5/5 (1)

آشنایی با آموزش کامل کار با اینستاگرام در 15 قدم در مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی ” سونت باکس “

آموزش کامل کار با اینستاگرام

اینستاگرام با وجود افراد مشهور ، برندها و افرادی که تصاویرشان را روی این اپلیکیشن به اشتراک می گذارند روز به روز بزرگتر می شود . اگر در استفاده از اینستاگرام تازه کار هستید ممکن است در ابتدا کمی برای شما خسته کننده باشد. اینجا ما قدم به قدم شما را در استفاده از اینستاگرام راهنمایی می کنیم.

نسخه آپدیت ژانویه 2017 : دو قابلیت جدید اینستاگرام همزمان با رونمایی از iPhone 7 وiPhone 7 Plus اعلام شد ، طیف رنگ گسترده و پشتیبانی Live Photo ، پشتیبانی Live Photo برای Stories اضافه شده و به کاربر امکان اضافه کردن GIF بدون استفاده از اپلیکیشن مخصوص را می دهد.

1. قدم اول آموزش کامل کار با اینستاگرام : دانلود اپلیکیشن

اولین کاری که برای استفاده از اینستاگرام باید انجام دهید دانلود کردن اپلیکیشن است. وبسایت اینستاگرم محدود است و شما نمی توانید تصاویر جدید آپلود کنید و فقط می توانید مشاهده و لایک کرده و کامنت بگذارید.

می توانید این اپلیکیشن را از Google Play Store یا iOS App Store دانلود کنید.

آموزش کامل کار با اینستاگرام در 15 قدم

پس از دانلود اینستاگرام برای یادگرفتن طریقه کار با آن ، این مطلب را بخوانید.

2. گام دوم آموزش کامل کار با اینستاگرام : ایجاد یک حساب کاربری

زمانی که اپلیکشن را دانلود کردید باید یک حساب کاربری ( اکانت ) ایجاد کنید. پس از اجرای اپلیکیشن ، لینکی در پایین صفحه با این عنوان مشاهده می کنید : “Don’t have an account? Sign Up.” ، برای شروع پروسه ایجاد اکانت ، آن را کلیک کنید.

می توانید با اکانت فیسبوک یا با شماره تلفن یا آدرس ایمیلتان ، حساب کاربری ایجاد کنید. سپس از شما میخواهد تا نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید. زمانی که پستی را در اینستاگرام قرار می دهید یا یا کسی شما را در پستی تگ می کند با این نام کاربری دیده خواهید شد. پس نام کاربری منطقی انتخاب کنید. همچنین اگرتمایل داشته باشید می توانید نام کامل یا عکس پروفایل هم اضافه کنید.

آموزش کامل کار با اینستاگرام در 15 قدم

بعد از اتمام این مرحله ، اینستاگرام شما را در یافتن دوستانتان در فیسبوک و مخاطبین تلفن همراهتان کمک می کند. اگر تمایل ندارید می توانید با ضربه زدن به پایین صفحه از این قسمت صرف نظر کنید.

 

3. گام سوم آموزش کامل کار با اینستاگرام : یافتن افراد

در مرحله بعد اینستاگرام افرادی را که شما ممکن است بخواهید دنبال کنید را به شما پیشنهاد می دهد. این پیشنهادات معمولا افراد مشهور و برندها هستند. اگر در مرحله قبل از یافتن دوستانتان در فیسبوک و یا مخاطبین تلفنتان صرف نظر کرده اید و نظرتان تغییر کرده می توانید با کلیک روی Connect to Facebook یا Connect Contacts در بالای صفحه Discover People آنها را بیابید.

پس از فالو کردن افراد ، Done را بزنید. اگر نمی خواهید کسی را فالو کنید Done را زده و در پیغام بعد ، Continue Anyway را بزنید.

آموزش کامل کار با اینستاگرام در 15 قدم

4. گام چهارم آموزش کامل کار با اینستاگرام : جستجو

اگر تمام مراحل قبل را انجام دادید ، اکنون شما یک حساب کاربری در اینستاگرام دارید. الان شما صفحه Explore را می بینید. در این صفحه تصاویری که افراد در سراسر دنیا به اشتراک می گذارند را می توانید جستجو کنید. برای جستجوی پست ها ، هشتگ ، اشخاص یا مکان ، کادر جستجو در بالا را بزنید. برای پیدا کردن چیزی که دنبال آن هستید از تب های بالای صفحه استفاده کنید.

آموزش کامل کار با اینستاگرام در 15 قدم

5. گام پنجم آموزش کامل کار با اینستاگرام : Explore

اگر به دنبال چیز خاصی نیست می توانید پست های پیشنهادی و محبوب را در صفحه Explore ببینید. برای بازگشت به صفحه Explore میتوانید آیکون ذره بین در منوی پایین را بزنید.

آموزش کامل کار با اینستاگرام در 15 قدم

 

6. گام ششم آموزش کامل کار با اینستاگرام : طریقه به اشتراک گذاری عکس

برای به اشتراک گذاری عکس در اینستاگرام ، آیکون مربعی وسط منوی پایین را بزنید. در اینجا می توانید با انتخاب Library ، عکس ها و ویدئوهایی که قبلا گرفته و روی موبایلتان ذخیره کرده اید را انتخاب کنید یا با انتخاب Photo یا Video همان لحظه از داخل خود اینستاگرام عکس یا فیلم گرفته و ارسال کنید. زمان ویدئو ها از 3 تا 15 ثانیه می تواند باشد و با نگهداشتن و رها کردن دکمه ضبط قرمز میتوانید به سادگی ضبط و یا متوقف کنید.

اگر به طور فیزیکی نمی توانید به سوژه عکستان نزدیک شوید ، می توانید در زمان کار با دوربین در اینستاگرام ، زوم کنید. با لمس صفحه با دو انگشت و جابجا کردن دو انگشت نسبت به هم ، می توانید زوم کنید.

آموزش کامل کار با اینستاگرام در 15 قدم

7. گام هفتم آموزش کامل کار با اینستاگرام : ویرایش عکس ها

بعد از انتخاب عکس ، next را کلیک کنید تا به مرحله بعد یعنی فیلترها و ابزارهای ویرایش عکس بروید. می توانید از قسمت پایین صفحه فیلترها را مشاهده و انتخاب کنید. آیکون شبیه خورشید به شما امکان تغییر روشنایی و کنتراست عکس را می دهد. از اسلایدر برای تغییر افکت استفاده کنید. بعد از انتخاب افکت، + را کلیک کنید تا فیلتر اعمال شود.

برای جزئیات بیشتر ، دکمه Edit پایین صفحه را زده و گزینه ها را تست کنید.

آموزش کامل کار با اینستاگرام در 15 قدم

8. گام هشتم آموزش کامل کار با اینستاگرام : به اشتراک گذاشتن عکس

زمانی که کار ادیت عکس به پایان رسید ، next را بزنید . اکنون می توانید یک عنوان (Caption) به عکستان اضافه کنید و یک هشتگ اضافه کنید تا افراد بتوانند در جستجو آن را بهتر بیابند. همچنین می توانید افراد و مکانتان را به آن تگ کنید و اگر با اکانت فیسبوک ، توئیتر ، تامبلر یا فلیکر وصل شده اید می توانید پستتان را مستقیما از اینستاگرام در آنها به اشتراک بگذارید.

اگر میخواهید تصاویرتان را با افرادی خاص به اشتراک بگذارید Direct را در بالای صفحه بزنید و افرادی که میخواهید تصاویر را با آنها به اشتراک بگذارید را انتخاب کنید. Share را در پایین صفحه بزنید ، عکس شما به اشتراک گذاشته شد!

آموزش کامل کار با اینستاگرام در 15 قدم

9. گام نهم آموزش کامل کار با اینستاگرام : فعالیت (Activity)

اکنون ، شما لایک ها ، کامنت ها و دنبال کننده ها را در پست جدیدی که به اشتراک گذاشته اید ، می توانید مشاهده کنید. همه اینها در قسمت Activity وجود دارد ، که با زدن آیکون speech bubble در منو راهنمای پایین اپلیکیشن می توانید به آن دسترسی پیدا کنید.

در این قسمت همه فعالیت های اخیرتان مثل فالورهای جدید، تگ ها ، لایک ها و منشن ها را مشاهده کنید. با زدن following ، می توانید ببینید چه پستهایی توسط افرادی که شما آنها را دنبال می کنید لایک شده اند و چه کسانی را اخیرا فالو کرده اند.

آموزش کامل کار با اینستاگرام در 15 قدم

10. گام دهم آموزش کامل کار با اینستاگرام : زوم کردن روی عکس ها و ویدئوها

اواخر آگوست و واوایل سپتامبر ، اینستاگرام تغییراتی را ایجاد کرد تا کاربران بتوانند روی عکس ها و ویدئوها زوم کنند. این امکان هم شامل iOS و هم اندروید می شود. برای این کار ، عکس یا ویدئویی را که میخواهید زوم کنید را انتخاب کنید و با دو انگشت روی آن زوم کرده و بزرگ کنید.

آموزش کامل کار با اینستاگرام در 15 قدم

11. گام یازدهم آموزش کامل کار با اینستاگرام : اکانت (حساب کاربری) شما

آیکون آخر در منو راهنمای پایین صفحه که شبیه انسان است جایی است که می توانید پروفایلتان را مشاهده و ویرایش کنید. اگر مکانی را در پستتان تگ کرده باشید با زدن آیکون شبیه سنجاق ، نقشه آن مکان به شما نمایش داده می شود و آیکون بعدی که شبیه آدمک است عکسهایی که شما به آن تگ شده اید را نمایش می دهد.

آموزش کامل کار با اینستاگرام در 15 قدم

12. گام دوازدهم آموزش کامل کار با اینستاگرام : صفحه اصلی

با دو بار زدن روی عکس می توانید آن را لایک کنید و یا با زدن آیکون speech bubble می توانید زیر ان پست کامنت بگذارید. با زدن location پایین نام کاربری می توانید عکس های دیگری از همان مکان را ببینید یا با زدن آیکون شبیه پیکان ، میتوانید عکس را به کسانی که آنها را دنبال می کنید بفرستید.

اگر می خواهید برای کسب و کارتان هم اکانت اینستاگرام داشته باشید و دو اکانت همزمان داشته باشید ، فرآیند راه اندازی اکانت دوم شبیه به اکانت اول می باشد . اینستاگرام اخیرا قابلیتی را معرفی کرده تا بتوانید به راحتی بین دو اکانت جابجا شوید.

آموزش کامل کار با اینستاگرام در 15 قدم

13. گام سیزدهم : قابلیت های جدید 1

اینستاگرام سه قابلیت جدید در Stories اضافه کرده است .

از طریق بومرنگ میتوان تصاویر یک ثانیه ای را به ویدئو تبدیل کرد . دوربین را اجرا کرده و از پایین “Boomerang” را انتخاب کنید. دکمه رکورد را لمس کنید و تصاویر را به ویدئو تبدیل کنید.

از طریق منشنها می توانید افراد را در Stories تگ کنید. زمانیکه متنی را به استوری خود اضافه می کنید “@” را تایپ کنید و مخاطب را انتخاب کنید. زمانی که شخصی به منشن ضربه بزند به آن پروفایل هدایت می شود.علاوه بر آن شخصی که منشن می شود ، یک نوتیفیکیشن دریافت می کند.

آموزش کامل کار با اینستاگرام در 15 قدم

14. گام چهاردهم : قابلیت های جدید 2

برای شروع کار با پخش زنده (live video) ، دوربین را باز کنید و دکمه “Start Live Video” را لمس کرده و میتوانید برای یک ساعت پخش زنده را اجرا کنید در حین پخش زنده می توانید می توانید کامنتها را ببینید یا آنها را ببندید.

اگر شخص دیگری شروع به پخش زنده کند کلمه “ Live ” را پایین عکس پروفایلشان در کادر Stories می توان مشاهده کرد.

آموزش کامل کار با اینستاگرام در 15 قدم

15. گام پانزدهم : قابلیت های جدید 3

در آپدیت جدید اپلیکیشن ، امکان ارسال تصاویر ناپدیدشونده مستقیما به اشخاص و گروه ها وجود دارد.

دوربین را باز کرده و عکس یا فیلم را گرفته و آیکون شبیه پیکان را لمس کرده و آن را به صورت خصوصی ارسال کنید. می توانید همزمان به گروهها و افراد خاص ارسال کنید. بر خلاف دایرکت ، این عکس ها و فیلمها بعد از اینکه مشاهده شد ، به طور خودکار ناپدید می شوند اگر پاسخی ارسال کنند یا از آن عکس بگیرند شما خواهید دید. البته فقط می توانید تصاویر ناپدید شونده را به افرادی که شما را دنبال می کنند ارسال کنید.

برای باز کردن جعبه پیام ها ، آیکون شبیه موشک کاغذی را لمس کنید ، تصاویر و ویدئوهای ناپدیدشونده در کادر بالا نمایش داده می شوند. در یک گروه بازخوردهای اعضا و اینکه چه کسانی آن را مشاهده کرده اند را بصورت اسلایدشو می توانید ببینید. سپس می توانید با لمس عکس پروفایل به آن پاسخ دهید.

آموزش کامل کار با اینستاگرام در 15 قدم

 


 

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با سونت اینفو

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به سونت اینفو ارسال نمایید.

درحال ارسال

استفاده از مطالب وبسایت سونت اینفو فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ویرا نوآوران آنیل می باشد.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟