نکاتی در مورد رعایت اخلاق در شبکه اجتماعی اینستاگرام در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی ” سونت باکس “

رعایت اخلاق در شبکه اجتماعی اینستاگرام

در کامنت ، گفتگوی خصوصی نکنیم

– حتما برای شما هم اتفاق افتاده و یا حداقل حتما دیدید که در پایین عکس  های دیگران ، افراد شروع به گفتگو و یا چت در مورد بحث شخصی با هم می کنند و این کار ناپسند رو با گذاشتن کامنت ها انجام می دهند.

پیام اخلاقی 1 : لطفا در کامنت ها و در صفحات دیگران با هم گفتگو نکنید.

درخواست فالو نکنیم

– حداقل ما این مورد را زیاد مشاهده کردیم که در قسمت کامنت ها ، درخواست هایی مانند ” منو فالو کن ” می نویسند. مطمئن باشید بدترین راهکار و مسلما نامناسب ترین راه حل برای جذب دنبال کننده ( فالوور ) است.

پیام اخلاقی 2 : عوض درخواست فالو کردن در کامنت های صفحات دیگران ، تمام سعی و تلاش خود را جهت به اشتراک گذاری عکس ها و ویدئوهای خوب کنیم.

می توانیم آنفالو کنیم

– بازم از مواردی که زیاد در فضای شبکه اجتماعی اینستاگرام و صفحات و پیج های فارسی زبان دیده می شود که وقتی یک شخص وقتی عکس و یا ویدئویی که مورد علاقه خود را مشاهده نمی کند و یا ارتباط خوبی با آنها برقرار نمی کند ، متاسفانه شروع به توهین و ناسزا در کامنت مربوط به می کند.

پیام اخلاقی 3 : اگر از عکس و یا ویدئوی منتشر شده رضایت نداریم ، می توانیم صاحب عکس و یا ویدئو را دنبال نکنیم ( آنفالو کنیم ) .

اجازه بگیریم

– این مورد را حتما توجه کنید لطفا. بارها دیده شده که بدون در نظر گرفتن عواقب کار ، اشخاص در صفحات و پیج های عمومی ، عکس و ویدئویی از پیج شخصی دوستان ، اقوام و آشنایان که اکانت خصوصی دارند ، منتشر می کنند.

پیام اخلاقی 4 : بدون کسب اجازه صاحب عکس و ویدئو ، عکس ها و ویدئو های صفحات خصوصی را به اشتراک نگذاریم.

می توانیم خرید نکنیم

– اگر به صفحات فروشگاهی دقت کرده باشید ، برخی افراد در کامنت عکس محصول و کالای مورد نظر ، جملاتی مانند ” از شکلش خوشم نمیاد ” یا ” چه خبره به قیمتش نمیارزه ” به کار می برند که اصولا منطقی و اخلاقی نیست.

پیام اخلاقی 5 : اگر از کالایی رضایت نداریم و یا مشخات آن مورد قبول ما نیست، به جای اظهار نظرهای منفی می توانیم کالا را نخریم.

لینک صفحه را بنویسیم

– از موارد بی احترامی و بی اعتنایی به حقوق دیگران ، انتشار عکس ها و ویدئو های دیگران به نام خود است.

پیام اخلاقی 6 : در صورت انتشار عکس و ویدئو دیگران ، حتما آدرس و لینک صفحه مالک آن در توضیحات بنویسیم .

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟