4.42/5 (12)

ارتقای لیست ایمیل از طریق Pinterest در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

ارتقای لیست ایمیل از طریق Pinterest

آیا در Pinterest مخاطبان فعال دارید؟ نمیدانید چطور مخاطبان پینترست خود را به لیست امیلتان اضافه کنید؟

در این مطلب، خواهید آموخت چگونه ایمیل حاوی لینک opt-in خود را از طریق پروفایل، بورد و پین پینترست تبلیغ کنید و ارتقا دهید.

ایجاد ارزش به مخاطبان ایده آل با ارائه Opt-In ایمیل

اولین قدم ارتقای لیست ایمیل از طریق Pinterest ، ایجاد opt-in ایمیل است که با نام lead magnet نیز شناخته میشود. opt-in در واقع به اعلام رضایت مشتری یا دریافت کننده ایمیل برای دریافت کالا، اطلاعات یا پیام بازاریابی از طرف یک بازاریاب گفته میشود. opt-in یک منبع رایگان است که شما در ازای دریافت آدرس ایمیل مخاطب در اختیار او قرار میدهید. opt-in شما میتواند هر چیزی که برای مخاطبان شما ارزشمند است باشد مانند کتاب الکترونیکی، قالب، ویدیو، چندین فایل PDF به صورت کتابخانه مرجع، آموزش های کوتاه، نسخه آزمایشی و غیره.

نکته کلیدی این است که یک راه حل ساده و عملی برای حل مشکل مخاطبان خود ارائه دهید. به عنوان مثال، اگر مخاطبان هدف شما مادرانی هستند که نمیدانند چطور زمان خود را برای انجام کارهای فریلنسری مدیریت کنند، به صورت روزانه PDF برای راهنمایی و حل مشکل آنها ارسال کنید.

Opt-ins به شما در جلب اعتماد مخاطب کمک میکند. زمانیکه نیازها و خواسته های آنها را بشناسید، میتوانید یک کتابخانه منابع را به عنوان opt-in خود ایجاد کنید. مخاطبان شما در یک مکان به منابع متعدد دسترسی پیدا خواهند کرد و نیازی به ثبت نام برای پیشنهادات جدید ندارند.

برای ارائه opt-in ها باید یک صفحه هدف ایجاد کنید تا مخاطب بتواند آنجا ثبت نام کرده و آنها را دریافت کند.

Planoly صفحه هدف خود را صفحه اصلی خود قرار داده است. بازدید کنندگان باید آدرس ایمیل خود را در ازای خدمات رایگان ارائه دهند.

ارتقای لیست ایمیل از طریق Pinterest

شما همچنین میتوانید یک صفحه هدف مستقل با ارائه دهنده بازاریابی ایمیل خود (MailChimp به عنوان مثال) طراحی کنید که یک کتابخانه محتوا یا یک opt-in ارائه دهید.

ارتقای لیست ایمیل از طریق Pinterest

پس از اینکه opt-in خود و یک URL برای صفحه هدف خود ایجاد کردید، در اینجا میتوانید ببینید چگونه مخاطب پینترست خود را به مشترک ایمیل خود تبدیل کنید و نسبت به ارتقای لیست ایمیل از طریق Pinterest اقدام کنید.

1. کلمات کلیدی مرتبط و Opt-In خود را به پروفایل Pinterest خود اضافه کنید

Pinterest یک موتور جستجو است، به این معنی که اگر میخواهید پروفایل شما در جستجو مشاهده شود، باید از کلمات کلیدی مرتبط با مخاطبان و حوزه خود استفاده کنید. همچنین میتوانید لینک opt-in را در شرح پروفایل خود اضافه کنید.

به عنوان مثال، Angie Gensler از کلمات کلیدی مرتبط در نام و توضیحات اکانت Pinterest خود استفاده میکند و برای مخاطبانش یک منبع رایگان به طور مستقیم در پروفایل خود ارائه میدهد.

ارتقای لیست ایمیل از طریق Pinterest

اگر این اطلاعات را به پروفایل خود اضافه کنید، وقتی کسی در جستجو شما را پیدا کند، متوجه خواهد شد که چه کاری انجام میدهید و چگونه میتوانید به او کمک کنید. به این ترتیب احتمال بیشتری دارد که برای کسب اطلاعات بیشتر به لیست ایمیل شما اضافه شوند.

به پروفایل Pinterest خود به عنوان یک کارت کسب و کار نگاه کنید.

لیست ایمیل خود را با یک پروفایل کسب و کار Pinterest افزایش دهید

برای ارتقای لیست ایمیل از طریق Pinterest و داشتن نگاه حرفه ای به کسب و کار، به پروفایل کسب و کار Pinterest نیاز دارید. هم میتوانید پروفایل شخصی Pinterest خود را به یک حساب کسب و کار تبدیل کنید (به صورت رایگان)، یا میتوانید یک حساب کسب و کار جدید ایجاد کنید، ما مورد دوم را توصیه میکنیم. ایده خوبی است که پروفایل شخصی و کسب و کار خود را جدا کنید زیرا اهداف متفاوت دارند.

پروفایل کسب و کار Pinterest ، آنالیز نیز در اختیار شما قرار میدهد تا بهتر تصمیم بگیرید کدام opt-in بهتر نتیجه میدهد.


مطلب مرتبط: بازاریابی پینترست و راهنمای کامل شروع کار با Pinterest


2. به اشتراک گذاشتن Opt-In خود در بوردهای Pinterest

بوردهای Pinterest مکان دیگری برای هدایت مخاطبان به opt-in های ایمیل شماست. به سادگی لینک opt-in خود را به توضیحات هر بوردی که فکر میکنید برای مخاطبان شما مفید است، اضافه کنید.

از کلمات کلیدی مرتبط با مخاطبان و حوزه کاری خود استفاده کنید. این باعث میشود بوردهای شما به راحتی پیدا شوند و هنگامیکه کسی به دنبال آن کلمات کلیدی خاص میگردد، در جستجو ظاهر شوند.

ارتقای لیست ایمیل از طریق Pinterest

7 تا 10 بورد با توضیحات و عناوین دارای کلمات کلیدی ایجاد کنید و opt-in های مرتبط را به توضیحات هر بورد اضافه کنید. از کلمات کلیدی بیش از حد استفاده نکنید و توضیحات را به گونه ای بنویسید انگار با یک انسان صحبت میکنید.

برای پیدا کردن کلمات کلیدی مرتبط برای بوردهای خود، چند عبارت جستجو که بورد شما را توصیف میکند را تایپ کنید، مانند “چگونه”، “برای مبتدیان” تایپ کنید و جستجوی Pinterest به صورت خودکار پیشنهادات کلمه کلیدی را ارائه میکند.

ارتقای لیست ایمیل از طریق Pinterest

از این عبارات در عناوین و توضیحات بورد خود استفاده کنید. اینکار باعث میشود، کاربران راحت تر opt-in ایمیل شما را پیدا کنند.

3. برای هایلایت کردن Opt-In خود از افکتهای متن در طراحی پین استفاده کنید

همچنین باید Opt-In ایمیل خود را به پین های مرتبط Pinterest اضافه کنید. به عنوان مثال، اگر یک پست وبلاگ به اشتراک میگذارید که در آن opt-in قرار دارد، حتما در طراحی پین خود، Opt-In را به صورت برجسته و هایلایت نشان دهید. این بهترین راه برای افزایش و ارتقای لیست ایمیل از طریق Pinterest است زیرا دو چیز ارزشمند همزمان به مخاطبین خود میدهید: یک پست وبلاگ و یک freebie.

از آنجا که پینترست یک پلتفرم بصری است، برای اینکه پین شما بیشترین repin و کلیک را داشته باشد، باید از نظر ظاهری خوشایند باشد و توجه مخاطب را جلب کند. میتوانید پین ها را با یک ابزار تصویر مانند Canva ایجاد کنید، که انواع مختلف قالبهای Pinterest با ابعاد درست و منایب پینترست را ارائه میدهد.

ارتقای لیست ایمیل از طریق Pinterest

از افکتهای متن در تصاویر پین خود برای جلب توجه مخاطب استفاده کنید. همچنین عبارتها و جملاتی استفاده کنید که مخاطبان آنها را جستجو میکنند.

میتوانید از یک سوال برای تحریک کنجکاوی مخاطب استفاده کنید یا برای مشکل مخاطبان خود راه حل ارائه دهید. البته نباید همه را در عنوان قرار دهید. همچنین باید اجازه بدهید مخاطب بداند اگر روی پین کلیک کند چه چیزی دریافت خواهد کرد.

ارتقای لیست ایمیل از طریق Pinterest

برای پیدا کردن کلمات و عباراتی که موجب واکنش احساسی میشوند، از ابزاری مانند Headline Analyzer استفاده کنید. متنی که میخواهید در پین خود استفاده کنید را تایپ کنید، حوزه کاری خود را از منوی پاپ آپ انتخاب کنید و روی Submit For Analysis کلیک کنید.

ارتقای لیست ایمیل از طریق Pinterest

سپس نمره کلمات خود را مشاهده کنید.

ارتقای لیست ایمیل از طریق Pinterest

با اصطلاحات و کلمات کلیدی خود بازی کنید تا بهترین و مناسب ترین کلمات برای مخاطبین خود را پیدا کنید. هدف پین کردن شما اینست که توجه مخاطب را جلب کند و روی آن کلیک کند.


مطلب مرتبط: ایجاد پین های Rich پینترست در پنج دقیقه و جذب ترافیک بیشتر


4. پین خود را به صفحه مقصد Opt-In لینک دهید

راه دیگری برای استفاده از پین ها برای ارتقای لیست ایمیل از طریق Pinterest ، اینست که پین را در ابزار طراحی مورد علاقه خود ایجاد کنید و به جای لینک دادن به یک پست وبلاگ، به طور مستقیم به صفحه اصلی opt-in لینک دهید.

ارتقای لیست ایمیل از طریق Pinterest

ارسال مخاطب به طور مستقیم به صفحه اصلی opt-in سردرگمی را کاهش و تبدیل را افزایش میدهد، زیرا مخاطبان تنها opt-in را می بینند. این تبدیل ها را میتوانید از ارائه دهنده ایمیل خود پیگیری و رصد کنید.

شما چه فکر میکنید؟ آیا راههای جدیدی برای ارتقای لیست ایمیل از طریق Pinterest خود یاد گرفتید؟ روشهای مورد علاقه شما برای ساخت لیست ایمیل هایتان چیست؟ نظرات خود را در کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید.

 

منبع: Social Media Examiner

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟