آموزش کامل کار با اینستاگرام
4.67/5 (3)

آموزش کامل کار با اینستاگرام در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی سونت اینفو

آموزش کامل کار با اینستاگرام در 15 قدم

در مطلب قبلی در مورد بهبود فروش کالا و خدمات اینستاگرام صحبت کردیم و در ابن مطلب به آموزش کامل کار با این پلتفرم میپردازیم. اینستاگرام با وجود افراد مشهور، برندها و افرادی که تصاویرشان را روی این اپلیکیشن به اشتراک میگذارند روز به روز بزرگتر میشود. اگر در استفاده از اینستاگرام تازه کار هستید ممکن است در ابتدا کمی برای شما خسته کننده باشد. اینجا ما قدم به قدم شما را در استفاده از اینستاگرام راهنمایی میکنیم.

نسخه آپدیت ژانویه 2017: دو قابلیت جدید اینستاگرام همزمان با رونمایی از iPhone 7 وiPhone 7 Plus اعلام شد، طیف رنگ گسترده و پشتیبانی Live Photo، پشتیبانی Live Photo برای Stories اضافه شده و به کاربر امکان اضافه کردن GIF بدون استفاده از اپلیکیشن مخصوص را میدهد.

1. قدم اول آموزش کامل کار با اینستاگرام : دانلود اپلیکیشن

اولین کاری که برای استفاده از اینستاگرام باید انجام دهید دانلود کردن اپلیکیشن است. وبسایت اینستاگرم محدود است و شما نمیتوانید تصاویر جدید آپلود کنید و فقط میتوانید مشاهده و لایک کرده و کامنت بگذارید.

میتوانید این اپلیکیشن را از Google Play Store یا iOS App Store دانلود کنید.

آموزش کامل کار با اینستاگرام در 15 قدم

پس از دانلود اینستاگرام برای یادگرفتن طریقه کار با آن، ادامه این مطلب را بخوانید.

2. گام دوم آموزش کامل کار با اینستاگرام : ایجاد یک حساب کاربری

زمانیکه اپلیکشن را دانلود کردید باید یک حساب کاربری (اکانت) ایجاد کنید. پس از اجرای اپلیکیشن، لینکی در پایین صفحه با این عنوان مشاهده میکنید : Don’t have an account? Sign Up. برای شروع پروسه ایجاد اکانت، آن را کلیک کنید.

میتوانید با اکانت فیسبوک یا با شماره تلفن یا آدرس ایمیلتان، حساب کاربری ایجاد کنید. سپس از شما میخواهد تا نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید. زمانیکه پستی را در اینستاگرام قرار میدهید یا یا کسی شما را در پستی تگ میکند با این نام کاربری دیده خواهید شد. پس نام کاربری منطقی انتخاب کنید. همچنین اگر تمایل داشته باشید میتوانید نام کامل یا عکس پروفایل هم اضافه کنید.

آموزش کامل کار با اینستاگرام در 15 قدم

بعد از اتمام این مرحله، اینستاگرام شما را در یافتن دوستانتان در فیسبوک و مخاطبین تلفن همراهتان کمک میکند. اگر تمایل ندارید میتوانید با ضربه زدن به پایین صفحه از این قسمت صرف نظر کنید.

3. گام سوم آموزش کامل کار با اینستاگرام : یافتن افراد

در مرحله بعد اینستاگرام افرادی را که شما ممکن است بخواهید دنبال کنید را به شما پیشنهاد میدهد. این پیشنهادات معمولا افراد مشهور و برندها هستند. اگر در مرحله قبل از یافتن دوستانتان در فیسبوک و یا مخاطبین تلفنتان صرف نظر کرده اید و نظرتان تغییر کرده میتوانید با کلیک روی Connect to Facebook یا Connect Contacts در بالای صفحه Discover People آنها را بیابید.

پس از فالو کردن افراد، Done را بزنید. اگر نمیخواهید کسی را فالو کنید Done را زده و در پیغام بعد، Continue Anyway را بزنید.

آموزش کامل کار با اینستاگرام در 15 قدم

4. گام چهارم آموزش کامل کار با اینستاگرام : جستجو

اگر تمام مراحل قبل را انجام دادید، اکنون شما یک حساب کاربری در اینستاگرام دارید. الان شما صفحه Explore را می بینید. در این صفحه تصاویری که افراد در سراسر دنیا به اشتراک میگذارند را میتوانید جستجو کنید. برای جستجوی پستها، هشتگ، اشخاص یا مکان، کادر جستجو در بالا را بزنید. برای پیدا کردن چیزی که دنبال آن هستید از تبهای بالای صفحه استفاده کنید.


مطلب آموزشی مرتبط: راهنمای کامل هشتگ اینستاگرام


آموزش کامل کار با اینستاگرام در 15 قدم

5. گام پنجم آموزش کامل کار با اینستاگرام : Explore

اگر به دنبال چیز خاصی نیست میتوانید پستهای پیشنهادی و محبوب را در صفحه Explore ببینید. برای بازگشت به صفحه Explore میتوانید آیکون ذره بین در منوی پایین را بزنید.

آموزش کامل کار با اینستاگرام در 15 قدم

6. گام ششم آموزش کامل کار با اینستاگرام : طریقه به اشتراک گذاری عکس

برای به اشتراک گذاری عکس در اینستاگرام، آیکون مربعی وسط منوی پایین را بزنید. در اینجا میتوانید با انتخاب Library، عکسها و ویدئوهایی که قبلا گرفته و روی موبایلتان ذخیره کرده اید را انتخاب کنید یا با انتخاب Photo یا Video همان لحظه از داخل خود اینستاگرام عکس یا فیلم گرفته و ارسال کنید. زمان ویدئوها از تا 60 ثانیه میتواند باشد و با نگهداشتن و رها کردن دکمه ضبط قرمز میتوانید به سادگی ضبط و یا متوقف کنید.

اگر به طور فیزیکی نمیتوانید به سوژه عکستان نزدیک شوید، میتوانید در زمان کار با دوربین در اینستاگرام، زوم کنید. با لمس صفحه با دو انگشت و جابجا کردن دو انگشت نسبت به هم، میتوانید زوم کنید.

آموزش کامل کار با اینستاگرام در 15 قدم

7. گام هفتم آموزش کامل کار با اینستاگرام : ویرایش عکسها

بعد از انتخاب عکس، next را کلیک کنید تا به مرحله بعد یعنی فیلترها و ابزارهای ویرایش عکس بروید. میتوانید از قسمت پایین صفحه فیلترها را مشاهده و انتخاب کنید. آیکون شبیه خورشید به شما امکان تغییر روشنایی و کنتراست عکس را میدهد. از اسلایدر برای تغییر افکت استفاده کنید. بعد از انتخاب افکت، + را کلیک کنید تا فیلتر اعمال شود.

برای جزئیات بیشتر، دکمه Edit پایین صفحه را زده و گزینه ها را تست کنید.

آموزش کامل کار با اینستاگرام در 15 قدم

8. گام هشتم آموزش کامل کار با اینستاگرام : به اشتراک گذاشتن عکس

زمانی که کار ادیت عکس به پایان رسید، next را بزنید. اکنون میتوانید یک عنوان (Caption) به عکستان اضافه کنید و یک هشتگ اضافه کنید تا افراد بتوانند در جستجو آن را بهتر بیابند. همچنین میتوانید افراد و مکانتان را به آن تگ کنید و اگر با اکانت فیسبوک، توئیتر، تامبلر یا فلیکر وصل شده اید میتوانید پستتان را مستقیما از اینستاگرام در آنها به اشتراک بگذارید.

اگر میخواهید تصاویرتان را با افرادی خاص به اشتراک بگذارید Direct را در بالای صفحه بزنید و افرادی که میخواهید تصاویر را با آنها به اشتراک بگذارید را انتخاب کنید. Share را در پایین صفحه بزنید، عکس شما به اشتراک گذاشته شد!

آموزش کامل کار با اینستاگرام در 15 قدم

9. گام نهم آموزش کامل کار با اینستاگرام : فعالیت (Activity)

اکنون شما، لایک ها، کامنتها و دنبال کننده ها را در پست جدیدی که به اشتراک گذاشته اید، میتوانید مشاهده کنید. همه اینها در قسمت Activity وجود دارد، که با زدن آیکون speech bubble در منو راهنمای پایین اپلیکیشن میتوانید به آن دسترسی پیدا کنید.

در این قسمت همه فعالیتهای اخیرتان مثل فالورهای جدید، تگها، لایکها و منشنها را مشاهده کنید. با زدن following، میتوانید ببینید چه پستهایی توسط افرادی که شما آنها را دنبال میکنید لایک شده اند و چه کسانی را اخیرا فالو کرده اند.

آموزش کامل کار با اینستاگرام در 15 قدم

10. گام دهم آموزش کامل کار با اینستاگرام : زوم کردن روی عکسها و ویدئوها

اواخر آگوست و واوایل سپتامبر، اینستاگرام تغییراتی را ایجاد کرد تا کاربران بتوانند روی عکسها و ویدئوها زوم کنند. این امکان هم شامل iOS و هم اندروید میشود. برای اینکار، عکس یا ویدئویی را که میخواهید زوم کنید را انتخاب کنید و با دو انگشت روی آن زوم کرده و بزرگ کنید.

آموزش کامل کار با اینستاگرام در 15 قدم

11. گام یازدهم آموزش کامل کار با اینستاگرام : اکانت (حساب کاربری) شما

آیکون آخر در منو راهنمای پایین صفحه که شبیه انسان است جایی است که میتوانید پروفایلتان را مشاهده و ویرایش کنید. اگر مکانی را در پستتان تگ کرده باشید با زدن آیکون شبیه سنجاق، نقشه آن مکان به شما نمایش داده میشود و آیکون بعدی که شبیه آدمک است عکسهایی که شما به آن تگ شده اید را نمایش میدهد.

آموزش کامل کار با اینستاگرام در 15 قدم

12. گام دوازدهم آموزش کامل کار با اینستاگرام : صفحه اصلی

با دو بار زدن روی عکس میتوانید آن را لایک کنید و یا با زدن آیکون Speech Bubble میتوانید زیر آن پست کامنت بگذارید. با زدن Location پایین نام کاربری میتوانید عکسهای دیگری از همان مکان را ببینید یا با زدن آیکون شبیه پیکان، میتوانید عکس را به کسانی که آنها را دنبال میکنید بفرستید.

اگر میخواهید برای کسب و کارتان هم اکانت اینستاگرام داشته باشید و دو اکانت همزمان داشته باشید، فرآیند راه اندازی اکانت دوم شبیه به اکانت اول میباشد. اینستاگرام اخیرا قابلیتی را معرفی کرده تا بتوانید به راحتی بین دو اکانت جابجا شوید.

آموزش کامل کار با اینستاگرام در 15 قدم

13. گام سیزدهم : قابلیتهای جدید 1

اینستاگرام سه قابلیت جدید در Stories اضافه کرده است.

از طریق بومرنگ میتوان تصاویر یک ثانیه ای را به ویدئو تبدیل کرد. دوربین را اجرا کرده و از پایین Boomerang را انتخاب کنید. دکمه رکورد را لمس کنید و تصاویر را به ویدئو تبدیل کنید.

از طریق منشنها میتوانید افراد را در Stories تگ کنید. زمانیکه متنی را به استوری خود اضافه میکنید @ را تایپ کنید و مخاطب را انتخاب کنید. زمانیکه شخصی به منشن ضربه بزند به آن پروفایل هدایت میشود. علاوه بر آن شخصی که منشن میشود، یک نوتیفیکیشن دریافت میکند.

آموزش کامل کار با اینستاگرام در 15 قدم


مطلب آموزشی مرتبط: کار با استوری اینستاگرام


14. گام چهاردهم : قابلیتهای جدید 2

برای شروع کار با پخش زنده (live video) ، دوربین را باز کنید و دکمه Start Live Video را لمس کرده و میتوانید برای یک ساعت پخش زنده را اجرا کنید در حین پخش زنده میتوانید کامنتها را ببینید یا آنها را ببندید.

اگر شخص دیگری شروع به پخش زنده کند کلمه Live را پایین عکس پروفایلشان در کادر Stories میتوان مشاهده کرد.

آموزش کامل کار با اینستاگرام در 15 قدم


مطلب آموزشی مرتبط: قابلیت لایو اینستاگرام


15. گام پانزدهم : قابلیتهای جدید 3

در آپدیت جدید اپلیکیشن، امکان ارسال تصاویر ناپدیدشونده مستقیما به اشخاص و گروه ها وجود دارد.

دوربین را باز کرده و عکس یا فیلم را گرفته و آیکون شبیه پیکان را لمس کرده و آن را به صورت خصوصی ارسال کنید. میتوانید همزمان به گروهها و افراد خاص ارسال کنید. بر خلاف دایرکت، این عکسها و فیلمها بعد از اینکه مشاهده شد، به طور خودکار ناپدید میشوند اگر پاسخی ارسال کنند یا از آن عکس بگیرند شما خواهید دید. البته فقط میتوانید تصاویر ناپدید شونده را به افرادی که شما را دنبال میکنند ارسال کنید.

برای باز کردن جعبه پیامها، آیکون شبیه موشک کاغذی را لمس کنید، تصاویر و ویدئوهای ناپدیدشونده در کادر بالا نمایش داده میشوند. در یک گروه بازخوردهای اعضا و اینکه چه کسانی آن را مشاهده کرده اند را بصورت اسلایدشو میتوانید ببینید. سپس میتوانید با لمس عکس پروفایل به آن پاسخ دهید.

آموزش کامل کار با اینستاگرام در 15 قدم

Tags:

عضویت در خبرنامه تخصصی شبکه های اجتماعی

دریافت آخرین مطالب آموزشی، ترفندها، اخبار و بروز رسانی های شبکه های اجتماعی

متشکریم از شما برای عضویت در خبرنامه.

چیزی اشتباه شده.

3s یادداشت ها
  1. ناشناس 4 ماه پیش

    چگونه دایرکت کنیم چگونه وارد پیج کسی شویم لطفا عامیانه توضیح دهید

  2. کلید ثروت 1 ماه پیش

    مطلب جالب و مفیدی بود !
    سپاس از سایت خوب تان !

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

آموزش کامل کار با اینستاگرام در 15 قدم

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟