اخلاق در شبکه اجتماعی لینکدین

نکاتی در مورد رعایت اخلاق در شبکه اجتماعی لینکدین در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی ” سونت باکس “

رعایت اخلاق در شبکه اجتماعی لینکدین Linkedin

لینکدین معتبرترین و معروف ترین شبکه اجتماعی در حوزه کسب و کار حرفه ای است . همزمان با رشد و توسعه این شبکه اجتماعی در جهان ، تعداد کاربران ایرانی نیز رو به افزایش می باشند ، از اینرو بحث اخلاق به همان اندازه پر رنگ شده است . همانند دیگر شبکه های اجتماعی ، رعایت اخلاق در شبکه اجتماعی لینکدین Linkedin بسیار حائز اهمیت است . چرا که با وجود رعایت اخلاق می توان به استفاده مطلوب و بهینه از قابلیت های لینکدین امیدوار بود . در مقابل ، عدم توجه به رفتارهای حرفه ای و اخلاقی می تواند صدمات جبران ناپذیری به کارآمدی آن وارد کند .

در این مطلب تعدادی از مهمترین فاکتورهای اخلاقی در استفاده از شبکه اجتماعی لینکدین بیان شده است . امید است با رعایت این مباحث گامی در جهت حفظ و رشد اخلاق در شبکه اجتماعی لینکدین Linkedin برداریم .

از لینکدین فقط در زمینه کسب و کار حرفه ای استفاده کنیم

– همانگونه که اشاره شد شبکه اجتماعی لینکدین با رویکرد کسب و کار حرفه ای فعایت می کند . ماموریت لینکدین فراهم آوردن فضایی جهت پاسخ به چالش های موجود در حوزه کسب و کار است . مهمترین رکن استفاده از این شبکه اجتماعی ، در نظر گرفتن اهداف آن است . مطمئنا زمانی می توانیم از قابلیت های لینکدین حداکثر استفاده را ببریم که با نگاه کسب و کار حرفه ای در فضای آن فعالیت کنیم . جهت اهدافی غیر از کسب و کار همانند ارتباط با دوستان ، سرگرمی و … بهتر است از شبکه های اجتماعی دیگر استفاده کنیم و از هر کدام بر اساس قابلیت هایشان بهره لازم را ببریم .

رزومه خود را کاملا واقعی ثبت کنیم

– اساس کار لینکدین وجود قابلیت ساخت پروفایل شخصی است . افراد پس از ایجاد پروفایل و بر حسب رزومه و شرایط خود می توانند با کاربران ارتباط برقرار کنند . رزومه کاربران لینکدین در واقع هویت و اعتبار حرفه شغلی آنهاست . بر مبنای اطلاعات رزومه و دیگر مشخصات پروفایل ، کاربران با افراد یا شرکت های دیگر تعامل می کنند . همچنین درخواست شغل و حتی استخدام نیز بر اساس رزومه آنها انجام می شود . در نتیجه یکی از مهمترین فاکتورهای رعایت اخلاق در شبکه اجتماعی لینکدین Linkedin ، ثبت رزومه در کمال صداقت و بدون هیچگونه اطلاعات متفاوت با واقعیات است . این کار نه تنها باعث افزایش اعتبار شده ، بلکه افزایش اعتماد و شفافیت را در تعاملات موجود در این شبکه اجتماعی در پی خواهد داشت .

در ارسال دعوتنامه برای برقراری ارتباط با دیگر کاربران تامل کنیم

– یکی از آیتم هایی که افراد جهت استفاده بیشتر از فضای لینکدین به آن توجه می کنند ایجاد رابطه یا اصطلاحا کانکشن بیشتر با دیگر کاربران است . هر چند تعداد روابط بیشتر می تواند در اعتبار افراد موثر واقع شود ، اما نبایستی صرفا به آن به صورت یک عامل کمی توجه کرد . تنها تعداد ارتباط بیشتر نمی تواند اثرات مطلوبی داشته باشد ، بلکه ارتباط بایستی با افراد هم حرفه یا کاربرانی باشد که جهت تعامل حرفه ای مناسب هستند . همچنین ارسال دعوتنامه برای افرادی باید صورت پذیرد که در لیست افراد دارای شرایط ( شرایط ، در زمان ارسال دعوتنامه نمایش می بابد ) قرار داشته باشند .

تنها در صورت اطمینان از صحت جواب خود ، به سوالات افراد پاسخ دهیم

– با توجه به فضای حرفه ای لینکدین ، تعداد زیادی از کاربران از آن جهت پرسش سوالات تخصصی استفاده می کنند . همچنین گروه های تخصصی زیادی نیز در این شبکه اجتماعی وجود دارند که برای اشتراک و ارسال اطلاعات از آنها استفاده می شود . جهت رعایت اخلاق در شبکه اجتماعی لینکدین Linkedin بسیار ضروری است که فقط در صورت اطمینان از صحت اطلاعاتمان به سوالات مطرح شده از جانب افراد پاسخ دهیم . در صورت هر گونه شک و ابهام لازم است از پاسخ به سوالات اجتناب کنیم . چرا که نه تنها باعث حل مشکل سوال کنندگان نمی شود ، بلکه باعث سردرگمی آنها خواهد شد .

تخصص و مهارت های کاربران را در صورت اطمینان تایید کنیم

– کاربران پس ار برقراری ارتباط با یکدیگر می توانند تخصص ها و مهارت های همدیگر را تایید کنند . این کار باعث افزایش اعتبار افراد شده و صحت توانایی آن ها را از جانب دیگران تایید می کند . اما باید دقت کرد که تایید تخصص های کاربران فقط در صورت اطمینان انجام شود . در غیر اینصورت اعتماد بین کاربران خدشه دار شده و لطماتی را در پی خواهد داشت .

برای نوشته های افراد ، کامنت های مناسب قرار دهیم

– ارسال کامنت برای نوشته های ارسالی از جانب افرادی که با آن ها ارتباط برقرار کرده ایم از قابلیت های لینکدین است . این کار باعث ارزش آفرینی و احترام به نوشته های دیگران شده و بهبود تعاملات را در پی خواهد داشت . فقط به این نکته توجه کنیم که کامنت ها متناسب با نوشته ها و در کمال ادب و احترام باشند . به طور مثال برای پاسخ به نوشته هایی که حاوی نظرات شخصی افرد است نبایستی آن ها را مواخذه نمود . همچنین در صورتیکه مطالب علمی منتشر می شوند و از عدم صحت آن ها اطمینان کامل داریم ، بایستی به گونه ای مناسب و با ارائه دلیل مستند ، فرد منتشر کننده مطلب را از خطای خود آگاه کنیم .

 

برای مشاغل مرتبط با تخصص و مهارت هایمان درخواست ارسال کنیم

– یکی از مهمترین ویژگی های لینکدین ارسال مشاغل مورد نیاز از سوی شرکت ها یا کارفرمایان است . این گونه مشاغل با ذکر تخصص های مورد نیاز بیان شده و تاکید بر استخدام افراد دارای همان تخصص و با صلاحیت کافی می شود . ضروری است که در صورت تمایل به پاسخ به این گونه از درخواست ها ، شرایط احراز شغل را با تامل و دقت کافی بررسی کرده و در صورت دارا بودن شرایط ، اقدام به ارسال درخواست شغل کنیم . در غیر اینصورت نه تنها به اعتبار خودمان لطمه می زنیم ، بلکه ممکن است در لیست سیاه شرکت ها یا کارفرمایان برای شغل های دیگر نیز قرار بگیریم .

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال
کانال های تلگرام و پیج های اینستاگرام

در سونت اینفو با برترین کانال های تلگرام و پیج های اینستاگرام به همراه مطالب آموزشی ، اپلیکیشن ها ، بازی ها ، استیکرها ، وبسایت ها و نرم افزارهای برتر شبکه های اجتماعی در کنار شما هستیم.

سونت اینفو اولین و تنها مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی است که اولین هدف از پروژه بزرگ خود را حذف دغدغه و نگرانی کاربران جهت انتخاب معتبرترین و بهترین کانال های تلگرام و پیج های اینستاگرام ترسیم نموده است. رویکرد این وبسایت تخصصی علاوه بر معرفی بهترین کانال های تلگرام و پیج های اینستاگرام  انتشار مطالب آموزشی ، ترفندها ، اپلیکیشن ها ، بازی ها ، تصاویر و استیکرها و وبسایت ها و نرم افزارهای برتر شبکه های اجتماعی می باشد.بر این اساس ، پس از پژوهش و تحقیقاتی گسترده در زمینه شبکه های اجتماعی ، شاخصه های علمی استخراج شد و بر پایه آن برترین و پر امتیازترین کانال های تلگرام و پیج های اینستاگرام توسط کارشناسان مجرب ، آنالیز و در صورت تایید نهایی ارائه می شوند.

دسته بندی های متنوع کانال های تلگرام و پیج اینستاگرام

همچنین در جهت سازماندهی و تسریع در جستجو و انتخاب کانال ها و پیج ها ، تمامی آن ها بر اساس نام شبکه اجتماعی ( تلگرام ، اینستاگرام ، آپارات ، لینکدین و …) ، موضوع فعالیت ( آشپزی و شیرینی پزی ، آموزش و سرگرمی ، بازار و فروشگاه ، بازی و اسباب بازی ، پزشکی و سلامت ، خبر و اطلاع رسانی ، خلاقیت و ایده ، دکوراسیون و چیدمان ، روانشناسی و موفقیت ، روزنامه و مجله ، سفر و گردشگری ، شرکت ها و برندها ، صنایع دستی ، طلا و جواهر ، فیلم و انیمیشن ، کتاب و ادبیات ، کودک و نوجوان ، گرافیک و تصویرسازی ، گل و گیاه ، مادر و نوزاد ، ماشین و خودرو ، مد و پوشاک ، موسیقی و ساز ، نقاشی و عکاسی ، هنرمندان و بازیگران ، ورزشکاران و فوتبالیست ها ، ورزشی ، دین و مذهب و …) .سایر مولفه ها مانند تعداد اعضا و یا دنبال کنندگان ( بین ۱۰۰ هزار تا ۳۰۰ هزار عضو و … ) ، سطح کیفی ( کیفیت عالی ، کیفیت خوب ، کیفیت متوسط ، کیفیت ضعیف و کیفیت خیلی ضعیف ) و زبان محتوادهی ( زبان فارسی ، زبان انگلیسی ، زبان روسی ، عربی و … ) طبق بندی شده تا از این جهت بتوانیم کارایی و اثربخشی خدماتمان را به حد مطلوب رسانده و کاربران سایت از خدمات ارائه شده رضایت کامل داشته باشند.

سایر فعالیت های وبسایت سونت اینفو

از دیگر فعالیت های مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی ، ارائه مطالب آموزشی شامل ( تلگرام ، اینستاگرام ، لینکدین ، فیسبوک و توتیتر ) ، معرفی شبکه های اجتماعی شامل ( تلگرام ، اینستاگرام ، لینکدین ، آپارات ، فیسبوک ، توییتر ، Raptr  و … ) ، بازی و سرگرمی در فضای مجازی ، تصویر و استیکر و همچنین معرفی وبسایت ها و نرم افزارهای کمکی برای شبکه های اجتماعی مرتبط با این حوزه می باشد.هدف بعدی سونت اینفو فراهم ساختن محیطی برای ارائه تمامی خدمات به کلیه افراد در حوزه شبکه های اجتماعی شامل ادمین های کانال های تلگرام و پیج های اینستاگرام ، کاربران آنها ، شرکت های بازاریابی و تبلیغاتی و … است تا در نهایت بتوانیم تمامی نیازها در این فضای جذاب و گسترده را جوابگو باشیم. 
استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.
  

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟