رعایت اخلاق در شبکه اجتماعی لینکدین Linkedin

رعایت اخلاق در شبکه اجتماعی لینکدین در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

رعایت اخلاق در شبکه اجتماعی لینکدین Linkedin

لینکدین معتبرترین و معروف ترین شبکه اجتماعی در حوزه کسب و کار حرفه ای است. همزمان با رشد و توسعه این شبکه اجتماعی در جهان، تعداد کاربران ایرانی نیز رو به افزایش میباشند، از اینرو بحث اخلاق به همان اندازه پر رنگ شده است. همانند دیگر شبکه های اجتماعی، رعایت اخلاق در شبکه اجتماعی لینکدین Linkedin بسیار حائز اهمیت است. چرا که با وجود رعایت اخلاق میتوان به استفاده مطلوب و بهینه از قابلیتهای لینکدین امیدوار بود. در مقابل، عدم توجه به رفتارهای حرفه ای و اخلاقی میتواند صدمات جبران ناپذیری به کارآمدی آن وارد کند.

در این مطلب تعدادی از مهمترین فاکتورهای اخلاقی در استفاده از شبکه اجتماعی لینکدین بیان شده است. امید است با رعایت این مباحث گامی در جهت حفظ و رشد اخلاق در شبکه اجتماعی لینکدین Linkedin برداریم.

از لینکدین فقط در زمینه کسب و کار حرفه ای استفاده کنیم

– همانگونه که اشاره شد شبکه اجتماعی لینکدین با رویکرد کسب و کار حرفه ای فعایت میکند. ماموریت لینکدین فراهم آوردن فضایی جهت پاسخ به چالشهای موجود در حوزه کسب و کار است. مهمترین رکن استفاده از این شبکه اجتماعی، در نظر گرفتن اهداف آن است. مطمئنا زمانی میتوانیم از قابلیتهای لینکدین حداکثر استفاده را ببریم که با نگاه کسب و کار حرفه ای در فضای آن فعالیت کنیم. جهت اهدافی غیر از کسب و کار همانند ارتباط با دوستان ، سرگرمی و … بهتر است از شبکه های اجتماعی دیگر استفاده کنیم و از هر کدام بر اساس قابلیت هایشان بهره لازم را ببریم.

رزومه خود را کاملا واقعی ثبت کنیم

اساس کار لینکدین وجود قابلیت ساخت پروفایل شخصی است. افراد پس از ایجاد پروفایل و بر حسب رزومه و شرایط خود میتوانند با کاربران ارتباط برقرار کنند. رزومه کاربران لینکدین در واقع هویت و اعتبار حرفه شغلی آنهاست. بر مبنای اطلاعات رزومه و دیگر مشخصات پروفایل، کاربران با افراد یا شرکت های دیگر تعامل میکنند. همچنین درخواست شغل و حتی استخدام نیز بر اساس رزومه آنها انجام میشود. در نتیجه یکی از مهمترین فاکتورهای رعایت اخلاق در شبکه اجتماعی لینکدین Linkedin ، ثبت رزومه در کمال صداقت و بدون هیچگونه اطلاعات متفاوت با واقعیات است. اینکار نه تنها باعث افزایش اعتبار شده، بلکه افزایش اعتماد و شفافیت را در تعاملات موجود در این شبکه اجتماعی در پی خواهد داشت.

در ارسال دعوتنامه برای برقراری ارتباط با دیگر کاربران تامل کنیم

یکی از آیتمهایی که افراد جهت استفاده بیشتر از فضای لینکدین به آن توجه میکنند ایجاد رابطه یا اصطلاحا کانکشن بیشتر با دیگر کاربران است. هر چند تعداد روابط بیشتر میتواند در اعتبار افراد موثر واقع شود، اما نبایستی صرفا به آن به صورت یک عامل کمی توجه کرد. تنها تعداد ارتباط بیشتر نمیتواند اثرات مطلوبی داشته باشد، بلکه ارتباط بایستی با افراد هم حرفه یا کاربرانی باشد که جهت تعامل حرفه ای مناسب هستند. همچنین ارسال دعوتنامه برای افرادی باید صورت پذیرد که در لیست افراد دارای شرایط (شرایط ، در زمان ارسال دعوتنامه نمایش می بابد) قرار داشته باشند.

تنها در صورت اطمینان از صحت جواب خود، به سوالات افراد پاسخ دهیم

با توجه به فضای حرفه ای لینکدین، تعداد زیادی از کاربران از آن جهت پرسش سوالات تخصصی استفاده میکنند. همچنین گروه های تخصصی زیادی نیز در این شبکه اجتماعی وجود دارند که برای اشتراک و ارسال اطلاعات از آنها استفاده میشود. جهت رعایت اخلاق در شبکه اجتماعی لینکدین Linkedin بسیار ضروری است که فقط در صورت اطمینان از صحت اطلاعاتمان به سوالات مطرح شده از جانب افراد پاسخ دهیم. در صورت هر گونه شک و ابهام لازم است از پاسخ به سوالات اجتناب کنیم. چرا که نه تنها باعث حل مشکل سوال کنندگان نمیشود، بلکه باعث سردرگمی آنها خواهد شد.

تخصص و مهارتهای کاربران را در صورت اطمینان تایید کنیم

کاربران پس ار برقراری ارتباط با یکدیگر میتوانند تخصص ها و مهارت های همدیگر را تایید کنند. این کار باعث افزایش اعتبار افراد شده و صحت توانایی آنها را از جانب دیگران تایید میکند. اما باید دقت کرد که تایید تخصص های کاربران فقط در صورت اطمینان انجام شود. در غیر اینصورت اعتماد بین کاربران خدشه دار شده و لطماتی را در پی خواهد داشت.

برای نوشته های افراد، کامنتهای مناسب قرار دهیم

ارسال کامنت برای نوشته های ارسالی از جانب افرادی که با آنها ارتباط برقرار کرده ایم از قابلیتهای لینکدین است. اینکار باعث ارزش آفرینی و احترام به نوشته های دیگران شده و بهبود تعاملات را در پی خواهد داشت. فقط به این نکته توجه کنیم که کامنتها متناسب با نوشته ها و در کمال ادب و احترام باشند. به طور مثال برای پاسخ به نوشته هایی که حاوی نظرات شخصی افرد است نبایستی آنها را مواخذه نمود. همچنین در صورتیکه مطالب علمی منتشر میشوند و از عدم صحت آنها اطمینان کامل داریم، بایستی به گونه ای مناسب و با ارائه دلیل مستند، فرد منتشر کننده مطلب را از خطای خود آگاه کنیم.

برای مشاغل مرتبط با تخصص و مهارتهایمان درخواست ارسال کنیم

یکی از مهمترین ویژگی های لینکدین ارسال مشاغل مورد نیاز از سوی شرکت ها یا کارفرمایان است. اینگونه مشاغل با ذکر تخصصهای مورد نیاز بیان شده و تاکید بر استخدام افراد دارای همان تخصص و با صلاحیت کافی میشود. ضروری است که در صورت تمایل به پاسخ به اینگونه از درخواست ها، شرایط احراز شغل را با تامل و دقت کافی بررسی کرده و در صورت دارا بودن شرایط، اقدام به ارسال درخواست شغل کنیم. در غیر اینصورت نه تنها به اعتبار خودمان لطمه میزنیم، بلکه ممکن است در لیست سیاه شرکتها یا کارفرمایان برای شغلهای دیگر نیز قرار بگیریم.

Tags:
یک دیدگاه 
  1. پیام 1 سال پیش

    سلام
    یک سوال دارم خواهشا راهنمایی کنید
    من با دو تا اکانت تو لینکدین مقاله ارسال میکردم تا چند روز همه مطالبی که تو لینکدین گذاشته بودم تو نتایج گوگل بود چند روزی میشه کل مطالب ا نتایج حذف شده به نظر شما دلیلش چیه و چیکار میتونم بکنم

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟