5/5 (1)

استراتژی تبلیغاتی موفق در فیسبوک

استراتژی تبلیغاتی موفق در فیسبوک در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی ” سونت اینفو “

استراتژی تبلیغاتی موفق در فیسبوک

آیا از تبلیغات فیسبوک استفاده می کنید؟

آیا می خواهید تبلیغات شما در فیسبوک تاثیرگذارتر بوده و نتایج بهتری داشته باشد؟

برای اینکه بدانید چطور یک استراتژی تبلیغاتی موفق در فیسبوک اتخاذ کنید مصاحبه زیر با Nicholas Kusmich را مطالعه کنید.

در این مطلب سه عامل کلیدی که هر تبلیغ فیسبوک باید داشته باشد را فرا خواهید گرفت.

استراتژی تبلیغاتی موفق در فیسبوک

نیکولاس تقریبا به صورت اتفاقی سر از تبلیغات فیسبوک درآورد. او محصولات خود را در اینترنت بازایابی می کرد بدون اینکه هیچ موفقیتی کسب کند. روش های زیادی برای بازاریابی به او پیشنهاد می شد که موثر نبود.

خوشبختانه در آن زمان دو پلتفرم برای تبلیغ کردن راه اندازی شد . Plenty of Fish  ( سایت دوستیابی ) و فیسبوک  . نیکولاس شروع به تبلیغ در هر دو سایت کرد و به زودی دریافت تبلیغات در فیسبوک بسیار موثر است و به سرعت تبلیغ در فیسبوک را یاد گرفت و از مزایای آن بهره مند شد. این موضوع مربوط به پنج سال قبل می باشد.

این روزها ، نیکولاس کسب و کار بازاریابی خود را راه اندازی کرده است و به مشتریان خود خدمات مدیریتی ارائه می دهد.

استراتژی تبلیغاتی موفق در فیسبوک

 

او همچنین برای کسانی که خودشان می خواهند بازاریابی کسب و کارشان را انجام دهند آموزش و مشاوره می دهد.

 

نقش تبلیغات فیسبوک در بازاریابی

فیسبوک یک پلتفرم عظیم است که روزانه حدود دو میلیارد کاربر حداقل چند دقیقه وارد این سیستم می شوند . پس صرف نظر از نوع کسب و کار یا پیام شما ، به احتمال زیاد مشتریان بالقوه شما در فیسبوک حضور دارند.

در فیسبوک شما می توانید با چند کلیک ساده به صدها میلیون نفر دسترسی داشته باشید. فیسبوک با پایگاه داده قوی ای که دارد این امکان را به بازاریابان می دهد تا به تمامی مخاطبان هدف خود دسترسی پیدا کنند. فیسبوک چیزی که مخاطبان علاقه دارند ، دنبال می کنند ، منشن می کنند و …. را ثبت کرده و این اطلاعات را در اختیار بازاریابان قرار می دهد.

به عنوان مثال ، اگر نیکولاس بخواهد به یک خانم خانه دار در بورلی هیلز که در خیابان خاصی زندگی میکند و از Whole Foods خرید می کند و Amex card دارد را هدف گذاری کند ، این امکان در فیسبوک وجود دارد.

استراتژی تبلیغاتی موفق در فیسبوک

 

این قابلیت ، فیسبوک را به یک پلتفرم جذاب برای بازاریابانی (صاحبان کسب وکار و کارآفرینان) که پیام ، محصول و خدماتی برای ارائه دارند و می دانند مخاطبان هدفشان چه کسانی هستند، تبدیل می کند. فیسبوک این امکان را به افراد می دهد تا با هزینه کمتر از تبلیغات سنتی تبلیغ کنند.

بنابراین نیکلاس معتقد است در زمینه بازاریابی ، تبلیغات فیسبوک بهترین پلت فرم برای رساندن پیام خود به مشتریان بالقوه می باشد.

 

چگونه یک استراتژی تبلیغاتی موفق در فیسبوک را تنظیم کنیم

بسیاری از افراد بر روی تاکتیک ها تمرکز می کنند مثلا چقدر برای تبلیغ پرداخت کنند یا چه اهدافی (Objective) را به کار گیرند. اما نیکلاس معتقد است که اینها مهم هستند اما مهم ترین مسئله نیستند. پس از تعیین استراتژی برای فیسبوک ، نیکلاس توصیه می کند روی چهار مورد (four M’s) تمرکز کنید که شامل Message ، Market ، Magnet  و Mechanism می باشد.

استراتژی تبلیغاتی موفق در فیسبوک

1. Message (پیام)

همه چیز با پیام شروع می شود. شبکه های اجتماعی دنیای شلوغ پر سر و صدایی هستند ، اگر همان چیزی می گویید که بقیه می گویند به احتمال خیلی زیاد صدای شما شنیده نخواهد شد و نادیده گرفته خواهید شد. پس اینکه شما چه می گویید نسبت به اینکه شما چگونه آن را بیان کنید ، اهمیت کمتری دارد.

David Ogilvy یکی از پدران تبلیغات می گوید افراد از سه طریق می توانند وارد بازار شوند : Promise , Premise , Pinnacle

روش اول وعده و قول است. به عنوان مثال اگر نیکولاس مربی کاهش وزن است Promise یا وعده چیزی شبیه این عبارت می بود : ” بگذارید به شما نشان دهم چگونه ده پوند در ده روز وزن کم کنید” . با اینکه این پیام ضروری است اما هر کسی در این زمینه کاری چیزی شبیه این پیام را ارائه می کند . شما در سطح بزرگی رقابت می کنید و امیدوارید پیامتان دیده شود.

روش دوم یا Premise برای ورود به بازار این است که شرایط و موقعیت ها را پیش بینی کنید و گاهی در خلاف جهت حرکت کنید. این کار به شما کمک می کند تا برجسته تر شده و متفاوت جلوه کنید و بیشتر دیده شوید. علاوه بر این ، این روش بیش از روش قبل به شما در ورود به بازار کمک می کند.

روش سوم یا Pinnacle داشتن یک ایده برجسته و متفاوت است که می تواند در ورود شما به بازار نقش تعیین کننده ای ایفا کند.

نکته مهم این است که ایده برجسته ای را به محصول یا خدمات خود اضافه کنید. سپس زمانی که پیام خود را به بازار ارسال می کنید افراد سر خود را برگردانده و می گویند ” این (محصول یا خدمات ) متفاوت است باید با دقت بیشتری بررسی کنم”.

نیکلاس تاکید می کند نحوه بیان و معرفی خدمات و محصولات علی الخصوص در شبکه های اجتماعی بسیار اهمیت دارد. به جای اینکه بگویید محصول ما را بخرید چون خوب و باکیفیت است باید به روشی منحصر به فرد آن را معرفی کنید تا افراد با آن ارتباط برقرار کنند.

استراتژی تبلیغاتی موفق در فیسبوک

وقتی از نیکلاس سوال می کنم افراد چطور می توانند پیام خود را به شیوه متفاوتی ارائه کنند پاسخ می دهد باید ایده های منحصر به فرد زیادی را یافته و تفاوت آنها با پیام های معمولی را بیابند سپس به مرور ایده های جدید به ذهن فرد خطور خواهد کرد.

نیکلاس معتقد است یک پیام خوب پیامی نیست که مشتری آن را درک کرده و بفهمد بلکه پیام خوب پیامی است که مشتری احساس کند شما او را درک کرده اید و نیاز و احساسش را می فهمید. این روشی است که نیکلاس و شرکت او استفاده می کنند.

 

2. Market (بازار)

در اوایل 1900 ، ویلفردو پارتو اقتصاددان ایتالیایی اصل پارتو (قانون 20/80) را ارائه کرد که در زمینه های مختلف از جمله درک بازار صدق می کند. به عنوان مثال ، اگر 100% نشاندهنده همه افراد باشد شما می خواهید 20% که واقعا می خواهید با آنها ارتباط برقرار کنید را پیدا کنید.

در بازار شلوغ امروز ، نیکلاس معتقد است 20% نسبت بالایی است بنابراین اصل Kusmich او می گوید این نسبت 4% است ( 20% از 20% ). در هر صورت اگر تبلیغ ، ارتباطات و محتوای شما به طور مستقیم بخش خاصی از بازار را مورد هدف قرار دهد شما در مسیر درستی حرکت می کنید.

نیکلاس می گوید مسئله ، بازاریابی میکرو (Micro Marketing) در مقابل بازاریابی انبوه (Mass Marketing) است . فیسبوک با حجم داده های انبوهی که دارد این امکان را به کاربر می دهد تا مشتریان بالقوه خود را به صورت فردی و جزئی مورد هدف قرار دهد. برای یافتن آنها ، از چیزی که نیکولاس آن را Targeting Trifecta می نامد استفاده کنید. سه کلمه با حرف اول F که شامل follow , frequent , fund می باشد.

استراتژی تبلیغاتی موفق در فیسبوک

F اول یا follow :

فیسبوک از گروهها و حوزه های مختلف تشکیل شده و هر گروه یک رهبر دارد. هم می توانید گروه خود را بسازید و هم می توانید ببینید افراد پرنفوذ و تاثیرگذار آن حوزه چه کسانی هستند . سپس از فیسبوک برای هدف گذاری طرفداران و دنبال کنندگان آن افراد استفاده کنید.

F بعدی یا frequent :

آیا نشریات خاصی وجود دارند که 4% افراد مورد نظر شما به طور منظم آنها را میخوانند؟ نشریاتی مثل SUCCESS Magazine ، Entrepreneur و Better Homes & Gardens . زمانی که افراد به طور منظم چیزی را دنبال می کنند این می تواند اطلاعات زیادی به شما بدهد. این یکی از روش های هدف گذاری در تبلیغات فیسبوک است.

F سوم یا fund :

جایی که افراد پول خرج می کنند احتمالا جایی است که علاقه مندی های آنها آنجاست و این مورد اطلاعات زیادی در مورد فرد به شما می دهد. اگر شخصی را می شناسید که زیاد از Whole Foods (فروشگاه زنجیره ای مواد غذایی است که بر محصولات طبیعی و ارگانیک تمرکز دارد.) خرید می کند این مورد به شما این اطلاعات را می دهد که احتمالا رژیم غذایی و سبک زندگی برای شخص اهمیت زیادی دارد یا احتمالا درآمد خوبی دارد و ….

برای اینکه ببینید چطور باید به آن 4% دسترسی پیدا کنید باید سه ستون برای Follow , Frequent و Fund رسم کنید. سپس یک لیست کامل تهیه کنید . دفعات بعد برای تبلیغ در فیسبوک لازم نیست به این فکر کنید که چه کسانی را هدف گذاری کنید و از اول این کار را انجام دهید. این لیست شما را در مسیر درست هدایت می کند.

فیسبوک این امکان را می دهد تعیین کنید تا چه مدت و چه اندازه ای می خواهید مخاطب را مورد هدف قرار دهید. شما می توانید افرادی که در 180 روز گذشته یا 14 روز گذشته وبسایت شما را بازدید کرده اند را هدف گذاری کنید. البته نیکلاس تاکید می کند که 180 روز زمان زیادی است. تغییر پیشنهادات در طول زمان استراتژی بازاریابی موفق تری است.

3. Magnet

Magnet در واقع آن چیزی است که شما در ازای دریافت آدرس ایمیل می دهید تا پلتفرم خود را بسازید. باید بدانید در بازار حوزه کاری شما چه چیزی با ارزش است و آن را ارائه کنید تا بتوانید تعامل مخاطب را جذب کرده و چیزی که می خواهید را به دست آورید.

نیکلاس می گوید بازاریابی در اینترنت دو قانون طلایی دارد . اول اینکه ، قبل از اینکه چیزی بخواهید باید چیزی ارائه کنید . دوم اینکه هر مرحله از فرایند بازاریابی به خودی خود ارزشمند است. بنابراین حتی اگر کسی هرگز با شما ارتباط برقرار نکرد و شما می خواهید آنها را از از لیست بازاریابی خود حذف کنید به این فکر کنید که آنها چیز جدیدی آموخته اند و این ارزشمند است.

در واقع هر چیزی که می توانید به اشتراک بگذارید و ارزش ایجاد می کند را Magnet می گویند.

استراتژی تبلیغاتی موفق در فیسبوک

اگر magnet یا محتوای جذاب شما منجر به این شود که در ازای آن یک آدرس ایمیل دریافت کنید و یک نفر را وارد دنیای خود کنید بسیار قابل قبول خواهد بود. نیکلاس برای ایجاد magnet یک چارچوب تعریف می کند که مخفف آن SAGE می باشد. S برای short و A برای actionable و G برای goal-oriented و E برای easy.

کوتاه (Short)

در دنیای دیجیتالی امروز ، هیچ کس سه ساعت وقت صرف محتوای شما نمی کند. در عوض، محتوای ارزشمندی در 4 تا 7 دقیقه ارائه کنید. این مدت زمان برای مخاطب شما کافی است تا تصمیم بگیرد که می خواهد با شما ارتباط برقرار کند یا خیر.

عمل گرا (Action-oriented)

به عنوان مثال ، نیکلاس یک قالب برای متن تبلیغات ارائه می کند. در طول سال ها ، شرکت او آموخته است که چطور یک تبلیغ خوب بنویسد و در این فرآیند دریافته است که در هر تبلیغ معمولا 10 عامل موثر است. شرکت او یک قالب مرحله به مرحله ارائه می کند تا به افراد کمک کنند نتیجه عملی کسب کنند.

هدف گرا (Goal oriented)

فرآیند بازاریابی باید به افراد کمک کند تا به اهدافشان نزدیک تر شوند. آنها را از A به B و از B به C و … ببرد. اگر به کسی کمک کنید تا پیشرفت کند راضی و خوشحال خواهد شد و آن پیشرفت را به شما ارتباط می دهد و برخواهد گشت و از شما می پرسد مرحله بعد چیست؟

استراتژی تبلیغاتی موفق در فیسبوک

آسان (Easy)

افراد به دنبال راه های آسان هستند. نیکلاس برای اینکه بداند magnet او به اندازه کافی ساده هست یا خیر ، از خود می پرسد آیا یک فرد هشت ساله آن را درک کرده و در زندگی و کسب و کار خود آن را اعمال می کند یا خیر.

 

4. مکانیزم (Mechanism)

مکانیسم در واقع فرآیندی است که برای یافت مشتری بالقوه ، آوردن او به سیستم خود و تبدیل او به مشتری طی می کنید. بررسی کنید ببینید در بازه زمانی مشخص چه کاری می توانید انجام دهید و چه پیشنهادی ارائه کنید تا فردی را به مشتری تبدیل کنید.

نیکلاس آماری ارائه کرده و می گوید ، 50% از کسانی که در مورد چیزی تحقیق می کنند ظرف مدت 18 ماه آن را خریداری می کنند. اما این به این معنی نیست که آن را از شما خریداری می کنند. فقط 15% از 50% در مدت 90 روز اول آن را خریداری می کنند. بقیه بعد از این زمان خرید خواهند کرد.

بر اساس این آمار ، کسب و کارها مشتریان بالقوه زیادی را از دست می دهند. در بیشتر موارد بازاریابان بر روی تبدیل شخص به لید (مشتری راغب) و تبدیل لید به مشتری تمرکز می کنند. گرچه بازاریابان در این بخش به خوبی عمل می کنند اما همچنان مشتریان بالقوه زیادی را از دست می دهند.

نیکلاس می گوید فرآیند شما زمان طولانی را می طلبد. باید در طول زمان با افراد ارتباط برقرار کرده تا آنها کم کم شما را شناخته و به شما اعتماد کنند. سپس زمانی که آمادگی پیدا کردند به مشتری شما تبدیل خواهند شد.

 

فرمول نفوذ نامحسوس سه C نیکلاس

از سه C برای نفوذ در مخاطب استفاده کنید. در این فرمول ، سه کلمه click ، capture و convert نشانگر سه C می باشند. برای اینکه افراد کلیک کنند باید تبلیغ شما به اندازه کافی جذاب باشد تا توجه افراد را جلب کند.

نیکلاس اضافه می کند برای جذب کلیک ، هر تبلیغ باید سه فاکتور اساسی را داشته باشد. look , hook و  took.

استراتژی تبلیغاتی موفق در فیسبوک

Look

این عامل به تصویر تبلیغ مربوط می شود. موفقیت هر تبلیغ فیسبوک به یک عکس خوب بستگی زیادی دارد. شما به عکسی نیاز دارید که توجه کاربر را جلب کرده و او را وادار به مکث و توجه بیشتر کند البته که عکس باید با برند شما نیز همخوانی داشته باشد. بعد از اینکه عکس و تصویر تبلیغ توجه مخاطب را جلب کرد سپس مخاطب بقیه متن تبلیغ را می خواند.

برای اینکه در فید فیسبوک ، عکس شما نگاه مخاطب را به سمت خود بکشاند به عنوان مثال می توانید عکس را به صورت خاکستری ، سیاه و سفید و حتی برعکس قرار دهید. اکثر تصاویر رنگی هستند و وقتی مخاطب پس از مشاهده تصاویر رنگی زیاد ، ناگهان یک عکس سیاه و سفید ببیند ، توجه او به عکس جلب می شود.

نیکلاس می گوید حتما شنیده اید که بهترین مکان برای پنهان کردن درخت ، جنگل است ، این واقعیت است . اگر مانند بقیه باشید هرگز دیده نخواهید شد. اگر می خواهید دیده شوید باید روشی خلاقانه به کار برید. فقط در این کار زیاده روی نکنید و با ایجاد خلاقیت های ریز در تصویر می توانید توجه مخاطب را جلب کنید.

Hook

این عامل مربوط به ایجاد و برقراری ارتباط می باشد. افرادی که در فیسبوک حضور دارد به دنبال خرید نیستند ، آنها به دنبال برقراری ارتباط با کسی یا چیزی هستند. اگر متن تبلیغ شما بتواند با آنها ارتباط برقرار کند یک شروع عالی محسوب می شود و ممکن است بتوانید مخاطب را قانع کنید یک قدم به شما نزدیک تر شود.

استراتژی تبلیغاتی موفق در فیسبوک

از نیکلاس در مورد محدودیت کاراکتر قبل از دکمه See More (مشاهده بیشتر) می پرسم و او پاسخ می دهد که از طرفداران متن طولانی است زیرا نمی خواهد مخاطب احساس کند که این یک تبلیغ است ، میخواهد مخاطب آن را به صورت یک پست ببیند. همچنین می خواهد یک تجربه کاربری خوب ایجاد کند. بنابراین سعی می کند تا جایی که می تواند قبل از دکمه See More متن خود را اضافه می کند.

Took

در واقع عملی است که می خواهید مخاطب انجام دهد. نیکلاس به یاد می آورد در یکی از تبلیغاتش اولین کامنتی که گذاشته شده بود این بود : ” عالیه ! من آن را می خواهم . چطور می توانم دریافت کنم؟” آن مخاطب نمی دانست که تنها کاری که باید انجام دهد این است که روی تبلیغ کلیک کند ، به صفحه مقصد وارد شده و نام و ایمیل خود را ثبت کند.

اکنون ، نیکلاس برای همه تبلیغاتش یک دکمه فراخوان واضح قرار می دهد. به عنوان مثال ” اینجا را کلیک کرده و ثبت نام کنید تا بتوانید PDF رایگان دریافت کنید” ، یا ” اینجا را کلیک کنید تا ویدئو را مشاهده کنید” . بعد از دکمه فراخوان ، نیکلاس توصیه می کند یک لینک در متن قرار داده شود. افراد با دیدن لینکی با زیر خط آبی تمایل بیشتری برای کلیک روی ان دارند. این لینک نرخ کلیک نیکلاس را بیش از 30% افزایش داده است.

 

کشف هفته از دنیای مجازی

Ecamm Live ابزاری است که برای پخش زنده فیسبوک روی سیستم عامل mac بسیار قوی عمل می کند و امکانات زیادی در اختیار کاربر قرار می دهد. در حین پخش زنده از طریق این نرم افزار می توانید امکانات گرافیکی به عکس اضافه کنید . حتی می توانید دسکتاپ خود را به اشتراک گذاشته و بین دوربین ها جابجا شوید.

کار کردن با نرم افزار Ecamm Live بسیار راحت است. بعضی از قابلیت های این نرم افزار را می توانید در نرم افزارهای Wirecast و OBS مشاهده کنید اما کار کردن با Ecamm Live بدلیل استفاده از تکنولوژی drag-and-drop (بگیر و بکش یا کشیدن و انداختن) بسیار راحت است.

مهم ترین قابلیت Ecamm Live این است که به شما این امکان را می دهد که در حین پخش زنده ، کاری که روی صفحه تان انجام می دهید را به مخاطب نمایش دهید. به صورت دو تصویر همزمان و تصویر خودتان به صورت کوچک شده در صفحه نمایش داده می شود و این امکان را دارید که جای آن را تغییر دهید.

استراتژی تبلیغاتی موفق در فیسبوک

امکانات گرافیکی این برنامه به این صورت است که می توانید لینک ، اسم و عنوان ، لوگو یا …. را به اشتراک بگذارید.

پس از دانلود اپلیکیشن Ecamm Live روی Mac و اتصال به اکانت فیسبوک ، می توانید با یک کلیک از پروفایل یا صفحه کسب و کارتان پخش زنده بر روی دسکتاپ داشته باشید. (Ecamm Live در حال حاضر گروه ها را پشتیبانی نمی کند.)

در حین پخش زنده ، می توانید کامنت ها و عکس العمل ها را ببینید و با مخاطبان به صورت زنده تعامل داشته باشید. برای تست این برنامه می توانید نسخه آزمایشی آن را دانلود کنید و هزینه یک بار استفاده 29.99 دلار است (بسیار ارزانتر از Wirecast) .

از امکانات Ecamm Live و خلاقیتی که می توانید با آن داشته باشید راضی خواهید بود.

مطالب مشابه

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟