ارزیابی عملکرد بازاریابی در شبکه های اجتماعی

” ارزیابی عملکرد بازاریابی در شبکه های اجتماعی ” در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی ” سونت اینفو “

۵ روش ارزیابی عملکرد بازاریابی در شبکه های اجتماعی

آیا می خواهید فعالیت های بازاریابی خود را در شبکه های اجتماعی مورد ارزیابی قرار دهید؟

نمی دانید چه ملاک هایی در نظر بگیرید؟

بررسی معیارهای کلیدی شبکه های اجتماعی به شما کمک می کند تا نقاط ضعف و قوت خود را بهتر بشناسید و آنها را بهبود دهید.

در این مقاله ۵ روش ارزیابی بازاریابی در شبکه های اجتماعی را فراخواهید گرفت.

 

ایجاد یک فایل صفحه گسترده ( Spreadsheet ) برای ثبت اطلاعات

پارامترهای زیادی برای ارزیابی و تجزیه و تحلیل در شبکه های اجتماعی وجود دارد. تصمیم گیری در مورد اینکه روی کدام یک تمرکز کنید به هدف شما و پلت فرمی که استفاده می کنید بستگی دارد. با این حال چند پارامتر کلیدی وجود دارد که همه باید آنها را ارزیابی کنند.

قبل از پرداختن به معیارها ، یک صفحه گسترده برای ثبت و پیگیری اطلاعات ایجاد کنید. این کار به شما کمک می کند تا اطلاعات قبل و اطلاعات کنونی را با هم مقایسه کنید. Google Sheets ابزار مناسبی برای این کار است زیرا همه اعضای تیم شما می توانند به صورت آنلاین به آن دسترسی داشته باشند.

در ستون اول ، لیست همه شبکه های اجتماعی که میخواهید ارزیابی کنید را قرار دهید. سپس یک ستون برای تعداد دنبال کننده های کنونی و یک ستون هم برای درصد تغییر فالوورها ایجاد کنید.اگر این اولین ارزیابی شماست ، نیازی به ستون درصد تغییر دنبال کنندگان نیست. در تجزیه و تحلیل های بعدی ستون درصد تغییر فالوورها را اضافه می کنید که هم می تواند مثبت باشد هم منفی.

ارزیابی عملکرد بازاریابی در شبکه های اجتماعی

 

اطمینان حاصل کنید که تاریخ ارزیابی را ثبت کنید و یک محدوده زمانی ثابت برای تجزیه و تحلیل در نظر بگیرید.

اکنون پارامتر های اساسی که نیاز به ارزیابی دارند را بررسی می کنیم.

۱. ارزیابی عملکرد بازاریابی : بررسی تغییر تعداد فالوورها

تعداد دنبال کنندگان شما در شبکه های اجتماعی اهمیت زیادی دارد زیرا نشان دهنده سطح تعامل و بازدید و ترافیک بیشتر است.

برای دیدن تعداد فالورهایتان ، در پروفایل شما در شبکه اجتماعی تعداد دنبال کنندگان نمایش داده می شود. همچنین می توانید در بخش تجزیه و تحلیل ، نمودار رشد فالوورها را مشاهده کنید.

به عنوان مثال ، نمودار تعداد لایک در فیسبوک را در شکل زیر مشاهده می کنید که لایک های روزانه تقریبا مقدار ثابتی است به جز یک روز که تعداد لایک ها به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

تعداد دنبال کنندگان شما در شبکه های اجتماعی اهمیت زیادی دارد زیرا نشان دهنده سطح تعامل و بازدید و ترافیک بیشتر است. برای دیدن تعداد فالورهایتان ، در پروفایل شما در شبکه اجتماعی تعداد دنبال کنندگان نمایش داده می شود. همچنین می توانید در بخش تجزیه و تحلیل ، نمودار رشد فالوورها را مشاهده کنید. به عنوان مثال ، نمودار تعداد لایک در فیسبوک را در شکل زیر مشاهده می کنید که لایک های روزانه تقریبا مقدار ثابتی است به جز یک روز که تعداد لایک ها به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

 

باید بررسی کنید ببینید در آن روز چه محتوایی ارسال کرده اید یا چه کسی شما را تگ کرده که تعداد لایک های شما به وضوح افزایش یافته است.

در همه شبکه های اجتماعی که فعال هستید از بخش تجزیه و تحلیل می توانید تغییرات تعداد فالورها را ببینید . اطمینان حاصل کنید که تعداد فالورهای کنونی خود را دقیق در صفحه گسترده ثبت می کنید.

اگر تمایل ندارید از تجزیه و تحلیل خود شبکه های اجتماعی استفاده کنید می توانید از ابزارهایی مانند Cyfe استفاده کنید. این ابزار تغییرات تعداد فالوورهای شبکه های اجتماعی شما را یک جا به شما نمایش می دهد. Cyfe رصد کردن اطلاعات شبکه های اجتماعی برای ارزیابی فعالیت ها را راحت تر می سازد.

ارزیابی عملکرد بازاریابی در شبکه های اجتماعی

۲. ارزیابی عملکرد بازاریابی : بررسی تعداد دفعات بازدید ( impression )

Impression در واقع تعداد افرادی که پست شما را مشاهده کرده اند را نشان می دهد. همه شبکه های اجتماعی معروف در درون خود سیستم تجزیه و تحلیل دارند که میزان impression یا دفعات بازدید را نشان می دهد.

برای مثال  در توئیتر ، در قسمت Twitter Analytics تعداد دفعات بازدید را می توانید مشاهده کنید. روزهایی که تعداد بازدیدها بیشتر بوده را بررسی کنید و ببینید چه اتفاقی در ان روزها افتاده است.

ارزیابی عملکرد بازاریابی در شبکه های اجتماعی

 

همه شبکه های اجتماعی که در آن فعال هستید را بررسی کنید و تعداد بازدیدها را برای ثبت در صفحه گسترده بررسی کنید. دقت کنید که تعداد بازدیدها در هر شبکه ممکن است نام های متفاوتی داشته باشد. به عنوان مثال در فیسبوک تعداد بازدیدها ، “people reached” نامیده می شود.

ارزیابی عملکرد بازاریابی در شبکه های اجتماعی

 

زمانی که تعداد بازدیدها را به صفحه گسترده اضافه می کنید تعدا پست ها در آن بازه زمانی را نیز در نظر بگیرید . گاهی اوقات تعداد بازدیدهای شما به دلیل تعداد پست هایتان افزایش می یابد. به همین دلیل است که اگر در هر ماه تعداد پست های ثابت قرار دهید می توانید ارزایابی دقیق تری انجام دهید.

 

۳. ارزیابی عملکرد بازاریابی : رصد کردن میزان مشارکت مخاطبان

اگر میزان مشارکت و تعامل پایین باشد افزایش تعداد فالورها و تعداد بازدید بی معنی است. افزایش در میزان مشارکت باید متناسب با افزایش فالوور و بازدید باشد.

زمانی که میزان مشارکت در پست های شما به صورت لایک ، repin ، retweet و کامنت افزایش می یابد به این معنی است که فالوورها به محتوایی که به اشتراک می گذارید علاقه مند هستند.

به عنوان مثال ، برای ارزیابی نرخ مشارکت در Pinterest ، به قسمت Pinterest analytics بروید و repins/saves را مشاهده کنید. نمودار زیر نشان می دهد که میزان مشارکت ۱۰% کاهش یافته است باید ببینید چه چیزی باعث کاهش نرخ مشارکت در این بازه شده است.

ارزیابی عملکرد بازاریابی در شبکه های اجتماعی

 

اگر از شبکه اجتماعی استفاده می کنید که در آن می توانید مدیا های مختلف ارسال کنید ، باید بررسی کنید که چه نوع مدیاهایی ( عکس ، لینک ، ویدئو و … ) باعث ایجاد مشارکت بیشتر مخاطبان می شود.

۴. ارزیابی عملکرد بازاریابی : بررسی تعداد کلیک و ترافیک

تعداد کلیک ها در واقع نوعی از مشارکت است ، اما به دلیل تاثیر آن بر ترافیک بهتر است آن را یک پارامتر جداگانه در نظر بگیریم. برای ارزیابی تعداد کلیک و ترافیک ، در تجزیه و تحلیل شبکه اجتماعی تعداد کلیک های وبسایت را بررسی کرده و در تجزیه و تحلیل سایت ، ترافیک را محاسبه کنید.

همه کلیک ها منجر به ترافیک نمی شود. برخی افراد در زمان لود شدن سایت از ان خارج می شوند . اگر اختلاف بین کلیک و ترافیک زیاد باشد نشان دهنده این است که مشکلی در سایت شما وجود دارد.

با استفاده از Google Analytics به راحتی می توانید ترافیک شبکه اجتماعی تان را بررسی کنید. به قسمت داشبورد سایتتان بروید و Acquisition > Social > Network Referrals را کلیک کنید.

ارزیابی عملکرد بازاریابی در شبکه های اجتماعی

 

در این قسمت نمودار کلی ترافیک و لیستی از ترافیک شبکه های اجتماعی تان را میتوانید مشاهده کنید. اطلاعات ترافیک هر شبکه را در صفحه گسترده اتان ثبت کنید.

ارزیابی عملکرد بازاریابی در شبکه های اجتماعی

 

۵. ارزیابی عملکرد بازاریابی : بررسی منشن ها

منشن ها در واقع تعداد دفعاتی هستند که کاربران شبکه های اجتماعی شما را تگ می کنند یا اینکه نام شرکت شما را تایپ می کنند. برای تعیین دقیق این پارامتر  لازم است از ابزارهایی مانند Brand24 استفاده کنید. زمانی که نام شرکت را تایپ می کنید Brand24 همه منشن ها را پیدا کرده و نمایش می دهد.

در نمودار پایین ، خط آبی پررنگ نشان دهنده تعداد منشن ها و خط سبز نشان دهنده دسترسی ( reach ) این منشن هاست.

باید هر دو را در صفحه گسترده ثبت کنید.

ارزیابی عملکرد بازاریابی در شبکه های اجتماعی

 

اگر می خواهید تعداد لایک ، به اشتراک گذاری و کامنت پستی که به آن تگ شده اید را نیز می توانید ببینید.

ارزیابی عملکرد بازاریابی در شبکه های اجتماعی

 

همه منشن ها یکسان نیستند ، بعضی مثبت و بعضی منفی هستند . در نمودار زیر خط سبز نشان دهنده مثبت ها و خط قرمز نشان دهنده منفی هاست.

ارزیابی عملکرد بازاریابی در شبکه های اجتماعی

 

راه آسانتر برای دریافت کل منشن ها ، نتایج مثبت و نتایج منفی در Brand24 ، گرفتن گزارش است.

ارزیابی عملکرد بازاریابی در شبکه های اجتماعی

 

گزارش را بررسی کنید و عددهای مربوط و مناسب را به صفحه گسترده اضافه کنید.

ارزیابی عملکرد بازاریابی در شبکه های اجتماعی

 

نتیجه گیری از ارزیابی عملکرد بازاریابی

برای ارزیابی عملکرد بازاریابی خود در شبکه های اجتماعی ، تعداد بازدید ، میزان مشارکت ، clicks/traffic ، و منشن ها پارامترهای مهمی هستند.

برای شروع ، اطلاعات مناسب را در صفحه گسترده ثبت کنید . در ارزیابی های بعد می توانید درصد تغییر به نسبت قبل را اضافه کنید که به شما کمک می کند تا بدانید که استراتژیتان جواب می دهد یا اینکه نیاز به تغییرات و بهیود دارید.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا انتظارات ، انتقادات و پیشنهادات خود را ارسال کنید.

درحال ارسال

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟