اخلاق در شبکه اجتماعی اینستاگرام

نکاتی در مورد رعایت اخلاق در شبکه اجتماعی اینستاگرام در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

رعایت اخلاق در شبکه اجتماعی اینستاگرام

در کامنت ، گفتگوی خصوصی نکنیم

حتما برای شما هم اتفاق افتاده و یا حداقل حتما دیدید که در پایین عکسهای دیگران، افراد شروع به گفتگو و یا چت در مورد بحث شخصی با هم میکنند و این کار ناپسند رو با گذاشتن کامنت ها انجام میدهند.

پیام اخلاقی 1 : لطفا در کامنت ها و در صفحات دیگران با هم گفتگو نکنید.

درخواست فالو نکنیم

حداقل ما این مورد را زیاد مشاهده کردیم که در قسمت کامنت ها، درخواستهایی مانند “منو فالو کن” می نویسند. مطمئن باشید بدترین راهکار و مسلما نامناسب ترین راه حل برای جذب دنبال کننده (فالوور) است.

پیام اخلاقی 2 : عوض درخواست فالو کردن در کامنت های صفحات دیگران، تمام سعی و تلاش خود را جهت به اشتراک گذاری عکس ها و ویدئوهای خوب کنیم.

میتوانیم آنفالو کنیم

بازم از مواردی که زیاد در فضای شبکه اجتماعی اینستاگرام و صفحات و پیج های فارسی زبان دیده میشود که وقتی یک شخص وقتی عکس و یا ویدئویی که مورد علاقه خود را مشاهده نمیکند و یا ارتباط خوبی با آنها برقرار نمیکند، متاسفانه شروع به توهین و ناسزا در کامنت مربوط به میکند.

پیام اخلاقی 3 : اگر از عکس و یا ویدئوی منتشر شده رضایت نداریم، میتوانیم صاحب عکس و یا ویدئو را دنبال نکنیم (آنفالو کنیم).

اجازه بگیریم

این مورد را حتما توجه کنید لطفا. بارها دیده شده که بدون در نظر گرفتن عواقب کار، اشخاص در صفحات و پیج های عمومی، عکس و ویدئویی از پیج شخصی دوستان، اقوام و آشنایان که اکانت خصوصی دارند، منتشر میکنند.

پیام اخلاقی 4 : بدون کسب اجازه صاحب عکس و ویدئو، عکسها و ویدئوهای صفحات خصوصی را به اشتراک نگذاریم.

میتوانیم خرید نکنیم

اگر به صفحات فروشگاهی دقت کرده باشید، برخی افراد در کامنت عکس محصول و کالای مورد نظر، جملاتی مانند “از شکلش خوشم نمیاد” یا “چه خبره به قیمتش نمیارزه” به کار میبرند که اصولا منطقی و اخلاقی نیست.

پیام اخلاقی 5 : اگر از کالایی رضایت نداریم و یا مشخات آن مورد قبول ما نیست، به جای اظهار نظرهای منفی میتوانیم کالا را نخریم.

لینک صفحه را بنویسیم

از موارد بی احترامی و بی اعتنایی به حقوق دیگران، انتشار عکسها و ویدئوهای دیگران به نام خود است.

پیام اخلاقی 6 : در صورت انتشار عکس و ویدئو دیگران، حتما آدرس و لینک صفحه مالک آن در توضیحات بنویسیم.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟