ارسال تصاویر باکیفیت در اینستاگرام با 4 نکته سریع و آسان
4.5/5 (12)

ارسال تصاویر باکیفیت در اینستاگرام در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

ارسال تصاویر باکیفیت در اینستاگرام با 4 نکته سریع و آسان

اینستاگرام امروز به پلتفرمی برای تصاویر تبدیل شده است. غذا، مسافرت، شیوه زندگی و یا حتی زندگی روزمره ساده. همچنین تاثیرگذاران در بسیاری از حوزه ها برای ایجاد روابط با مخاطبان خود به این اپلیکیشن تکیه میکنند، اما دلیل اصلی افراد برتر در این اپلیکیشن چیست؟

راز افزایش شمار مخاطبان، افزایش تعامل و تبدیل شدن به یک تأثیرگذار اینستاگرام چیست؟

جواب این سوال عکسهای باکیفیت عالی است. اگر نکات مهم عکاسی را بدانید، ایجاد و ارسال تصاویر باکیفیت در اینستاگرام کار دشواری نخواهد بود. این نکات شامل نور، ترکیب، ویرایش و … میباشند. پارامترهای زیادی وجود دارد که قبل و بعد از گرفتن یک عکس باید به آن توجه کنید اما ما در این پست برخی از ساده ترین نکات گرفتن تصاویر عالی و به قول معروف تصاویر Insta-worthy ارائه میکنیم.

1. نور و روشنایی

اولین چیزی که میتواند یک عکس را زیبا سازد یا از بین برود، روشنایی است. عکسهای تاریک، کم نور و تیره و غیرشفاف در اینستاگرام بد به نظر میرسد، با اینحال تصاویر گرفته شده در نور طبیعی بهتر است و به شما در دستیابی به اهداف اینستاگرامتان کمک میکند.

چگونه باید بهترین نور را بدست آورد؟ روشنایی دوربین را بررسی کنید، در صورتیکه بیش از حد بالا باشد، پس زمینه شما در یک روز روشن و آفتابی میتواند بسیار سفید به نظر میرسد. برای جلوگیری از بروز این مشکل، روشنایی را کاهش دهید و تصاویر کمی کم نورتر یا به اصطلاح Underexpose بگیرید. نگران نباشید، روشنایی تصاویر کمی کم نورتر را بعدا میتوانید تنظیم کنید.

ارسال تصاویر کیفیت بالا در اینستاگرام با 4 نکته سریع و آسان

از سوی دیگر، عکسهایی که بیش از حد نوردهی شده اند یا به اصطلاح Overexpose شده اند، دارای نور زیاد در عکس اصلی، به ندرت میتوانند اصلاح شوند. در چنین مواردی، پس زمینه اغلب کاملا سفید به نظر میرسد.

یکی دیگر از گزینه ها استفاده از تصاویر HDR است. این تصاویر ترکیبی از تصاویر با نوردهی بیش از حد، نوردهی کم و نوردهی معمولی است. این تصاویر اگر به درستی گرفته شوند، میتوانند تصاویر بسیار زیبایی خلق کنند.

میتوانید از این تکنیک استفاده کنید تا عکس هایتان واقعا جذاب به نظر برسند، به خصوص عکسهای منظره. با اینحال، نباید زیاد از HDR استفاده کنید زیرا گاهی اوقات تصاویر غیر طبیعی میشوند.

ارسال تصاویر کیفیت بالا در اینستاگرام با 4 نکته سریع و آسان

نور طبیعی بهترین نوع نور برای عکسهای شما است زیرا باعث میشود که در مقایسه با نور مصنوعی واقعی تر باشند. اما نور طبیعی نیز میتواند تغییرات زیادی داشته باشد. برای مثال، اگر عکسها را در طلوع یا غروب خورشید بگیرید، تصاویر شما دارای کنتراست کم است اما عکسهایی که در بعد از ظهر گرفته شده اند میتوانند دارای روشنایی و کنتراست بالا باشند. مطمئن باشید که روز را برای عکسهای فضای باز خود در نظر بگیرید.

در یک روز ابری، آسمان پوشانده میشود و روشنایی خاکستری رنگی در آن خواهد داشت. هوای ابری زمان عالی برای گرفتن عکس، به ویژه سلفی ها است. سایه ها کم میشوند و نور به طور مساوی در سراسر عکس پخش میشود. این شرایط در روز آفتابی امکان پذیر نیست، زمانیکه آسمان بیش از حد روشن است و سایه ها زیاد و خشن هستند.

2. ترکیب بندی

قبل از گرفتن یک عکس، درباره ترکیب بندی عکس خود فکر کنید. عکس اشیاء یا سوژه ها را میتوان از زوایای مختلف گرفته یا به صورت متفاوت در فریم قرار داد. ترکیب بندی عکس در جذابیت آن و جلب توجه مخاطب تاثیر زیادی دارد.

چندین روش و چیدمان برای ترکیب بندی وجود دارد. مهم ترین قانون “قانون یک سوم” است. فریم را به صورت یک شبکه تقسیم کنید (میتوانید این قابلیت را در اکثر دوربین های گوشی های هوشمند فعال کنید)، به صورتیکه تصویر شما از نظر بصری به 9 مربع تقسیم میشود.

بر اساس این قانون، شما باید مهمترین عناصر عکس خود را در خطوط یا نقطه تلاقی خطوط قرار دهید. اینکار باعث جذابیت و جلب توجه بیشتر به سوژه میشود، در مقایسه با یک عکس که سوژه در مرکز قرار دارد.

این عکس مثال بسیار خوبی برای اجرای این قانون است:

ارسال تصاویر کیفیت بالا در اینستاگرام با 4 نکته سریع و آسان

3. سبک

اگر یک تم یا طرح رنگی یکدست و همخوان در پروفایلهای خود علی الخصوص پروفایل اینستاگرام داشته باشید، ظاهر آن بسیار خوب و جذاب به نظر خواهد رسید.

از دیگر عکاسان باید از یک تم رنگی که مناسب شما و نوع عکسهای شما باشد، الهام بگیرید. یک راه عالی برای ایجاد سبک استفاده از رنگ است. با رنگهای خنثی، گرم یا سرد توجه مخاطب را به عکس هایتان جلب کنید.

اگر شما عکاس طبیعت هستید، بسته به عکس هایتان، میتوانید یک تم رنگی گرم و یا سرد استفاده کنید.

ارسال تصاویر باکیفیت در اینستاگرام

اگر عکاس مد و یا سبک زندگی هستید، یک طرح خنثی را امتحان کنید.

ارسال تصاویر باکیفیت در اینستاگرام

به علاوه، یک تم یکدست و همخوان، مخاطب را به تعامل بیشتر با عکسهای شما تشویق خواهد کرد.

پیشنهاد میکنم حتما با اکانت های خلاق و روشهای خلاقیت در اینستاگرام آشنا شوید.

4. ویرایش

در عکاسی، هنگامیکه عکس را گرفتید، تنها نیمی از کار انجام شده است. ویرایش پس از گرفتن عکس بسیار مهم است زیرا میتوانید هر جنبه ای از عکس که از آن راضی نیستید را قبل از انتشار اصلاح کنید.

در اینجا نیز خلاقیت نقش بزرگی را ایفا میکند. در هنگام ویرایش، میتوانید نور، کنتراست، سایه، و … را تغییر دهید. همچنین میتوانید ظاهر و احساس عکس خود را تغییر دهید.

خود اینستاگرام گزینه های مختلفی برای ویرایش تصاویر قبل از بارگذاری دارد. میتوانید تمام پارامترهای فوق را به صورت دستی تغییر دهید یا میتوانید از فیلترهای داخلی خود اینستاگرام استفاده کنید. این فیلترها را میتوان با کلیک یک دکمه اعمال کرد و ظاهر متفاوتی به عکس شما میدهد.

با استفاده از قابلیتهای ویرایش داخلی، میتوانید تصاویر خود را تا حد زیادی بهبود دهید.

ارسال تصاویر باکیفیت در اینستاگرام

اما حتی ابزار ویرایش اینستاگرم نیز محدودیت دارد. در چنین مواردی، اپلیکیشن هایی مانند Mendr میتوانند کمک کننده باشند.

با Mendr، میتوانید یک عکس را درست مانند اینستاگرام، اما با امکانات بیشتر بهبود دهید، از جمله تغییر رنگ موها، برداشتن خالکوبی، اصلاح چروک، اضافه کردن ابر و حتی حذف اشیاء.

تمام کاری که باید انجام دهید اینست که عکس خود را بارگذاری کنید و تغییراتی که می خواهید ایجاد کنید را انتخاب کنید، سپس درخواستهای عکس خود را به یکی از ویرایشگران قابل Mendr ارسال کنید که بلافاصله تغییرات را شروع میکند. هنگامیکه عکس شما آماده شد، یک نوتیفیکیشن برای بررسی و دانلود عکس خود دریافت خواهید کرد. پس از آن شما میتوانید آن را در اینستاگرام آپلود کنید.

نتیجه گیری از ارسال تصاویر باکیفیت در اینستاگرام

اگر میخواهید مخاطبان خود را افزایش دهید و به آنها دسترسی پیدا کنید، باید ارسال تصاویر باکیفیت در اینستاگرام را در اولویت قرار دهید. از این راهنمایی ها استفاده کنید و عکسهایی جذاب و مورد توجه مخاطب ایجاد کنید.

 

منبع: Social Media Today

Tags:

عضویت در خبرنامه تخصصی شبکه های اجتماعی

دریافت آخرین مطالب آموزشی، ترفندها، اخبار و بروز رسانی های شبکه های اجتماعی

متشکریم از شما برای عضویت در خبرنامه.

چیزی اشتباه شده.

اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

ارسال تصاویر باکیفیت در اینستاگرام با 4 نکته سریع و آسان

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟