آپدیت ویدیوهای تبلیغاتی یوتیوب و تغییر در نحوه نمایش آنها
4.75/5 (4)

آپدیت ویدیوهای تبلیغاتی یوتیوب در وبسایت تخصصی سونت اینفو

آپدیت ویدیوهای تبلیغاتی یوتیوب

تغییر در چگونگی نمایش ویدئوی تبلیغاتی در YouTube

در آپدیت قبلی یوتیوب از فروش بلیط کنسرتهای موسیقی در این پلتفرم صحبت کردیم و در این مطلب خبری با تغییرات جدید در نحوه نمایش ویدئوهای تبلیغاتی بیشتر آشنا خواهیم شد.

یوتیوب به خوبی از این مساله آگاهی دارد که تبلیغاتی که در حین تماشای ویدیوها پخش میشود، بسیار آزاردهنده هستند، ولی واقعیت این است که ویدیوهای تبلیغاتی یوتیوب یکی از اصلی ترین ابزارهای کسب درآمد در پلتفرم یوتیوب هستند. یوتیوب بدنبال این است که برای جلب رضایت بیشتر کاربران پیش از شروع به نمایش ویدیوهایش، دو ویدیوی تبلیغاتی پخش کند تا دیگر وقفه ای در حین تماشای ویدیوها بوجود نیاید.

آپدیت ویدیوهای تبلیغاتی یوتیوب و تغییر در نحوه نمایش آنها

طبق توضیحات یوتیوب: “تحقیقات اخیر در مورد تجربیات کاربران در استفاده از این پلتفرم به ما نشان داده است، علاوه بر اینکه کاربران از طولانی بودن ویدیوهای تبلیغاتی یوتیوب اعلام نارضایتی کرده بودند بلکه تعداد زیاد این ویدیو در طول تماشای ویدیوهای طولانی برایشان بسیار اذیت کننده است. طبق این تحقیقات به این نتیجه رسیدیم که هر چه تعداد این وقفه های تبلیغاتی کمتر باشد، هم رضایت کاربر جلب میشود و هم اینکه میزان بازدید ویدیوهای تبلیغاتی یوتیوب هم افزایش پیدا خواهد کرد. برای این مشکل راه حلی ارائه شده است، به اینصورت که ویدیوهای تبلیغاتی یوتیوب فقط پیش از شروع ویدیوی موردنظر کاربر پخش شود ولی تفاوت آن با گذشته در این خواهد بود که به جای یک ویدیو، دو ویدیوی تبلیغاتی پشت سرهم پخش شود که اگر هم کاربر علاقه ای به مشاهده آن نداشته باشد با گزینه skip بتواند از آنها عبور کرده و به سراغ تماشای ویدیوی مورد نظر خود برود.”

به نظر جالب می آید! قطعا کاربران ترجیح میدهند به جای اینکه وقفه ای در طول تماشای ویدیوهای مورد نظرشان بوجود آید، دو ویدیوی تبلیغاتی را در همان ابتدا مشاهده کنند.

آپدیت جدید ویدیوی تبلیغاتی یوتیوب بسیار شبیه به پخش ویدیوهای تبلیغاتی بازیهای تلفنهای هوشمند است، به اینصورت که اگر تمایل داشته باشید اعتبار بیشتری در طول بازی بدست آورید، پس باید یک ویدیوی تبلیغاتی تماشا کنید. در هر دو مورد به جای اینکه کاربر ناخواسته مجبور به تماشای ویدیوهای تبلیغاتی باشد، به اراده خودش ترجیح میدهد که اینکار را انجام دهد.

فکر میکنم سوال خیلی از شما این باشد که آیا کاربران واقعا به ویدیوهای تبلیغاتی یوتیوب آن هم دو تا پشت سر هم توجه میکنند؟ نظر من اینست که به هرحال وضعیت آن از پخش ویدیوهای تبلیغاتی در حین تماشای ویدیوی مورد علاقه شان بهتر است، چون اگر وقفه ای در حین تماشا بوجود بیاید، احتمال اینکه کاربر گزینه skip را بزند و به سراغ تماشای ادامه ویدیوی مورد نظرش برود خیلی بیشتر است، ولی اگر کاربر بداند که قرار است دو ویدیوی تبلیغاتی در همان ابتدا پخش شود، فرصتی پیدا میکند که یک نوشیدنی بریزد و خودش را برای تماشای ویدیو و یا برنامه مورد نظرش آماده کند.

طبق گزارشاتی که یوتیوب در ارتباط با افزایش انواع ویدیوهای تبلیغاتی ارائه داده است:

  • میزان تماشای ویدیوهایی که در صفحه اصلی کاربران قرار میگیرد نسبت به 3 سال گذشته 10 برابر شده است، که همین امر منجر به افزایش این ویدیوهای تبلیغاتی در کنار سایر ویدیوها شده است.
  • مدت زمان تماشای محتوای ویدیوهای یوتیوب در تلویزیون نسبت به سالهای گذشته 2 برابر شده است و به همین دلیل است که اخیرا تبلیغات این پلتفرم در قالب تبلیغات رایج تلویزیونی نیز تولید میشود.

این کمپانی یادآور شده است که در آینده از فرمتهای جدیدتری برای نمایش ویدیوهای تبلیغاتی پرده برداری خواهد کرد، آنها معتقدند که آپدیت ویدیوهای تبلیغاتی یوتیوب ، کمک بزرگی به صاحبان کسب و کارها میکند.


مطلب آموزشی مرتبط: کسب درآمد توسط YouTube با ارائه ابزارهای جدید


Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟