آنالیز فعالیت های بازاریابی لینکدین
4.42/5 (12)

آنالیز فعالیت های بازاریابی لینکدین در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

آنالیز فعالیت های بازاریابی لینکدین

در مطلب قبلی از کاربرد Sales Navigator لینکدین در بهبود کسب و کار صحبت کردیم و در این مطلب به آنالیز بازاریابی فیسبوک میپردازیم.

آیا فروش در شبکه های اجتماعی بخشی از استراتژی بازاریابی لینکدین شماست؟آیا می دانید فعالیت های خود را چطور رصد کرده و محاسبه کنید؟

لینکدین چندین معیار را در اختیار کسب و کارها قرار می دهد تا بر اثربخشی بازاریابی خود را در کل فرآیند فروش نظارت کنند.


مطلب آموزشی مرتبط: بازاریابی لینکدین و راهنمای کامل کسب و کار


در این مقاله ، خواهید آموخت چگونه بر اثربخشی فروش خود در لینکدین با استفاده از آنالیز فعالیت های بازاریابی لینکدین ، نظارت کرده و آن را محاسبه کنید.

فروش شبکه های اجتماعی چیست؟

فروش شبکه های اجتماعی فرآیند توسعه و ایجاد ارتباط در شبکه های اجتماعی از طریق ارائه محتوای ارزشمند به مخاطب هدف می باشد. در حالت ایده آل ، این ارتباط در هر مرحله از سفر مشتری (buyer’s journey) اتفاق می افتد که در واقع مشتری در گذر از این مراحل تصمیم به خرید می گیرد. این سه مرحله عبارتند از : آگاهی (awareness)، توجه (consideration) و تصمیم گیری (decision-making).

در اینجا خواهید دید که چطور موفقیت در دسترسی به مشتریان بالقوه را در هر مرحله محاسبه کنید.

1. نظارت بر معیارهای آگاهی (Awareness)

در آنالیز فعالیت های بازاریابی لینکدین ، می توانید بر نتایج کوتاه مدت فعالیتهای فروش در شبکه های اجتماعی ، مثل افزایش تعداد ارتباطات شخصی ، لایکها و به اشتراک گذاری محتوا ، و مشارکت دنبال کننده ها در صفحه شرکت خود نظارت کنید. این معیارها نشان دهنده افزایش آگاهی و دیده شدن کسب و کارشماست.

یک استراتژی خیلی خوب این است که در فرآیند فروش در شبکه های اجتماعی از کارکنان خود نیز استفاده کنید . این کار احتمال اینکه مشتریان بالقوه صفحه شرکت شما را دنبال کنند افزایش می دهد و منجر به افزایش دنبال کننده های صفحه شرکت شما در لینکدین می شود.

تعداد مخاطبان

پیگیری تعداد مخاطبان لینکدین شما و کارکنانتان کار ساده ای است و در واقع یک داده ارزشمند برای فعالیت های فروش بلند مدت در شبکه های اجتماعی است.

چرا این اطلاعات مهم است؟ فرض کنیم 30 نفر از کارمندان شما جزو برنامه مشارکت کارکنان در لینکدین هستند و به صورت فعال محتواهای مربوط به شرکت را در صفحه خودشان به اشتراک می گذارند. اگر فرض کنیم هر کارمند حدود 200 مخاطب داشته باشد ، به این معنی است که 6000 نفر محتوای شما را می بیننند و در آن مشارکت می کنند.

آنالیز فعالیت های بازاریابی لینکدین

روی My Network در نوار اصلی پروفایل لینکدین خود کلیک کنید تا تعداد مخاطبان را ببینید.


مطلب آموزشی پیشنهادی: به روز کردن پروفایل لینکدین ( Linkedin )


اگر کارکنان شما در به اشتراک گذاری محتوا مشارکت داشته باشند تاثیر بسیار بیشتری خواهد داشت زیرا انسانها تمایل دارند تا با انسانها به طور مستقیم ارتباط داشته باشند و سپس اثرات آن را بر روی صفحه شرکت خواهید دید.

لایک و به اشتراک گذاری محتوا

پیاده سازی یک طرح بازاریابی محتوا بخش بزرگی از استراتژی فروش شما در شبکه های اجتماعی است. باید بر روی محتواها تمرکز کرده و آنها را توسعه داده و بهبود بخشید.

برای شروع باید ببینید در حال حاضر چه چیزی را در محتواها از قلم انداخته اید و در نظر نگرفته اید و کمبودها در محتوا را بیابید. یک تقویم محتوای تیمی ایجاد کنید تا اطمینان حاصل کنید اعضای تیم شما در صفحات شخصی خود به طور منظم محتوای با کیفیت بالا به اشتراک می گذارند و در نهایت مخاطبان آنها صفحه شرکت شما را دنبال می کنند. سپس می توانید تعداد دفعاتی که افراد در پستها کامنت گذاشته ، لایک کرده و یا به اشتراک گذاشته اند را رصد کنید. این کار به شما کمک خواهد کرد تا محتوای مورد توجه مخاطب را شناسایی کنید.

به عنوان ادمین صفحه لینکدین شرکت ، می توانید به تجزیه و تحلیل و آنالیز فعالیت های بازاریابی لینکدین خود دسترسی داشته باشید و ببینید ارسال چه محتواهایی را باید ادامه دهید و از چه نوع محتواهایی باید صرف نظر کنید. به عنوان مثال در مورد آخر در جدول زیر ، 529 نفر دیده و 5 نفر کلیک کرده و مشارکت کرده اند ، در نتیجه مشارکت کل 1.89% بوده است.

آنالیز فعالیت های بازاریابی لینکدین

از این اطلاعات برای بهینه سازی استراتژی بازاریابی خود استفاده کنید.


مطلب آموزشی مرتبط: ارزیابی عملکرد بازاریابی در شبکه های اجتماعی


یکی از اهداف به اشتراک گذاری محتوای مربوط به شرکت در صفحه شخصی کارکنان شرکت ، افزایش تعداد دنبال کنندگان صفحه شرکت است. این استراتژی باعث بیشتر دیده شدن شما می شود و همچنین می توانید به افراد جدیدی دسترسی پیدا کنید که از طریق صفحه شرکت امکان آن وجود نداشت. حال که با این کار فالوورهای شما افزایش یافته است ، برای اینکه میزان مشارکت آنها را افزایش دهید ، به طور منظم محتوای باکیفیت  به آنها ارائه دهید.

تجزیه و تحلیل و آنالیز فعالیت های بازاریابی لینکدین از صفحه شرکت شما به شما این امکان را می دهد تا پارامترهایی مانند دسترسی کل و میزان مشارکت را پیگیری و رصد کنید.

آنالیز فعالیت های بازاریابی لینکدین

همچنین می توانید بر افزایش در تعداد فالورها ، جمعیت شناسی آنها و … نیز نظارت کنید .

آنالیز فعالیت های بازاریابی لینکدین

زمانی که افراد با یک شرکت در لینکدین تعامل برقرار می کنند در واقع وارد چرخه خرید می شوند. آنها با به اشتراک گذاشتن و کامنت گذاشتن تعامل برقرار می کنند. برای به دست آوردن فالوورهای بیشتر ، صفحه لینکدین شرکت را در دیگر شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

2. رصد کردن اطلاعات بازدید و مشارکت و… خریدار (توجه یا Consideration)

هنگام آنالیز فعالیتهای بازاریابی لینکدین ، موفقیت در افزایش آگاهی و دیده شدن را با اندازه گیری نتایج بلند مدت مورد سنجش قرار دهید. اطلاعات توجه خریدار مثل تعداد افرادی که از وبسایت بازدید و مشارکت می کنند را زیر نظر بگیرید.

ترافیک ارجاعی از لینکدین به وبسایت شما

محتوای باکیفیت بالا باید خریدار علاقه مند را تشویق کند تا لینک موجود در پست شما را کلیک کند تا به سایت هدایت شود. اطمینان حاصل کنید در محتوایی که در لینکدین به اشتراک می گذارید دکمه فراخوان واضح قرار دهید.

می توانید با استفاده از تجزیه و تحلیل گوگل تعداد افرادی که از لینکدین وارد وبسایت شما شده اند را ببینید. وارد Google Analytics شوید و روی Acquisition > All Traffic > Referrals کلیک کنید. می بینید که چه وبسایت هایی ترافیک ارجاعی برای شما ارسال می کنند. اگر لینکدین به عنوان یک منبع ارجاعی در لیست شماست می توانید روی آن کلیک کنید تا میزان ترافیک ارجاعی آن را ببینید.


مطلب آموزشی مرتبط: تجزیه و تحلیل عملکرد در 4 شبکه اجتماعی


آنالیز فعالیت های بازاریابی لینکدین

Google Analytics ابزار بسیار خوبی برای اندازه گیری میزان ترافیک ارجاعی است.

تعداد مشتریانی که در محتوای وبسایت شما مشارکت دارند

در واقع ، وبسایت شما جایی است که بیشترین تبدیل بازدید کننده به مشتری در آن اتفاق می افتد. پس وبسایت خود را بهینه سازی کنید. همپنین باید کار با آن راحت و کاربرپسند باشد و همچنین برای حفظ فالورها باید محتوای مفید و قوی ارائه کنید.

از User Flow در Google Analytics برای نظارت بر اینکه فالوورها چطور در محتوای شما مشارکت می کنند ، استفاده کنید. به Google Analytics رفته و روی Acquisition > Social > User Flow کلیک کنید. روشی جذاب و راحت برای اینکه بدانید کدام شبکه اجتماعی بهترین کارایی را برای شما دارد.

آنالیز فعالیت های بازاریابی لینکدین

در واقع تجزیه و تحلیل گوگل این امکان را به شما می دهد تا به طور خاص ترافیک ارجاعی را از شبکه های مختلف مثل لینکدین ، توئیتر ، فیسبوک و … مورد آزمایش قرار دهید.

3. محاسبه نرخ تبدیل

در واقع هدف نهایی آنالیز فعالیتهای بازاریابی لینکدین این است که افرادی که از طریق لینک وبسایت شما در لینکدین وارد وبسایت می شوند را به مشتری تبدیل کرد. در اینجا چند گزینه برای اندازه گیری تعداد فرصتهای فروش و فروشهای انجام شده از طریق بازاریابی لینکدین را مشاهده می کنید :

تعداد مخاطبان/فرصتهای فروش

اگر محصول شما نیاز به آموزش خریداران بالقوه دارد بهتر است گاهی از کامپیوتر جدا شده و ارتباطات را به تعاملات تبدیل کنید. ممکن است نیاز باشد تماس تلفنی برقرار کنید یا جلسه حضوری داشته باشید.

مشتریان بالقوه تمایل به برقراری ارتباط و تعامل دارند. باید ببینید تیم شما از طریق تماس تلفنی و جلسات حضوری با مخاطبان لینکدینشان ، چه تعداد فرصت فروش ایجاد کرده اند و آن داده ها را نظارت و محاسبه کنید.

تعداد تبدیل به فروش

بدیهی است که شما بخواهید تعداد بیشتری از مخاطبان را به خریدار و ارتباطات و تعاملات را به فرصت فروش تبدیل کنید. تجزیه و تحلیل گوگل اطلاعات ترافیک ارجاعی شبکه هایی مثل لینکدین در اختیار کاربر قرار می دهد.

آنالیز فعالیت های بازاریابی لینکدین

زمانی که اهداف را در Google Analytics تعیین کردید ، بسیار مهم و حیاتی است که تعداد و مبالغی که از استراتژی فروش شبکه های اجتماعی به دست آمده اند را دقیق لینک کنید. در این مثال ، هدفی که در تجزیه و تحلیل گوگل تعیین شده ، رصد کردن میزان فروشی است که از طریق لینک در لینکدین ( ترافیک ارجاعی لینکدین ) ایجاد شده است. در این مورد خاص ، 310 بازدید ارجاعی منجر به چهار معامله آنلاین به ارزش 597.97 دلار شده است.

نتیجه گیری آنالیز فعالیتهای بازاریابی لینکدین

Peter Drucker نویسنده و مشاور می گوید : ” اگر نمی توانید اندازه گیری و محاسبه کنید پس نمی توانید مدیریت کنید” . راه ها و روشهای زیادی برای اندازه گیری فعالیتهایتان وجود دارد پس بهترین راه و موثرترین راه برای خودتان را بیابید.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟