ارتباط ژن ها با شبکه های اجتماعی
5/5 (2)

آشنایی ارتباط ژن ها با شبکه های اجتماعی در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

ارتباط ژن ها با شبکه های اجتماعی

اگر نمي‏توانيد از شبکه ‏های اجتماعی اجتناب كنيد ريشه مشكل ممكن است در ژن ‏های شما باشد!

اينكه ساعات زيادی را به شبكه ‏های اجتماعی، بازی‏ ها يا ساير رسانه ‏های آنلاين اختصاص میدهيد به ژن‏ های شما ارتباط دارد. افراد مختلف به‏ طور چشمگيری در استفاده از رسانه‏ های آنلاين (Online Media) متفاوت عمل می‏كنند و محققان درصددند كه دليل آن را بدانند و برای يافتن پاسخ اين پرسش با مطالعه روی ژن‏های دوقلوها حقايقی را فاش كردند.

محققان كالج كينگ لندن، رسانه‏ های آنلاينی را كه توسط بيش از 8500 نفر از دوقلوهای هم‏سان و غيرهمسان مورد استفاده قرار می‏گرفت، تحليل كردند و به نتايج جالبی دست يافتند. ژن‏های دو قلوهای همسان 100 درصد مشترك است و اين ميزان در دوقلوهای ناهمسان 50 درصد است. يافته‏ های آن‏ها تئوری‏ های رايج بسياری را كه در مورد اثر رسانه‏ هاست رد می‏كند زيرا اين تئوری ها معمولاً برای رسانه‏ ها يک ماهيت خارجی قائلند و به آن به ديد يك عامل بيرونی مي ‏نگرند كه میتواند اثراتی خوب يا بد بر روی استفاده ‏كنندگان داشته باشند.

به گفته Ziada Ayorech از انستيتوی روانپزشكی و روانشناسی اين كالج، تفاوت در DNA افراد به طور قابل ملاحظه ‏ايی روي نحوه‏ تعامل افراد با رسانه‏ ها اثرگذار است. انتخابهای افراد در استفاده از رسانه و تغيير دادن و اصلاح آن بر اساس نيازهای يك فرد شكل میگيرد و متأثر از اطلاعات ژنتيكی است. با اين وجود، فاكتورهای محيطی از جمله نوع دسترسی به وسايل رسانه ‏ای نقش پررنگ‏ تر نسبت به ژنتيک دارند.

نتیجه گیری

پژوهشگران به اين نتيجه رسيدند كه ژن‏ ها و مسأله وراثت مسئول بيش از يك سوم از تفاوت‏هایی است كه در بين افراد مختلف در استفاده از تفريحات، بازي ‏ها و رسانه ‏های آموزشی آنلاين مشاهده می‏شود. اين محققان مشاهده كردند عوامل بيرونی مثل وقتی كه در يک خانواده فقط يكی از خواهر و برادر ها گوشی هوشمند دارد يا در شرايطی كه والدين دوقلوها، یكی را بيش از ديگری در استفاده از رسانه‏ های اجتماعي كنترل می‏كند، می‏تواند نقش بسزایی در نحوه‏ تعامل افراد با رسانه ‏ها ایفا كند. بنابراين نتیجه گرفتند كه حدود دو سوم از تفاوت‏هایی كه بين كاربران در استفاده از رسانه ‏ها وجود دارد به فاكتورهای محيطی اختصاص دارند.

Tags:

عضویت در خبرنامه تخصصی شبکه های اجتماعی

دریافت آخرین مطالب آموزشی، ترفندها، اخبار و بروز رسانی های شبکه های اجتماعی

متشکریم از شما برای عضویت در خبرنامه.

چیزی اشتباه شده.

اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

ارتباط ژن ها با شبکه های اجتماعی

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟