدف (objective) را می توانید دسترسی (Reach) انتخاب کنید.

استفاده از تبلیغات استوری اینستاگرام

پس از انتخاب پیج (صفحه) و مخاطب ، مکان (Placement) را مشخص کنید. Edit Placements option را کلیک کنید. سپس روی پیکان کنار کلمه Instagram کلیک کنید و Stories را انتخاب کنید.

استفاده از تبلیغات استوری اینستاگرام

single image یا single video را انتخاب کنید. نمی توانید از دیگر فرمت های بصری برای این نوع تبلیغات استفاده کنید. اندازه پیشنهادی تصاویر ، 1080*1920 پیکسل یا نسبت 9:16 است.

استفاده از تبلیغات استوری اینستاگرام

برخلاف دیگر تبلیغات ، شما نمی توانید لینک یا دکمه فراخوان در تبلیغ استوری ایسنستاگرام قرار دهید. هر چیزی که می خواهید نمایش دهید باید به صورت متن روی تصویر باشد.

نتیجه گیری از استفاده از تبلیغات استوری اینستاگرام

تبلیغات استوری اینستاگرام ، فرمت جدیدی از تبلیغات است که اکثر کسب و کارها در دیگر پلت فرم ها به آن دسترسی ندارند. اسنپ چت تقریبا تبلیغاتی مشابه همین را ارائه می کند ، اما برای اکثر کسب و کارهای کوچک و متوسط بسیار گران است.

اکنون این امکان برای شما وجود دارد تا بین استوری های کاربران ، روی پلت فرمی که مشارکت بالا و پتانسیل هدف گذاری بسیاربالایی دارد ، تبلیغ کنید. این نوع تبلیغ اکنون برای همه کسب و کارهای کوچک و بزرگ می تواند فعالیت های بازاریابی شما را ارتقا داده و در کسب و کار شما بهبود ایجاد کند.

Tags:

عضویت در خبرنامه تخصصی شبکه های اجتماعی

دریافت آخرین مطالب آموزشی، ترفندها، اخبار و بروز رسانی های شبکه های اجتماعی

متشکریم از شما برای عضویت در خبرنامه.

چیزی اشتباه شده.

اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

استفاده از تبلیغات استوری اینستاگرام

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟