ارتقا استوری فیسبوک با رونمایی از سه قابلیت جدید
4.38/5 (8)

ارتقا استوری فیسبوک در وبسایت تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

ارتقا استوری فیسبوک با رونمایی از سه قابلیت جدید

در کنفرانس اخیر F8 فیسبوک ، Chris Cox مدیر جدید محصولات فیسبوک از تلاش جهت ایجاد مسیر جدیدی در استوری ها به منظور قرار گرفتن در فید اخبار و در نتیجه اشتراک گذاری آنها در شبکه های اجتماعی در سال جاری صحبت کرد.

البته این اولین بار نیست که از پتانسیل های فعالیت در استوری ها صحبت میشود اما اولین باری است که فیسبوک بعد از اشاره به آن، سریعا اقدامات عملی خود را رونمایی میکند. قبلا مدیرعامل فیسبوک ، مارک زاکربرگ از روند قرار گرفتن استوری ها در فیدها سخن گفته بود اما امسال به نظر میرسد با رونمایی از قابلیت های ویژه استوری همانند به اشتراک گذاری آنها در شبکه های اجتماعی شگفت زده خواهیم شد.

این موضوع نشان میدهد چرا علیرغم عدم اقبال کاربران به استوری در فیسبوک ، اما همچنان این شرکت به تاثیرگذاری آن اصرار فراوان دارد. در این مورد فیسبوک سه گزینه و قابلیت جدید را برای ارتقا استوری فیسبوک اعلام کرده است. این ابزارهای جدید ابتدا در بازار هند رشد خواهند کرد و خیلی سریع در اختیار تمامی کاربران قرار خواهد گرفت.

در اینجا این ابزارهای جدید را معرفی میکنیم.

Audio Posts یا پست های صوتی

اولین ویژگی جدید در استوری فیسبوک ، پست های صوتی است که کاربران را قادر میسازد تا کلیپ های صوتی خود را در فیسبوک ارسال کنند. البته کاربران میتوانند از پس زمینه های رنگارنگ و متنوع برای انتشار Audio Posts ها استفاده کنند.

ارتقا استوری فیسبوک با رونمایی از سه قابلیت جدید

این گزینه خلاقیت را برای کاربرانی که سرعت و پهنای باند اینترنت کمی دارند، زنده خواهد کرد. به عبارت دیگر در جایی که ارسال ویدئو امکان پذیر نیست، میتوان با استفاده از پست های صوتی و ترکیب آن با تصاویر مشارکت مخاطبان را به میزان قابل توجهی افزایش داد.

در واقع توانایی ضبط کلیپ های صوتی نه تنها خلاقیت کاربران را بالا میبرد بلکه در کلیپ های صوتی میتوان با زبان مختلف صحبت و با مخاطبان ارتباط کلامی برقرار کرد که مورد اخیر به جستجوهای صوتی افراد نیز کمک شایانی خواهد نمود.

ارتقا استوری فیسبوک با رونمایی از سه قابلیت جدید

آرشیو کردن استوری های فیسبوک

شرکت فیسبوک، قابلیت آرشیو استوری ها در شبکه اجتماعی فیسبوک را همانند آنچه که در ماه دسامبر 2017 برای اینستاگرام انجام داد، فعال خواهد کرد.

ارتقا استوری فیسبوک با رونمایی از سه قابلیت جدید

همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید، به زودی شما گزینه Your Archive را در بالای صفحه فید استوری های خود میبینید که از این پس قادر به دسترسی استوری های پست شده هستید و نیز میتوانید از آنها مجدد استفاده کنید.

آرشیو همچنین فرصتی را برای اشتراک گذاری مجدد استوری ها در اختیار کاربران قرار میدهد. این قابلیت به ویژه در حال حاضر برای برندهای در شبکه اجتماعی اینستاگرام بسیار مفید است زیرا میتوانند از پست های مربوط به محصولات و خدمات خود در زمان های مختلف مجدد استفاده کنند. البته وجود چنین قابلیتی در فیسبوک بستگی به میزان ظرفیتی است که در قسمت آرشیو این شبکه اجتماعی به کاربران اختصاص داده خواهد شد.

ذخیره در فیسبوک

آخرین قابلیتی که در این مقاله آن را به شما معرفی خواهیم کرد، ویژگی ذخیره کردن کلیپ ها و تصاویر دوربین فیسبوک در اکانت کاربر است (قبلا این مورد در حافظه تلفن همراه ذخیره میشد).

رونمایی از این قابلیت دو هدف را دنبال میکند، اول در دسترس بودن محتواهای ذخیره شده بر روی اکانت فیسبوک به جای حافظه دستگاه جهت دسترسی سریع از طریق دستگاه ها متفاوت، دوم استفاده بهتر کاربران از حافظه دستگاه های خود بخصوص گوشی های تلفن همراه است.

همچنین با استفاده از این ویژگی کاربران میتوانند برای ارسال پست های خود سوژه ها را ذخیره و در فرصتی مناسب نسبت به ویرایش و ارسال آن اقدام کنند یعنی دیر نیازی به آپلود و ارسال لحظه ای نخواهد بود.

نتیجه گیری از ابزارهای جدید ارتقا استوری فیسبوک

در حالیکه که تمرکز این ابزارهای جدید فعلا در بازار هند قرار دارد مطمئنا با در دسترس قرار گرفتن آنها برای تمامی کاربران ظرفیت های جدیدی برای همگان فراهم میشود. درست است که استوری فیسبوک در حال حاضر شبیه به شهر ارواح می ماند ولی با در نظر گرفتن توجه ویژه این شرکت به ارائه ابزارها و قابلیت های کاربردی جهت ارتقا استوری های فیسبوک ، به احتمال زیاد استوری در فیسبوک به یک فرآیند و روند بزرگ و تاثیرگذاری تبدیل خواهد شد. با نگاهی به رویدادها و رونمایی از قابلیت های فعلی این موضوع اصلا دور نخواهد بود.

ارتقا استوری فیسبوک با رونمایی از سه قابلیت جدید

تصویر بالا نمودار کاربران فعال روزانه در شبکه های اجتماعی را نشان میدهد، همانطور که مشاهده میکنید خبری از فیسبوک در این نمودار نیست چون این شرکت آماری را به صورت رسمی منتشر نکرده است اما اعداد در تصویر کاملا شفاف و واضح روند بازاریابی را در شبکه های اجتماعی نمایش میدهند.

 

منبع : Facebook Adds Three New Options to Facebook Stories

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟