10 اشتباهی که موجب از دست دادن فالوور در اینستاگرام میشود
4.88/5 (8)

از دست دادن فالوور در اینستاگرام در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

10 اشتباهی که موجب از دست دادن فالوور در اینستاگرام میشود

هرگز فراموش نکنید که علاوه بر استوری، پستهای با محتوای باکیفیت، نقش بسیار مهمی در زنده نگه داشتن صفحات اینستاگرام دارند. ما در این مطلب شما را با اشتباهات رایجی که یک کاربر اینستاگرام باید از آنها دوری کند آشنا خواهیم کرد.

اینستاگرام یکی از شناخته شده ترین شبکه اجتماعی با میلیونها کاربر است. اگر صاحب یک برند هستید، اینستاگرام یکی از آن پلتفرمهایی است که حتما باید از آن استفاده کنید. متاسفانه جذب فالوور در اینستاگرام بسیار دشوارتر از چیزیست که فکر میکنید. در مقابل از دست دادن فالوور در اینستاگرام با چند اشتباه کوچک به سرعت اتفاق خواهد افتاد.

بسیاری از برندها روزها، هفته ها و ماهها وقت صرف میکنند که تعداد فالوورهای صفحه اینستاگرام خود را افزایش بدهند اما تمام تلاشهایشان نتیجه عکس میدهد. دلایل بسیار زیادی وجود دارد که موجب از دست دادن فالوور در اینستاگرام میشوند. که نیاز است که بر این دلایل آگاهی داشته باشید و از آنها دوری کنید.

اگر علاقمندید که بدانید چه اشتباهاتی منجر به ریزش فالوور صفحه اینستاگرامتان میشود، به 10 نکته زیر توجه کنید.

10 اشتباهی که موجب از دست دادن فالوور در اینستاگرام میشود

1. بی توجهی به کیفیت عکس

عکس باکیفیت مهمترین عنصر موفقیت یک صفحه در اینستاگرام است. هرگز سعی نکنید که عکسهایی با کیفیت پایین، تاریک و تار را در صفحه اینستاگرام خود پست کنید. اگر بصورت حرفه ای از اینستاگرام برای کسب و کار خود استفاده میکنید، زمانی را برای ویرایش و تهیه یک عکس باکیفیت صرف کنید. اهمیت این مورد به اندازه ای است که نیاز است یک جفت چشم دیگر را هم قرض بگیرید!


مطلب آموزشی مرتبط: آموزش ترفندهای عکس و ویدئو در اینستاگرام


2. عدم رعایت تعادل برای ارسال پست

اگر از آن دسته از کاربرانی هستید که فاصله زیادی بین پستهای اینستاگرام شما وجود دارد، باید این هشدار را به شما بدهیم که بزودی فالوورهای خود را از دست خواهید داد. در مقابل اگر از آن دسته کاربرانی هستید که بیش از اندازه محتوا منتشر میکنید، بدانید که مخاطبان براحتی از شما رانده خواهند شد. رعایت تعادل در ارسال پست، یکی از مهمترین اصول برای حفظ فالوور است.

برای مقابله با از دست دادن فالوور در اینستاگرام حداکثر روزی 1 تا 3 پست و حداقل هفته ای 5 پست ارسال کنید.


مطلب آموزشی مرتبط: زمانبندی 4 ابزار برای زمانبندی ارسال پست در اینستاگرام


3. سازگار نبودن هدف با محتوای صفحه اینستاگرام

اگر صفحه اینستاگرامی برای کسب و کار خود راه اندازی کرده اید، حتما به این نکته توجه داشته باشد که محتوای پستهای منتشر شده در صفحه شما باید با هدف برند شما سازگار باشد. اگر بخواهید هر از چند گاهی تصاویر تصادفی و بی ربط به برند و کسب و کارتان را پست کنید، به زودی شاهد از دست دادن فالوور در اینستاگرام خوهید بود.

پس لازم است که پیش از راه اندازی یک صفحه اینستاگرام، برای انتشار پستهای خود ایده های ناب داشته باشید. میتوانید از برنامه هایی مثل VSCO ، Planoly و UNUM برای برنامه ریزی و مشاهده پیش نمایشی از پستها پیش از به اشتراک گذاری در صفحه اینستاگرام استفاده کنید.

4. عدم تعامل با فالوورها

اگر اینگونه تصور میکنید که بعد از ارسال یک پست خوب در صفحه اینستاگرام کارتان به پایان رسیده و باید منتظر معجزه باشید، سخت در اشتباهید. شما باید با دیگران بخصوص فالوورهایتان همانگونه ای رفتار کنید که دوست دارید دیگران با شما رفتار کنند.

اگر برای آخرین عکس پست شده شما، نظری از جانب فالوورهایتان نوشته شد، حتما به آن پاسخ دهید. اینکار بهترین فرصت برای شروع یک مکالمه است. ممکن است آن فالوور تبدیل به بهترین مشتری شما بشود. توصیه میکنیم که حتما زمانی را برای پاسخگویی به نظرات اختصاص دهید تا شاهد از دست دادن فالوور در اینستاگرام نباشید.

5. استفاده از کامنت و لایک جعلی

وسوسه انگیز است نه؟ اینکه کسی کار شما را انجام دهد و شما فقط بابت آن پول خرج کنید! متاسفانه این راه حل آسان شما را دچار دردسر خواهد کرد. اگر اینستاگرام متوجه اینگونه فعالیتی بشود، قطعا صفحه شما را میبندد. مطمئنا هیچ کسی نمیخواهد که این اتفاق برای صفحه اینستاگرامش بیوفتد.

البته که جلب اعتماد مخاطب و افزایش فالوور در اینستاگرام کار ساده ای نیست. ولی اگر خودتان خالصانه اینکار را انجام دهید و تعاملی سالم با مخاطبان خود برقرار کنید قطعا ارزش صفحه اینستاگرام و کسب و کارتان را بالا خواهید برد.


مطلب آموزشی مرتبط: افزایش بازدید پستهای اینستاگرام و تکنیکهای بالا رفتن تعداد لایک و کامنت


6. کپشن نامناسب

نوشتن کپشن و پست کردن آن به ظاهر کار ساده ای است. اما کپشنهای نامناسب براحتی میتوانند موجب از دست دادن فالوور در اینستاگرام شوند. همیشه سعی کنید برای نوشتن کپشن ایده های ناب و جذابی داشته باشید.

میتوانید از موضوعات مورد علاقه فالوورها، داستانی مربوط به تصویر و یا پاسخ سوالات مخاطبان برای کپشن تصاویر استفاده کنید.


مطلب آموزی مرتبط: ایده هایی برای نوشتن کپشن اینستاگرام


7. استفاده نکردن از هشتگ

هشتگها یکی از کلیدی ترین عناصر اینستاگرام هستند. اگر از آنها استفاده نکنید، دیگران هرگز شما را پیدا نخواهند کرد. هشتگها به محتوای شما کمک میکند که در سرتاسر دنیا دیده شود.

توجه داشته باشید که هشتگها حتما باید با موضوع محتوا و عکسی که منتشر میکنید سازگار باشد. اگر مطمئن نیستید که از چه هشتگی استفاده کنید، میتوانید در قسمت جستجوی اینستاگرام، محبوبترین هشتگها در نزد کاربران را پیدا کنید.


مطلب آموزشی مرتبط: ترفندهای هشتگ در اینستاگرام


8. عدم جذابیت محتوا برای فالوورها

تا به حال از خودتان پرسیده اید که صفحه اینستاگرام شما چه جذابیتی برای مخاطب شما دارد؟ آیا هدف و یا برنامه خاصی را در صفحه خود دنبال میکنید که مخاطب را به سمت خود جذب کند تا مشتاق دنبال کردن شما باشد؟ اگر اینطور نیست پس بهتر است که به فکر یک سرگرمی یا یک برنامه هدفمند برای جذابیت بیشتر صفحه اینستاگرامتان باشید.

بعنوان مثال، مخاطبان خود را به سالم خوری تشویق کنید و برایشان نکات و ویدیوهای آموزشی تهیه غذاهای سالم و سریع را منتشر کنید. طوری اینکار را انجام دهید که رغبت پیدا کنند تا باز هم به صفحه شما سر بزنند.


مطلب آموزشی مرتبط: 25 اپلیکیشن برتر اینستاگرام برای تولید محتوای جذاب


9. پیشرو نبودن صفحه اینستاگرام

همانطور که در بالا گفتیم، نباید انتظار داشته باشید که بدون هیچ تلاش و صرف زمانی صفحه اینستاگرام شما شناخته شده شود. برای ترقی صفحه تان و افزایش تعداد فالوور نیاز است که بطور جدی و هدفمند برای صفحه اینستاگرام زمان صرف کنید. این تلاش به معنای تعامل روزانه و مستمر با مخاطب است.

شما باید بطور مرتب هر روز زمانی را برای لایک کردن، نظر دادن و گفتگو با مخاطبان خود صرف کنید. راز رشد و ترقی صفحه اینستاگرام شما در همین است.

10. فقط به فروش محصول فکر کردن

اینستاگرام پلتفرمی است که شما براحتی میتوانید در آن محصول خود را برای مخاطبان عرضه کنید. پس از این فرصت به نحو احسن استفاده کنید. هرگز سعی نکنید که یک فروشنده محض باشید. اگر صاحب کسب و کاری هستید، به روشهای خلاقانه محصول خود را تبلیغ کنید.

به تازگی شرکت آدیداس از جدیدترین کفش ورزشی خود رونمایی کرده است. آنها در صفحه رسمی اینستاگرام خود تصویری از جزئیات کفش همراه با کپشن “طراحی هدفمند” را منتشر کردند. این عکس و نوشته نه تنها مخاطب را وادار به خرید محصول نمیکند، بلکه به شکل خلاقانه ای محصول را معرفی و تبلیغ کرده است. فرض کنید در کپشن عبارت ” کفش ورزشی جدید را با قیمت 30 دلار فقط با یک کلیک خریداری کنید.” درج شده بود. واضح است که این نوع از تبلیغ بسیار ناشیانه و ابتدایی است.

این مثال به وضوح نشان میدهد که خلاقیت در کسب و کار به چه اندازی میتواند با از دست دادن فالوور در اینستاگرام مقابله کند و فروش محصول را افزایش دهد.


مطلب آموزشی مرتبط: راهنمای کامل تبلیغات اینستاگرام برای کسب و کارها


اگر تا به امروز یکی از این اشتباهات را انجام میدادید، حالا زمان برطرف کردن آنهاست. بدون شک دیر یا زود شاهد نتایج شگفت انگیزی خواهید بود.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟