آنالیز اینستاگرام و معرفی 7 ابزار برتر
4.54/5 (13)

آنالیز اینستاگرام در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

آنالیز اینستاگرام و معرفی 7 ابزار برتر

یه همراه آشنایی با پارامترهایی که باید کنترل کنید

ابزار تجزیه و تحلیل اینستاگرام می تواند به شما در برنامه ریزی محتوا و کمپین های آینده و دستیابی به اهداف شبکه های اجتماعی کمک کند.

این اهداف باید مشخص، قابل دستیابی، مرتبط و محدود به زمان باشد. همچنین باید قابل اندازه گیری باشند تا برانید پیشرفت می کنید یا خیر.

هر تصویری در اینستاگرام حاوی اطلاعات و داده های خاص خود دارد. می توانید شرط بندی کنید که رقبای شما از این اطلاعات استفاده می کنند. چرا شما نباید این کار را بکنید؟

در این پست مزایای استفاده از ابزار تجزیه و تحلیل اینستاگرام را توضیح خواهیم داد و اینکه چه پارامترهایی برای سنجش عملکرد و بهبود ROI را کنترل کنید و بهترین ابزارها را شرح خواهیم داد.

مزایای استفاده از آنالیز اینستاگرام

1. کسب اطلاعات بیشتر در مورد مخاطبان

تجزیه و تحلیل اینستاگرام اطلاعات مخاطبان را بر اساس جنسیت، سن، محل، و زبان ارائه می کند. بسته به ابزار، شما همچنین می توانید علائق و رفتار خرید آنلاین مخاطبان را دنبال کنید. با استفاده از این اطلاعات می توانید محتوای مورد نظر مخاطب را برای او ارائه کنید. طرفداران اینستاگرام شما ممکن است از سایر شبکه های اجتماعی متفاوت باشند.

2. اندازه گیری موفقیت و بهبود استراتژی اینستاگرام

ابزار آنالیز اینستاگرام به شما این امکان را می دهد تا این آمارها را در بازه زمانی مختلف مشاهده می کنید. با مقایسه دوره های زمانی، می توانید نمودار رشد را ببینید و بهترین زمان برای ارسال را تعیین کنید و ببینید که چه نوع محتوایی بیشترین پاسخ را دریافت می کند.

آیا عکسهای افراد بهتر از نمودارها و گراف ها کار می کنند؟ کدام فیلتر بیشترین اشتراک را دریافت می کند؟

3. مشاهده عملکرد پست های تبلیغاتی

آیا پست های اینستاگرام خود که ROI کافی دریافت می کنند را تبلیغ می کنید؟ آنالیزها به شما این امکان را می دهند که بازدید پست های معمولی و تبلیغاتی خود را مقایسه کنید. این کار به شما کمک می کند بدانید تبلیغات در اینستاگرام چقدر به افزایش دسترسی شما کمک کرده است.

4. به شما در تعیین اهداف کمک می کند

با مشخص شدن نقاط ضعف در حساب شما، این آنالیز به برطرف کردن نقاط ضعف کمک میکند و شناسایی اهداف آسان تر می شود.

5. به شما در تقسیم منابع کمک می کند

هزینه های شبکه های اجتماعی را در نظر بگیرید. هزینه نیروی کار، آموزش و توسعه هم از جمله هزینه های شبکه های اجتماعی هستند. همچنین فناوری، آژانس ها ، مشاوران و هزینه های بالاسری کسب و کار.

ابزار تجزیه و تحلیل اینستاگرام کمک می کند تا با نشان دادن مواردی که نیاز به توجه بیشتر دارند، از اتلاف منابع جلوگیری شود.

6. در برنامه ریزی کمپین ها به شما کمک می کند

اطلاعاتی مانند اینکه چه هشتگ هایی استفاده کنیم و تاثیرگذاران برتر حوزه شما از جمله اطلاعات بسیار مهم است. کمپین شبکه های اجتماعی بعدی شما بستگی به این اطلاعات دارد. با این کار، موفقیت کمپین های آتی شما تضمین می شود نه اینکه تصادفی باشد.

7. به دست آوردن مزیت رقابتی

آنالیز اینستاگرام درست یا غلط بودن آنچه که دیگران در حوزه شما انجام می دهند را نشان می دهد.

محاسبه میزان موفقیت

چه پارامترهایی را کنترل کنیم؟

پارامترها را می توان به دو نوع تقسیم کرد. پارامترهای مربوط به حساب کاربری ، اطلاعات فعالیت اینستاگرام شما در طول زمان را ارائه می دهند؛ پارامترهای مربوط به هر پست که بر اهداف کمپین تمرکز دارد (به عنوان مثال، دسترسی به فالوورهای بیشتر، افزایش نرخ مشارکت.)

1. پارامترهای مربوط به حساب کاربری

  • پست برتر : پستی که بیشترین بازدید در یک ماه خاص را به دست می آورد. با گذشت زمان، پست های برتر به شما نشان می دهد که چه محتوایی بیشتر مورد توجه مخاطب شماست.
  • پست با منشن بیشتر : پست های با بیشترین بازدید که بیشترین منشن نام کاربری شما را نیز داشته باشد. این کار به شما این امکان را می دهد تا تاثیرگذاران برتر را پیدا کنید.
  • فالوور برتر : یکی از فالوورهای شما که خودش بیشترین فالوور را دارد. اگر چه آنها ممکن است محتوای شما را به اشتراک نگذارند، اما مخاطبان بالقوه زیادی دارند.
  • فالوورهای جدید : این عدد نشان می دهد که چگونه کمپین ها و استراتژی های ارسال بر تعداد فالوورهای شما تاثیر می گذارد.

2. پارامترهای مربوط به هر پست

  • مشارکت : تعداد دفعاتی که کاربران با یک پست اینستاگرام ارتباط برقرار می کنند. این یک پارامتر ارزشمند است زیرا کارایی و عدم کارایی یک پست را به شما نشان می دهد.
  • نرخ مشارکت : تعداد مشارکت (لایک ، منشن ، پاسخ) تقسیم بر تعداد بازدیدها (تعداد افرادی که واقعا پست را دیده اند.). این به شما نشان می دهد که چند درصد از مخاطبانتان با شما ارتباط برقرار می کنند.
  • درصد دسترسی اینستاگرام : تعداد بازدید کل تقسیم بر تعداد کل فالوورها. اگر فقط درصد کوچکی از مخاطبان شما را پست شما را ببینند ممکن است بخواهید محتوا را دوباره بارگذاری کنید، البته با ایجاد تغییر و ظاهر جدید.

ابزارهای آنالیز اینستاگرام

1. Instagram Insights

این ابزار آنالیز داخلی اینستاگرام رایگان است. با این وجود نیاز است که پروفایل فیسبوک خود را به پروفایل کسب و کار تبدیل کنید. این یک فرآیند ساده و چهار مرحله ای است. پس از تکمیل به Instagram Insights دسترسی خواهید داشت. این اطلاعات شامل تعداد بازدید کنندگان پروفایل کسب و کار و تعداد ذخیره کردن پست می باشد. همچنین شامل تعداد دفعاتی که افراد از گزینه ارسال پیام در استوری اینستاگرام شما استفاده می کنند.

اگر از تبلیغات اینستاگرم استفاده می کنید، می توانید عملکرد خود را در اینجا و یا در Ads Manager فیسبوک خود ببینید. شما همچنین می توانید بینش ها را برای نسخه اصلی با موارد پست تبلیغ شده مقایسه کنید.

Insights فقط در تلفن شما قابل مشاهده است (به عنوان مثال حساب کاربری Instagram شما) و همچنین فقط برای محتواهای ارسال شده پس از تبدیل به یک حساب کسب و کار در دسترس قرار خواهد گرفت.

آنالیز اینستاگرام و معرفی 7 ابزار برتر

2. Hootsuite Analytics

آنالیز داخلی Hootsuite در داشبورد Hootsuite قابل مشاهده است. آنالیزها به دو صورت بصری، overviews و boards است.

Overviews شاخص های رایج مانند رشد مخاطبان، ترافیک وب سایت و … را ارائه می دهند. Boards قابل تنظیم و قابل اشتراک گذاری هستند و تعداد نامحدودی گزارش فوری ارائه می دهند.

آمارها شامل واکنش به پست ها با توجه به زبان یا جنسیت، اقدامات فالوورها و کلیک روی لینک های بیو است. نمودار خطی، جداول و نقشه های درختی امکان شناساسس سریع و آسان روند و رشد را فراهم می سازد.

آنالیز اینستاگرام و معرفی 7 ابزار برتر

3. Iconosquare

Iconosquare یک اپلیکیشن پولی برای کسب و کارهایی است که به دنبال رقابت هستند. این اپلیکیشن آنالیز اینستاگرام برای مخاطب میزان مشارکت را ارائه می دهد. این اپلیکیشن همچنین به شناسایی مهمترین تأثیرگذاران حوزه کاری شما کمک می کند.

این اپلیکیشن به ویژه برای آنالیز اطلاعات هشتگ مفید است. این داده ها شامل رشد هشتگ، پست های تاثیرگذار که از هشتگ های خاص استفاده می کنند.

آنالیز اینستاگرام و معرفی 7 ابزار برتر

4. Union Metrics

Metrics Union هم گزینه های رایگان و هم پولی در اختیار کاربر قرار می دهد. رابط کاربری زیبا دارد و کار با آن بسیار ساده است. در یک نگاه، شما می توانید تعداد پست های خود، دنبال کننده ها و دنبال شونده ها و بهترین زمان برای ارسال را ببینید. همچنین می توانید فعال ترین فالوورهای خود را ببینید، همچنین تعداد تعاملات، هشتگ ها و پست های برتر.

سرویس اشتراک اطلاعات بیشتر و دقیق تری را در اختیار کاربر قرار می دهد. این اطلاعات شامل آنالیز دقیق پروفایل و مانیتورینگ هشتگ است.

آنالیز اینستاگرام و معرفی 7 ابزار برتر

5. Simply Measured

Simply Measured به شما کمک می کند تا در بازار حوزه خود رقابت کنید. این اپلیکیشن، سهم شما را از مکالمات مرتبط با حوزه اتان بررسی می کند. همچنین اطلاعاتی در مورد آگاهی از برند و تأثیرگذاران ارائه می کند.

بسته های مختلف اطلاعاتی را در داشبوردی با کاربری راحت در اختیار کاربر قرار می دهد. این بسته همچنین سلامت برند را محاسبه می کند و گزارش های سفارشی تهیه می کند. شما همچنین قادر به آنالیز عملکرد رقبا خواهید بود. گزارش مقدماتی رایگان این اپلیکیشن اطلاعات اولیه مانند تعداد تعاملات و نرخ مشارکت را در اختیار کاربر قرار می دهد.

آنالیز اینستاگرام و معرفی 7 ابزار برتر

6. Crowdfire

این اپلیکیشن زمانی که در شبکه های اجتماعی صرف می کنید را کاهش می دهد. پس از آنالیز حسابهای شما، محتوای مرتبط و مناسب پیشنهاد می دهد. همچنین رابط کاربری آن ساده است.

اگر میخواهید حساب اینستاگرام خود را با حداقل تلاش مدیریت کنید، Crowdfire میتواند گزینه مناسبی باشد.

آنالیز اینستاگرام و معرفی 7 ابزار برتر

7. Squarelovin

این ابزار رایگان به شما اجازه می دهد آنالیز کلیدی اینستاگرم مانند روند رشد، تعامل و تعداد فالوورها را مشاهده کنید. شما می توانید بهترین و بدترین زمان برای ارسال و اینکه آیا از بهترین هشتگ ها استفاده می کنید یا خیر را ببینید.

این ابزار  آنالیز روزانه، هفتگی و ماهیانه برای حساب شما و همچنین برای پست های تکی ارائه می کند.

آنالیز اینستاگرام و معرفی 7 ابزار برتر

این ابزارها چند ابزار از ابزارهای در دسترس برای آنالیز اینستاگرام هستند. اکثر این ابزارها اطلاعات اولیه را قبل از آنالیز دقیق ارائه می دهند. با کمی بررسی و تست، پیدا کردن مورد مناسب خودتان کار سختی نیست.

 

منبع : The 7 Best Instagram Analytics Tools

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟