ابزار آنالیز اینستاگرام برای تقویت استراتژی پلتفرم شما
4.45/5 (11)

ابزار آنالیز اینستاگرام در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

7 ابزار آنالیز اینستاگرام برای تقویت استراتژی پلتفرم شما

داده ها یک منبع ضروری در بازاریابی هستند. بازاریابی شبکه های اجتماعی نیز از این قاعده مستثنی نیست و تعداد بازاریابانی که اهمیت استفاده از داده های اجتماعی را برای کمپینهای بازاریابی خود درک میکنند رو به افزایش است.

وقتی اجرای کمپین در اینستاگرام را شروع میکنید، جمع آوری داده ها به شما کمک میکند در مواقع لازم حرکتهای مناسب بازاریابی انجام دهید. استفاده از ابزارهای گزارش دهی ، آنالیز و تحلیل اینستاگرام ، استفاده از روش “سعی و خطا” را کاهش میدهد که شما را قادر میسازد از سریعترین گزینه ها برای دستیابی به اهدافتان استفاده کنید.

بسیاری معتقدند که اپلیکیش اینستاگرام برای آنالیز کافی است اما متاسفانه آنالیز خود اپلیکیشن برای کمپین های بازاریابی مهم، کافی نیست. باید ابزارهای جدیدی پیدا کنید که جزئیات مورد نیاز برای تصمیم گیری را نشان دهد شامل جزئیات دقیق، داده های قبلی، جمع آوری آمار و یا گزارش گیری داده ها.

به علاوه، با تغییرات اخیر API اینستاگرام، بعضی از ابزارهای آنالیز اینستاگرام دیگر کار نمیکنند، به همین دلیل لیستی از هفت ابزار آنالیز اینستاگرام را برای بررسی در سال 2018 ارائه کردیم:

1. ابزار آنالیز اینستاگرام : Socialbakers

ابزار آنالیز اینستاگرام برای تقویت استراتژی پلتفرم شما

Socialbakers یک اپلیکیشن آنالیز اینستاگرام چند بعدی است. این اپلیکیشن به شما کمک میکند حساب خود را حسابرسی کامل کنید. با این حال آمارها و قابلیتهای آن در نسخه رایگان محدود شده اند مگر اینکه تصمیم بگیرید نسخه خود را ارتقا دهید.

برخی از ابزارهای ضروری موجود در این اپلیکیشن عبارتند از:

 • گزارش دهی و آنالیز اینستاگرام : گزارش به شما کمک میکند آنالیز داده ها را درک کنید. با استفاده از این ابزار، شما قادر خواهید بود به داشبورد داده که برای تفسیر داده استفاده میشود دسترسی پیدا کنید.
 • محاسبه کمپین : نمیتوانیم در مورد موفقیت آمیز بودن یک کمپین صحبت کنیم مگر اینکه آن را محاسبه کرده باشیم. Socialbakers شما را قادر میسازد تا کمپین ها را بر اساس معیارها محاسبه کنید و میزان موفقیت آن را مشخص کنید.
 • رشد فالوور و آنالیز تعامل : بررسی فالوورها، از نظر جمعیت شناسی و مولفه های مشارکت، شناخت مخاطبان هدف را ساده تر میسازد.

2. ابزار آنالیز اینستاگرام : Iconosquare

ابزار آنالیز اینستاگرام برای تقویت استراتژی پلتفرم شما

Iconosquare یک ابزار عالی برای اینستاگرام است. این ابزار یک دوره رایگان آزمایشی 14 روزه دارد، بنابراین قبل از سرمایه گذاری میتوانید آنرا آزمایش کنید.

این ابزار با ارائه اطلاعاتی مانند اینکه چه زمانی پست ارسال کنید و چه پستهایی فالوورهای شما دوست دارند به بهبود تعامل با مشتریان کمک میکند.

قابلیتهای دیگر عبارتند از:

 • ردیابی عملکرد : درک معیارهای اجتماعی، از جمله میزان تعامل، داده های جمعیتی و عملکرد محتوا.
 • برنامه ریزی محتوا : مدیریت محتوا ، زمانبندی پستها و ارسال خودکار محتوا.

3. ابزار آنالیز اینستاگرام : Socialinsider

ابزار آنالیز اینستاگرام برای تقویت استراتژی پلتفرم شما

Socialinsider در دنبال کردن و بررسی رقبا به شما کمک میکند.

بررسی قعالیتهایی که رقبا انجام میدهند برای بهبود عملکرد فعلی شما ضروری است. با استفاده از این ابزار، به راحتی میتوانید مقایسه کامل برای تصمیم گیری های آگاهانه انجام دهید.

برخی از قابلیتهای این ابزار عبارتند از:

 • تجزیه و تحلیل رقبا و benchmarking : آنالیز پروفایلهای اینستاگرام رقبا و رصد کردن رشد آنها در طول زمان.
 • دسترسی به سوابق اطلاعات برای هر حساب اینستاگرام : چرایی و چگونگی عملکرد آنها در طول زمان.
 • گزارشهای White-label : در بحث داده ها، گزارش دهی ضروری است. این ابزار گزارشهای مربوط به عملکرد محتوا، تعامل و یا هشتگها را به طور شفاف ارائه میکند.

4. ابزار آنالیز اینستاگرام : Keyhole

ابزار آنالیز اینستاگرام برای تقویت استراتژی پلتفرم شما

Keyhole یک ابزار اینستاگرام است که با آنالیز کلیدواژه ها و هشتگها، حساب شما را ردیابی میکند. بعد از ردگیری این ابزار برای گزارشها را به منظور تصمیم گیری به شما ارائه میکند.

چند قابلیت اساسی Keyhole عبارتند از:

 • آمارهای لحظه ای : به کمک آمارهای لحظه ای میتوانید در زمانهای مناسب تغییرات لازم را اعمال کنید تا بهترین نتیجه را کسب کنید.
 • بهینه سازی داده ها و استراتژی رقبا : میتوانید عملکرد خود را با رقبای برجسته مقایسه کنید.

5. ابزار آنالیز اینستاگرام : Squarelovin

ابزار آنالیز اینستاگرام برای تقویت استراتژی پلتفرم شما

Squarelovin بهترین ابزار برای بازاریابانی است که دوست دارند از محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) استفاده کنند. با UGC ، Squarelovin  به شما در جمع آوری محتوا و آنالیز عملکرد برای بهتر شدن نتایج کمک میکند.

برخی از قابلیتهای کلیدی:

 • آنالیز : جزئیات دقیق، مانند تعداد بازدیدها، کلیکها و حتی خلاصه ماهانه داده ها را دریافت خواهید کرد. این ابزار همچنین میتواند مکان، جنسیت و سایر اطلاعات مربوط به فالوورهایتان را به شما ارائه دهد.
 • مدیریت حساب : میتوانید آلبوم ایجاد کیند و درست از طریق این ابزار ارتباط مستقیم با فالوورهای خود برقرار کنید.
 • بهینه سازی محتوا : قابلیت بهینه سازی محتوا بسیار عالی است، زیرا به شما کمک میکند بیشترین استفاده از پستهای خود داشته باشید.

6. ابزار آنالیز اینستاگرام : Pixlee

ابزار آنالیز اینستاگرام برای تقویت استراتژی پلتفرم شما

Pixlee یکی دیگر از ابزار اینستاگزام برای کمپینهای UGC است. Pixlee در به اشتراک گذاری داستانهایی درباره برندتان با مشتریان به شما کمک میکند.

چند قابلیت این ابزار عبارتند از:

 • یکپارچه شدن : این ابزار به راحتی با حساب اینستاگرام شما یکپارچه میشود و به منابع زیادی برای استفاده از آن نیاز نخواهید داشت.
 • عملکرد محتوا : قابلیت هوشمند عکس برای بهینه سازی فیلمها و تصاویر شما مفید است.
 • آمارهای مشتری Pixlee : به شما آمارهای مشتری ارائه میدهد که به بهبود کمپینهای شما کمک خواهد کرد.

7. ابزار آنالیز اینستاگرام : Sprout Social

ابزار آنالیز اینستاگرام برای تقویت استراتژی پلتفرم شما

Sprout Social یک پلتفرم عالی برای مدیریت حساب کاربری اینستاگرام شماست.

پلتفرم Sprout قابلیتهای مختلفی از جمله گزارش شبکه های اجتماعی، آنالیز و همچنین مقایسه رقبا دارد.

مهمترین قابلیتهای Sprout عبارتند از:

 • ردیابی اینستاگرم Sprout : به شما این امکان را میدهد به طیف وسیعی از داده دسترسی پیدا کنید تا بتوانید کمپینهای اینستاگرام خود را ارتقا دهید.
 • آنالیز داده ها : با استفاده از این ابزار، آنالیز داده ها برای مشخص کردن پستهای برتر بر اساس کامنتها، لایکها و یا مشارکت را آسان میسازد.
 • گزارش دهی : گزارش گیری با Sprout نیز ساده است، ارائه اطلاعات معنی دار و اطلاعاتی که تفسیر آن ساده است میتواند در تصمیم گیری به شما کمک کند.

نتیجه گیری

استفاده از ابزارهای آنالیز در بازاریابی شبکه های اجتماعی بسیار مهم است و تنها با در اختیار داشتن اطلاعات کافی میتوانید در زمانهای مناسب تصمیمات و فعالیتهای متناسب برای ارتقا و بهبود و کسب نتیجه اعمال کنید.

 

منبع: Social Media Today

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟