اخلاق در شبکه اجتماعی تلگرام

اخلاق در شبکه اجتماعی تلگرام در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

رعایت اخلاق در شبکه اجتماعی تلگرام

شبکه های اجتماعی تبدیل به قسمتی از زندگی روزمره ما شده اند و با توجه به نگاه و نوع استفاده ما از آنها میتوانند به فضایی جذاب و اثربخش و یا در مقابل به محیطی پرتنش و آسیب زا تبدیل شوند. رعایت اخلاق در شبکه های اجتماعی میتواند مهمترین عامل در افزایش مطلوبیت و جذابیت این محیط محسوب شود. در این نوشته پیشنهاداتی جهت رعایت اخلاق در شبکه اجتماعی تلگرام ارائه شده است.

امید است با رعایت آنها همه ما بتوانیم نقشی در استفاده مناسب از این پیام رسان ایفا کنیم.

فقط اخبار موثق را منتشر کنیم

پیام رسان تلگرام پر از اخبار در زمینه های مختلف است. به همان اندازه که اطلاع رسانی اخبار درست در فضای جامعه موثر است، ترویج شایعات و اخبار کذب باعث تخریب فضای جامعه و تشویش اذهان عمومی خواهد شد. از اینرو اخبار را فقط از کانالها و گروه های معتبر و دارای منابع مورد استناد، انتخاب و منتشر کنیم.

روشهای بررسی کیفیت و اعتبار کانال های تلگرام را در سونت اینفو مطالعه کنید.

به مطالب معتبر استناد کنیم

پیامهایی که در تلگرام منتشر میشوند دارای منابع و مراجع مختلف و بعضا بدون منبع هستند. تعدادی از آنها دارای منابع معتبر و تعدادی بدون هیچگونه منبع مورد اعتمادی ارسال میشوند. پستهای غیر معتبر آسیبهای زیادی به همراه داشته و اثرات بعضا جبران ناپذیری به افراد وارد میکنند. به طور مثال فرض کنید استفاده از پستهایی که در حوزه سلامت منتشر میشوند و پایه و اساس علمی ندارند چه تبعاتی به همراه خواهند داشت. در نتیجه فقط به پیامهایی اعتنا کرده و زمان صرف آنها کنیم که از اعتبار و صحت آنها اطمینان کامل کسب کرده باشیم.

پیامهای کانالها را فقط با درج منبع ارسال کنیم

کانالهایی که اقدام به تولید محتوا میکنند، هزینه و زمان زیادی را برای تهیه اطلاعات صرف میکنند. اخلاق حرفه ای ایجاب میکند در صورت تمایل به ارسال پستهای این دسته از کانال های تلگرام ، فقط در صورتی که مدیران کانال ها اجازه انتشار پست هایشان را داده باشند و با ذکر منبع، اقدام به ارسال پیامها کنیم.

باعث آزار و ناراحتی دیگران نشویم

به صورت مکرر دیده شده که تعدادی از کانالها و افراد جهت منفعت طلبی و یا سرگرمی اقدام به ارسال پیامهایی میکنند که حاوی مطالب آزار دهنده برای فرد یا افرادی از جامعه است. ارسال اینگونه پیامها نه تنها غیر اخلاقی است بلکه صدمات و تبعات بسیار بدی برای فرد یا افراد مورد اشاره در پیامها ایجاد میکند. برای امتناع از ارسال اینگونه پیام ها و جلوگیری از آسیبهای روحی و مادی به افراد بهتر است اینگونه تصور کنیم: اگر خود ما به جای فرد یا افراد مورد اشاره در پیام بودیم چه میشد؟!

گروه های دیگران را محل تبلیغات و منافع شخصی نکنیم

گروه های تلگرام محلی برای گفتگو و تبادل اطلاعات بین افراد گروه و بر اساس هدف مورد نظر از تشکیل گروه است. تعدادی از افراد فقط به منافع خود فکر میکنند و در هر گروهی به تبلیغ کالا ها یا خدمات مورد نظر خود میپردازند. چنین اقداماتی تناسبی با رفتارهای مبتنی بر اخلاق در شبکه های اجتماعی ندارند و باعث خدشه دار شدن اعتبار گروه ها خواهند شد.

روش های افزایش اثر بخشی تبلیغات در کانال های تلگرام را در سونت اینفو مطالعه کنید.

به حریم شخصی دیگران احترام بگذاریم

ارسال پیام های خصوصی در گروه ها و دیگر اقداماتی که به نوعی ورود به حریم شخصی کاربران تلگرام است بایستی با رضایت کامل آنها انجام گیرد. در غیر اینصورت باعث رنجش و آزار افراد شده و احساس عدم امنیت را در آنها القا خواهد نمود. با احترام به حریم شخصی دیگران باعث افزایش جذابیت فضای شبکه های اجتماعی و ارتقای رضایت از آنها شویم.

معرفی بهترین های شبکه های اجتماعی

Tags:
یک دیدگاه 
  1. احسان 2 سال پیش

    امیدورام همه ما با رعایت اخلاق در شبکه های اجتماعی باعث استفاده موثر از این فضا بشیم

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟